rukno
rukno (üye)
Bursa / Amatör

Pretec Dc3a30 Un Bir Benzeri Daha :)

Arkadaşlar bu forumda daha önce de yazmıştım, Pretec dc3a30 , Toshiba PDR M700 ün benzeri diye. O kadar benziyor ki Toshiba'nın firmware upgradesini de aynen kabul edip onunla çalıştığını da yazmıştım.
Geçen gün tesadüfen e-store'de satılan bir benzer daha buldum, Rollei de aynı kasadan çıkarmış, Rollei DP3210 diye, hatta görüntüsü bizim pretecle bire bir aynı. Ancak marka Rollei olunca fiyat 879 milyon TL oluyor, e ne de olsa Rollei meşhur marka

http://www.estore.com.tr/estore/product.asp?sku=DK5490000159&dept%5Fid=5029000&bid=&mscssid=MPH2E275PG9G9JQVNLAEL8H0L3VVE0BA

#rukno' tarafından 18.07.2004 15:26:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Temmuz 2004, 15:24 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Rukno ben bu konuda 1 nisan 2004 de bir yazı yazmıştım...(o yazının kopyası aşağıdadır)
Merhaba
roseblac doğru söylüyor bu firmanın (pretec) noname olarak ürettiği bir çok ürün piyasada kaliteli olarak bildiğimiz markalarla piyasada satılıyor buna bir örnekte benden Minton olarak bilinen markanın 2.1 megapixel makinesi Tahtakale piyasasında pazarlıkla 105 dolara alınırken Aynı makinenin Konica KD 20 M olan şekli yaklaşık 210 Euro'ya fotoğrafçılarda satılıyor Yine aynı makina bu sefer Brica markasıyla 180 Euro' ya satılıyor.
Murat Özdemir www.burukay.com
Tarih: 1 Nisan 2004, 18:28
----------------
Evet arkadaşlar gördüğünüz gibi hayatta kargadan başka kuşlar da vardır...

Tarih: 18 Temmuz 2004, 18:25 - İp: yok
moral
moral (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu sitede bu konu çok tartışıldı.Genelde de pretec'in vasat fotoğraf çeken ucuz bir makina olduğu fikri insanlara empoze edilmeye çalışıldı.
Ben 7 aydır DC3A30 kullanıyorum bir problem yaşamadım ki cihaz ile outdoor ortamlar da dahil binlerce foto çektim.Hatta belirteyim reklam buroşürü ve internet sayfaları için de fotolar çekiyorum.(Malesef bazı müşteriler makinaya buradaki birtakım arkadaşlar gibi önyargılı yaklaştıkları için markayı artık söylemiyorum)
Amaukadarını söyleyeyim manual ayarlar ile çok sıkı bir performansı var.Bu siteye de pek çok foto gönderdim.
Tek eksiği var adının "ROLLEİ" YA DA "TOSHIBA" olmaması.

Tarih: 21 Ağustos 2004, 15:57 - İp: yok
max
max (üye)
İstanbul / Amatör

Vivitar'da da var aynı model

Tarih: 21 Ağustos 2004, 22:05 - İp: yok
mersun80
mersun80 (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Murat (moral)

Hatırlarsan o tartışmayı beraber yapmıştık. (hatta kabak tadı vermişti) Şunu düzeltmek istiyorum, hiç bir zaman makinene kötü demedim, elbette özellikleri açısından iyi bir makine, fiyatına göre çok çok iyi, ama..

İşte kocaman bir aması var. Pretec fason bir marka, hızlı sistem'in türkiye'de uygun gördüğü bir marka hatta. Sonuçta yarın bir gün bir şey olursa, tamiri, garantisi düşündüğün kadar kolay olacak mı (hoş bugüne kadar olmamış anladığım kadarıyla) Önemli olan makinenin arkasında duran firma. Birbirinin tıpatıp benzeri iki makine için üreticilerin yaklaşımı farklı olabilir. Birisinde Toshiba var, birisinde Hızlı Sistem.. Toshiba'nın lensi kırıldı, bir yerlerine bir şey oldu, bilmiyorum Türkiye'deki servis durumunu, ama gönül rahatlığıyla yollayabilirsin. Pretec'i nereye yollayacaksın? Aynı güveni verir mi?

Ödediğimiz para sadece ve sadece özelliklere gitmiyor, benim anlatmak istediğim bu..

Tarih: 22 Ağustos 2004, 00:54 - İp: yok
  • 1