phobos
phobos (üye)
Antalya / Amatör

Nikon Coolpix L3 - Yardım

Dün Nikon L3 aldım.Fakat fotoğraf makinaları ve fotoğrafçılık hakkında pek bilgim yok.Bu makina hakkında bilginiz,tecrübeniz varsa paylaşmanızı,özelliklerini açıklamanızı rica ediyorum.Gece-gündüz çekimi,hareketli çekimi hakkında püf noktalarını anlatırsanız sevinirim

Tarih: 2 Ağustos 2006, 03:17 - İp: 88.***.**9.72
emocan
emocan (üye)
İstanbul / Amatör

hocam ben de siteye yeni üye oldum ve bir haftadır nikon L3 e sahibim...şansa bak ki sen sormuşsun ağustos'ta şimdi de ben soruyorum...ev içi flaşsız çekimlerinde makine sabit olmasına rağmen blurry uyarısı veriyor...bilmiyorum sen bu sorunu nasıl aştın?????

Tarih: 11 Şubat 2007, 23:56 - İp: 88.***.**9.144
phobos
phobos (üye)
Antalya / Amatör

evet soruma 6 ayda ilk cevabı da sen oldun.hocam öncelikle makinen hayırlı olsun diyorum.6 ay önce ben aldım ve şimdi fazlasıyla memnunum.şöyle bişey var,bu makinede o dediğin konu biraz hassas.blurry dese bile iyi çıkardığı oluyor resmi. sen kontrol et,çok bulanıksa silersin. ama tabi şu da bi gerçek ki ev içi olsun dışarısı olsun ışığın yetersiz olduğu ortamlarda isterse 3 milyarlık makine olsun iyi çıkarmaz resmi.eğer ışık yetersizse üçayak lazım o da yoksa makineyi biyere koyar ve zamanlayıcıyı (self-timer) açarsın o otomatik çeker ve bulanık uyarısı da vermez. senin karşılaştığın o sorun pek de ciddi bişey değil.makineni güle güle kullan.dediğim gibi. biyere sabitle ve öyle çek. ve şunu da unutma ben L3'ün bi özelliğini daha geçen ay keşfettim Scene modundayken menü tuşuna bas,bütün modlar orada.hadi iyi çekimler...

#phobos' tarafından 12.02.2007 00:07:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Şubat 2007, 00:05 - İp: 85.***.**7.123
emocan
emocan (üye)
İstanbul / Amatör

saolasın...ben de bu günden beri L3 ile ilgili yorumları okuyorum..millet kötü eleştirdikçe çöküyorum iyi eleştirilerde ise nasıl seviniyorum ..heves işte...sana da iyi çekimler artık bi sorunum olursa seni rahatsız ederim

Tarih: 12 Şubat 2007, 00:25 - İp: 88.***.**9.144
phobos
phobos (üye)
Antalya / Amatör

sen de sağol dostum.ya sen bakma millete bilen bilmeyen konuşur.kötüleyene sormak lazım ne var sende diye.kompakt sınıfın en iyi makinelerinden birisidir L3. ben 6 aydır kullandığım için biliyorum.sen bakma kim ne derse desin,şuan yeni almışsın ama ilerde kullandıkça göreceksin ne deli bi alet olduğunu. istersen açık güzel güneşli bi havada renkli güzel bi manzara çek daha doğrusu ışığın yeterli olduğu ortamda bikaç foto çek sonra git onları bi fotoğrafçıda kâğıda bastır.gör bak ne canlı çıkıyo.ben çok bastırdım kâğıda.merak etme makine çok iyi.güle güle kullan.

Tarih: 12 Şubat 2007, 00:30 - İp: 85.***.**7.123
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Makineyi kardeşim için aldım biraz denedim fotoğraflar gayet güzel zaten kompakt makinede bence en önemli özellik güzel resim çekmesi...Hızı biraz yavaş ama aceleniz yoksa güzel fotolar çekebilirsiniz.Fiyat kalite olarak güzel....Scene den Panaroma Assist i seçip 360 derecelik fotolar çekin panaroma factory isimli programda birleştirip linkteki gibi quick time sanal gerçeklik yapın eğlenceli...Her makine ile yapılabilir çoğunda da bu mod var panaromada kolaylık sağlıyor..

http://www.panoramas.dk/fullscreen6/f52-copacabana.html
(Resmi fare ile tıklayıp hareket ettirin)

Tarih: 17 Şubat 2007, 03:27 - İp: 88.***.**3.50
apocalypon
apocalypon (üye)
Adana / Amatör

merhaba arkadaşlar
ben coolpix i alalı neredeyse 8 ay oldu ve son 2 aya kadar da gayet memnundum makineden ama son zamanlarda pilleri yeni şarj edip koyduğumda bile makine pilleri boş gösteriyo ve sürekli format işareti ekranda. format atmama rağmen bu işaret kalkmıyo ve makinenin yavaşladığını bariz olarak fark edebiliyorum

türkiye de olmadığımiçin servise de götüremiyorum,burası da pahalı bi ülke ve ben fotoğraf çekmem istiyoruuum

yardımınıza ihtiyacım var

Tarih: 29 Ekim 2007, 14:13 - İp: 195.***.**8.76
  • 1