boskullanici
boskullanici (üye)
İzmir / Meraklı

Panasonic Tz2

arkadaşlar merhaba,
letsgodigital sitesinde tz3 ün incelemesine kanıp sadece megapixeli düşük oluversin o kadar dedim abimlere tz2 aldırdım. Makina çok şık ayrıca 10x yakınlaştırma, optik sabitleyici ve geniş açı. Hepsi tam anlamıyla hakkını veriyor. Gel gelelim fotograflara özellikle insan yüzü konusunda çok başarısız iç mekan çekimlerinde çekmemek daha iyi gibi.odaklama sırasında gördüğüm renkler ve aydınlık fotografı çekince yok oluyor ekran beni yanlış yönlendiriyor bir yerde. tz serisinden makine kullanan varsa bunu bir ayarla düzeltebilirsem çok iyi olacak yoksa makineye ısınamayacağım.

Tarih: 18 Ocak 2008, 15:07 - İp: 193.***.**9.2
oldman
oldman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Makinayı daha tam anlamıyla kullanmayı öğrenmeden, makinayı tanımadan küsmek olmaz..Yukarıda yazdıkların bunu gösteriyor. Kullanma klavuzunda her şey yazıyor. İyi çalışmalısın. Tembellik edip herşeyi Auto modunda çekme. İnsan yüzü için gündüzde olsa flaş kullan ve flaş ayarını iyi yap. İç mekanda ve gece çekimlerinde mini sehpa kullan son derece başarılı sonuçlar alırsın..
Kolay gelsin..

Tarih: 19 Ocak 2008, 09:29 - İp: 82.***.**6.69
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

echoes e ilaveten eğer makinenin kullanma kılavuzu yoksa söyle bana göndereyim bir tane ,
makinen türkçe menülü mü? eğer değilse benimle telefon irtibatı kur sana tuş kombinasyonları vereyim o kombinasyonlarla makineni türkçe menülü yapabilirsin.
selmalr

Tarih: 19 Ocak 2008, 10:07 - İp: 88.***.**9.95
boskullanici
boskullanici (üye)
İzmir / Meraklı

tamam ben kullanma kılavuzunu indirip bakayım oradan, buradan anlaşılıyor ki makina iyi sadece çalışmak lazım, NR dan kaynaklandığını sandığım bir sorun var umarım onu kapatmanın yolu klavuzda yazıyordur, herşey dümdüz görünüyor bazen örneğin giysiler kırış kırış ama fotografda dümdüz çıkıyor, çok çalışmam gerek çook

Tarih: 19 Ocak 2008, 17:25 - İp: 85.***.**1.34
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Dümdüz gözükmesinin nedeni flaş olabilir mi ? İç mekanda mecburen flaş kullanacaksınız eğer tripod yoksa.Tripod varsa da(ya da makine bir yerde sabit duruyorsa) modelin veya objenin hareket etmemesi lazım.

Ayrıca beyaz dengesini de elle ayarlayabilirsiniz daha iyi sonuç için malum ya ampul ya da florasan var iç ışık olarak.

Tz2 de manuel ayarlar var mı ?

Ben Tz2 ye çok özenmiştim,mantıklı bir makina almak için,tabi ucuzsa

Tarih: 19 Ocak 2008, 18:57 - İp: 85.***.**1.106
boskullanici
boskullanici (üye)
İzmir / Meraklı

flash mesafesi biraz kısa sanırım, aslında hiç flash kullanmak istemiyorum ortamın havasını bozuyor, örneklerimi bi ara buraya koyacağım alacaklara yol göstersin

Tarih: 20 Ocak 2008, 14:32 - İp: 85.***.**1.34
racc
racc (üye)
İzmir / Amatör

evet örnek fotoğraflar koyarsan buraya daha iyi test ederiz hep beraber. ayrıca birçok kişiye faydası olur. benimde düşündüğüm bir model bu. sabırsızlıkla fotoğraflarını bekliyoruz.

Tarih: 20 Ocak 2008, 17:50 - İp: 88.***.**1.145
rdg19
rdg19 (üye)
Çorum / Amatör

burkay ben de tz3 var yalnız ingilizce seninle irtibata geçsem türkçe konusunda yardımcı olabilirsen sevinirim?

Tarih: 15 Şubat 2008, 22:59 - İp: 78.***.**8.1
abagatur
abagatur (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba Burkay Bey..
Yurt disinda Belarus Minsk'te yasiyorum.. Panasonic DMC-TZ2 aldim.. Turkce menuye ulasmak isterken bu siteyi buldum.. eger mumkunse kullanma klavuzunu [email protected] adresine yollayabilirmisiniz..

Tesekkurler...

Tarih: 4 Mart 2008, 16:17 - İp: 195.***.**3.40
ademmen
ademmen (üye)
Bursa / Amatör

merhabalar burkay bey.. bende panasonic lumix dmc-tz2 kullanıcısıyım. bana da kullanım klavuzu ve türkçe menü için yardımcı olursanız sevinirim. makinamı seviyorum ama alışmada biraz zorluk çekiyorum. şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim.

Tarih: 3 Temmuz 2008, 12:18 - İp: 88.***.**0.228
  • 1