cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

Kodak Z740

arkadaslar z740 ım usb ile pc i ye baglıyken esyshaer yzılımını sildim simdi yazılm olmadan pc ye fotograf atamıyorum bunun bir ayarı varmı acaba yardımcı olursanız cok sewinirim

Tarih: 9 Nisan 2006, 17:12 - İp: yok
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

yazılımını tekrar yüklersen sanırım bir sorun kalmaz

Tarih: 9 Nisan 2006, 20:04 - İp: 85.***.**7.151
gurcan52
gurcan52 (üye)
Ordu / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ahmetdemir'in de dediği gibi yazılımı yeniden yüklemeyi dene makinaya. Kodak'ın sitesinden yazılımla ilgili bilgileri bulabilirsin.

#gurcan52' tarafyndan 09.04.2006 20:12:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Nisan 2006, 20:11 - İp: 88.***.**0.173
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

yazılım dedigim kutunun icinden yazılımdan bahsediyorum makinanın icindeki degil

Tarih: 9 Nisan 2006, 20:18 - İp: 88.***.**5.9
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

tamam bende ondan bahsediyorum. cdyi takıp tekrar yüklersen atabilirsin resimlerini. ama bir kodak z740 sahibi olarak sana şunu tavsiye edeyim. bir tane ufak kart okuyucu al ve resimlerini onunla at. foto makinasından çok çok hızlı oluyor. ben şahsen makinanın yazılmını hemen hemen hiç kullanmaıyorum

#ahmetdemir' tarafyndan 09.04.2006 20:47:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Nisan 2006, 20:47 - İp: 85.***.**7.151
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Makinenin yazılımını kullanmana gerek yok, üstelik bir işede yaramıyor...
1. Önce yazılımı bilgisayarından tamamen kaldır.
2. Makineni PC'ye bağla, "yeni donanım bulundu" diyecek, sürücünün yerini soran bir pencere açılacak, iptal et.
3. Yazılım CD'sini PC'ye tak, otomatik olarak yazılımı yüklemeye çalışacaktır, onu da iptal et.
4. Bilgisayarım'a sağ klik yap, özellikler/donanım/aygıt yöneticisi sekmelerini izle.
5. Açılan listede sarı soru işareti ile makinenin takılı olduğu USB Port'u göreceksin. Çift tıkla, "sürücüyü güncelleştir"e tıkla, otomatik bulacak şekilde arattığında CD'den sadece makinenin driver'ını kuracaktır.

Bundan sonra makineni PC'ye her takışında ayrı bir HDD gibi görecek. Bilgisayarım'a girdiğinde Kodak yazılı icon'u görürsün zaten. Tavsiyem bu icon'a sağ klik yapıp ayarlardan makinenin her takılışında içindeki dosyaların kopyalanma işleminin otomatik olarak başlaması şeklinde ayarlaman. Daha pratik olur.

Tarih: 10 Nisan 2006, 01:03 - İp: 195.***.**2.7
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

herkese tesekürler ahmet demir ve kcbilir hallettim

Tarih: 10 Nisan 2006, 08:49 - İp: 88.***.**4.110
  • 1