oben1269
oben1269 (üye)
İstanbul / Amatör

Panasonic Fz50 Sizce Nasıl ??

Makineyi alalı 1 hafta bile olmadı özellikle lens olarak bana dünyanın en iyi lensine sahipmiş böle dediler. diğer fotoğraf makinelerinden farkı video çekimi yapması az da olsa bende bi etki bıraktı. SLr olmamasına rağmen üzerinde 35-420 bir objektifi var keşke o 35 değilde 18 felan olsaydı çok daha iyi olurdu. Fazla fotoğraf makineseine para bağlamak istemediğim için bu makineyi tercih ettim. Şuanlık amatör olarak uğraşıyorum fotoğrafla ama çok hoşuma gidiyor fotoğraf çekmek sizce Panasonic almakla iyi etmişmiyim. Yorumlarınızı Bekliyorum...

Tarih: 17 Ocak 2008, 19:28 - İp: 88.***.**5.118
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Dünyanın en iyi lensi biraz çok olmuş ama güzel bir makine gercekten. Güle güle kullanın.

Tarih: 17 Ocak 2008, 20:33 - İp: 78.***.**4.159
master_eae
master_eae (üye)
Antalya / Amatör

kardeş ben de şu an bikaç makine arasında kaldım topic de açtım ama yanıtlayan olmadı
benim de aklımdan geçen
canon S5IS
Fujifilm s9650
kodak z812
hangisi daha iyi yanıt alamadım bu yoruma bakan olursa ve topicime gidip sorularımı yanıtlarsa çok iyi olacak.

Tarih: 17 Ocak 2008, 22:45 - İp: 88.***.**9.46
oldman
oldman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Dünyanın en güzel değil en iyi lensi demek lazım ve çok olmuyor zaten öyle.. Zeiss ve diğer alman mercek üreticileri hep leica yı örnek almışlar ve onun peşinden gitmişlerdir. 70 li yıllarda 2. ve 3. sınıf makinalar olan nikon, canon ve diğer japon üreticileri optik üretiminde abileri bronica yı geçmek ve leica kalitesine ulaşabilmek için çook uğraşmışlardır.. Bronica(Zenzanon ve daha sonra Tamron), Fuji(fujinon),Nikon(nikkor),Pentax,Olympus(Zuiko),Sigma Optik konusunda üretim yaparken Canon optiği ikinci plana atarak sony gibi bir elektronik firması olmak için didinmiştir. Leica nın mercek üretimindeki standart larını,kurallarını ve ortaya çıkardıkları ürünü hiç bir Japon üreticinin başarabilmesi sözkonusu bile değildir.

Tarih: 19 Ocak 2008, 07:32 - İp: 82.***.**6.69
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Echoes haklı olabilirsiniz ama kısıtlı objektifler bunlar.Slr-likelar için hazırlanmış bazı özellikleri kırpılmışdaha basit objektifler.Üstelik geniş açıdan uzun teleye kadar da bir yelpazesi var,kalite kaybı çok olacaktır.Fz50 bir kompakt bunu unutmayalım.

Tarih: 19 Ocak 2008, 19:23 - İp: 85.***.**1.106
fotofine
fotofine (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

makinen hayırlı olsun ne kadar odedğin ve nereden aldığını yazarsan sevinirim.. mağaxzalrdaki fiyatlar cok fazla.. fz 50 gerçekten güzel makıne amam dediğin gibi geniş acısı biraz daha 28 felan olsaydı.. hayırlı olsun

Tarih: 19 Ocak 2008, 19:32 - İp: 88.***.**3.186
oben1269
oben1269 (üye)
İstanbul / Amatör

makineyi doğubanktan almadım ama yakın bi yerden aldım Panasonic ana bayiinden aldım makineyi fiyatı 1 milyar ewet 35 değilde 24 felan olsaydı çok daha güze olucaktı ben o kadar söledim babama slr alalım diye o almadı ne yapalım bende bununla başladım idare ediyoruz teşükkürler bilgileriniz için.

Tarih: 23 Ocak 2008, 16:10 - İp: 88.***.**6.201
agro
agro (Üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

ÖNCELİKLE MAKİNAN hayırlı olsun bende de aynı makinadan var ama ben pek memnun değilim açıkcası hem beyaz ayarı olsun hemde renk tonları açıkcası beni pek memnun etmedi görüntü kalitesi 300 400 ytl lik makinalardan pek de iyi değil bence yüksek zoomdan başka kayda değer pek birşeyi yokk leica ve yüksek zoom undan dolayı nikon d40 yerine bunu aldım ve pişmanım diyebilirim eğer bu makinenin nasıl daha iyi çekeceğini bilen varsa yardımcı olsun gözünü seveyim ayrıca bu makinaya ayriyetten geniç açı, tele, balık gözü lensler falan takılabiliyor

Tarih: 1 Şubat 2008, 01:08 - İp: 88.***.**4.196
osetya
osetya (üye)
Bursa / Amatör

bende fz50 var şöyle söyliyeyim arkadaşımda nikon d80 var 28-300 objektifle benim fz50 35-420 var ama optik olarak daha net ve objeyi daha iyi yakınlaştırıyor..bide 50-500 telesi var mükemmel bir tele yakınlık sağlıyor.slr makin aher zaman farklı keşke 500 ytl veripde slr makina alsaydın..yinde kullan biraz ben benim makinayı satmaya çalışıyorum satarsam nikon d 80 alacam..

Tarih: 1 Şubat 2008, 17:23 - İp: 88.***.**1.222
  • 1