ahmetsavass
ahmetsavass (üye)
Bursa / Amatör

Makro Çekim İçin Yardım Lütfen

Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir ay önce canon powershot sx1 marka fotoğraf makinesi aldım. aldım ancak fotoğraf makinesinde makro çekimlerde kullanacağım en uygun mod hangisi yada nasıl en iyi çekilir herhangi bir şey bilmiyorum. bu konularda yardımcı olursanız sevinirim. bir de benim fotoğraf makinesi makro çekimlerde bildiğiniz bir dezavantajı veya avantajı var mı yardımlarınız için teşekkürler.

Tarih: 8 Nisan 2010, 20:10 - İp: 95.***.**6.24
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

makinenizde hazır mod var ise makro modda çekmeyi deneyin. (tripod ile)

Tarih: 9 Nisan 2010, 08:05 - İp: 88.***.**5.178
ahmetsavass
ahmetsavass (üye)
Bursa / Amatör

ya da size şöyle sorayım. av, tv, m, c modlarında makro ve süper makro modu var ancak bunların hangisinde makro veya süper makro modunu kullanmalıyım. cevap için sağolun....

Tarih: 9 Nisan 2010, 19:36 - İp: 95.***.**5.109
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

Cok hevesliyseniz bu ise close up lens alin. Raynox dcr250 olabilir. Makro mod tatmin etmez sizi. Ornek foto portfolyomda var.

Tarih: 10 Nisan 2010, 15:30 - İp: 193.***.**8.56
bluedays
bluedays (üye)
Ankara / Amatör

Dostum bende de canon sx20var. Makro ve supermakro modlarında süper fotoğraflar kaydediyor. İlk çektiğimde acaip hayran kalmıştım. Halende bu yönde çalışmalarım sürüyor.
AV modunda makro ve super makro seçeneklerinden birini aktif hale getirirsen (çiçek resmi olan tuştan ayarlarsın) makro modunda foto çekebilirsin.

Canon bu konuda çok iyi. Hele hele super makro modu varsa makinanda, tadından yenmiyor.

Selamlar,

Tarih: 31 Mayıs 2010, 11:19 - İp: 85.***.**5.34
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

çiçeğe benzer bir mod daha var
ona getir makro demek o

Tarih: 1 Haziran 2010, 10:52 - İp: 94.***.**1.194
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Tum makinalarda bizim meshur LALE resmi vardir yuvarlakta.Ona bas cek.Isin bitincede normale getir yine...

Tarih: 6 Haziran 2010, 05:12 - İp: 221.***.**6.23
sinnux
sinnux (üye)
Bursa / Meraklı

Bende de SX20 IS var. Herhangi bir modda seçim düğmelerinde sol tarafı gösteren lâle düğmesine tıkla. Üstte modları gözükecektir. Lale simgesi makro mod, lalenin içinde S simgesi süper makro mod.

Tarih: 22 Haziran 2010, 13:27 - İp: 78.***.**8.87
  • 1