sleeplessm
sleeplessm (üye)
Tekirdağ / Meraklı

Merhaba

arkadaşlar bu siteye daha yeni üye oldum..ilk olarak merhaba demek istiyorum umarım güzel ve faydalı paylaşımlarımız olur..açıkçası fotoğrala ve fotoğraf makinaları ile pek bir ilgim yok ama bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır değilmidigital bir fotoğraf makinesi almak istiyorum ama gidip körü körüne de bişi almak istemiyorum..alırken nelere dikkat etmeliyiz..püf noktaları nelerdir?bu konuda bilgi verecek arkadaşları beklyorum..

Tarih: 20 Mayıs 2007, 22:09 - İp: 88.***.**8.183
salıncak
salıncak (üye)
İstanbul / Amatör

hoşgeldin sleeplessm. fotoğraf makinesi almadan önce makineyi daha çok hangi amaçlarla kullanacağın önemli. yani bir stüdyo fotoğrafçısı gibi profesyonel çalışmalar yapmayacaksan, -ki amatör bir fotoğrafseversin- megapixel sayısının yüksek olmasının pek bir önemi yok. Zaten genel olarak çözünürlük seviyesi arttıkça, makinenin fiyatı da artar. Sana önerim bu konuya gönül vermen. yani öylesine değil de isteklice uğraşman. bana göre, senin için en mantıklısı ilk başta hangi fiyat aralığında bütçeye sahipsin, bunu belirt. tabi sana hemen dslr makine al demiyorum. tüm özellikleri içinde barındıran bir kompakt makine alabilirsin(zoom, macro, geniş açı, vb..) çok fazla deneme-yanılma yaptıktan sonra, verdiğin emeğin karşılığını alacaksın. emin ol, bu, ilk işe girişinde kazandığın ilk paradan aldığın haza benzer bir haz uyandırıyor insanda. tabi sonra sana o makine de yetmeyecektir. daha sonra profesyonelliğe doğru adım attıkça slr(çıkabilen lensli)makine alabilirsin. Bir başka önerim de, fotoğrafçılıkla ilgili sitelere göz atman. çok yararlı olup, ufkunu genişletecektir. Makineni tanımalısın, sınırlarını bilmelisin, ancak bunlardan sonra istediğin sonuçları alabilirsin. Fotoğraf çok güzel bir dünya. umarım sen de bu konuda başarılı olursun.

Tarih: 21 Mayıs 2007, 14:49 - İp: 85.***.**0.106
  • 1