recon
recon (üye)
Samsun / Amatör

Nikon P60 İle Nokia N73 Fotoğraflar

Merhaba arkadaşlar, ilk dijital fotoğraf makinam ile bugün birkaç fotoğraf çektim, heyecanla eve koşup fotoğrafları bilgisayara atınca hayal kırıklığına uğradım.Makinem nikon p 60, daha önce nokia n 73 telefonum ile çektiğim fotoğraflarla karşılaştırınca n73 ün fotoğraflarının daha net ve renklerinin daha canlı olduğunu gördüm.Makinanın ayarları auto da idi.Manuel ayarlarda çektiğim fotoğraflarda maalasef aynı.Açıkçası şaşırdım,çok daha güzel fotoğraflar çekeceğimi düşünüyordum.Bu konu hakkında sizden yardım istiyorum.Fotoğraf makinemde sorunmu var acaba.Saygılarımla.

Tarih: 21 Mart 2009, 19:48 - İp: 78.***.**8.55
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

bence hemen makinaya suç atmayın eger yeniyseniz.birazdaha öğranmeye ışık vs iyi ayarlayıp kendinizi geliştirin deirm.yani işlllah yanlış anlamassınız ama nekadr kötü makinalarla süper fotolar çekiliyor.çekene bağlı bişey..
mesela bir örnek manualde çekilmiş nikon p60 ile;

http://www.nikonusa.com/Assets/Digital-Camera/25593-COOLPIX-P60/Photography/25593_P60_ER4.jpg

Tarih: 21 Mart 2009, 20:02 - İp: 85.***.**8.39
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

nikon p60, eğer bir cep telefonuyla kıyaslandığını anlasa eminim üzüntüden tüm devreleri yanardı

sorun tamamen sende arkadaşım..
hemen bas, çek, geç değildir fotoğraf..
biiiir sürü mevzuu var.

herşeyden önce : IŞIK..

N73 ile çekerken ışık nasıldı, p60 ile nasıldı?

yani buradan nasıl anlatalım.

sen iyisi mi, "NATIONAL GEOGRAPHIC FOTOGRAFCILIK EGITIM VCD SETI" ni al..

4 cd lik harika bir set..
herşeyi keyifle öğreneceksin.

başarılar..

#panctom' tarafından 22.03.2009 13:53:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Mart 2009, 22:06 - İp: 88.***.**1.184
recon
recon (üye)
Samsun / Amatör

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.makinem d60 değil p60.Düşüncelerinizde haklı olduğunuzu biliyorum.Bende p60 ın bir telefondan çok çok daha güzel fotoğraflar çekeceğini biliyorum.Yasin gülerin verdiği linke giderek fotoğraflarının kalitesini gördüm zaten.Fakat benim düşüncem şuydu,auto ayarında bile olsa makinem n73 ten daha güzel fotoğraf çekmeliydi zira o da auto ayardaydı .Işık meselesine gelince öğlen vakti hava bulutluydu.NATİONAL GEOGRAPHIC eğitim setinden ilk fırsatta alacağım.Teşekkür ederim.

Tarih: 21 Mart 2009, 23:03 - İp: 78.***.**0.176
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Makinem nikon p 60, daha önce nokia n 73 telefonum ile çektiğim fotoğraflarla karşılaştırınca n73 ün fotoğraflarının daha net ve renklerinin daha canlı olduğunu gördüm.
duymamış olayım.

Tarih: 21 Mart 2009, 23:07 - İp: 88.***.**4.251
  • 1