birolsak
birolsak (üye)
Bursa / Amatör

Kodak Z710

merhaba arkadaşlar
fotoğrafçılığa ilk başlangıç için kodak z710 u tavsiye edermisiniz

yada maliyeti bu dolaylarda olan başka bir ürün tavsiye debilirmisiniz...

usta fotoculardan yardım bekliyorum..

şimdiden teşekkürler..

Tarih: 21 Eylül 2007, 15:01 - İp: 85.***.**9.144
chlo
chlo (üye)
İstanbul / Amatör

çok usta fotoğrafçı değilim ama kodak z710 u tavsiye etmem çekim kalitesi pek iyi değil ve en ufak bi sarsıntıda görüntü bozuluyo, ayrıca çok yavaş bi makina bunu da göz önünde bulundur. şuan optik zoom olarak gayet iyi gözüksede bence buna aldanmamalısın başka makinalara bakmanı tavsiye ederim kolay gelsin

#chlo' tarafından 19.11.2007 14:26:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Kasım 2007, 14:24 - İp: 85.***.**4.6
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

arkadsım kodak z710 güzel bi makinedir bendede z740 var ne harikalar yarattıgıma galerime bakarak anlayabilirsin lütfen kullanmadıgınız makinmeye camur atmayın

Tarih: 19 Kasım 2007, 18:28 - İp: 88.***.**7.53
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

oncelikle bir makinenin iyi olup olmadıgını bilmek için,yada fikir sahıbı olmak için illaki kullanmak gerekmez.
ama baska bır makine kullanmadan sadece kullandıgı makineyi ovmek yanlsıtır işte bu ayrımı yapmak gerekir.
-----
z710u bende tavsiye etmem,ustelik KULLANDIGIM HALDE TAVSİYE ETMEM.
tabiki yeni baslayan birisini idare edebilecek bir makinedir,ancak ileride makinenizi degiştirme ihtiyacı duyacagınızda kesin.
sizin acaba bendemi sorun var dediginiz seyler buyuk ihtimalle makinenizin kapasıtesinden kaynaklı sorunlar olacaktır ve bu sizin moralinizide bozar.
fiyat olarak daha ucuzdur evet ancak ustune biraz daha koyup daha iyisini almanızı tavsiye ederim.
o sınıfta sony h1 h2 h5 canon s2 s3 yine canon a610 a620 a630 a710is yada fuji s5700 s6500 daha iyi secenekler olarak gorunuyor.hem uzun sure degiştirme ihtiyacı duymayacagınız hemde belkide degiştirmek istemeyeceginiz makineler olacaklardır.
spot piyasada kodaka yakın fıyatlara bulabilirsiniz

yinede fıyat konusuna takılırsanız şimdi kodak alıp kendinizi geliştirip daha sonra degiştirebilirsinizde.
eger kodak alırsanız kullandıgınız sure içinde baska markalarıda deneyerek aradaki farkı kendi gozlerinizle gorebilirsiniz.

#gaijin' tarafından 19.11.2007 19:35:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Kasım 2007, 19:32 - İp: 88.***.**8.225
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

valla şöle söliim ben 4 ay kullandım z710 u fotoğrafcılık anlamında çok şeyi onda öğrendim evet kabiliyetleri sınırlı olabilir ama ben bu işi öğrencem zevk aldığım bi işi zamanla kademe kademe yükselcem derseniz ilk etapta fotoğrafcılığı öğrenmenize yardımcı olacak bi makine.tabi bu işi öğrenmeye başlayınca ve daha fazla şey istemeye başlayınca yeterli olmayacaktır ve makinenizi değiştirme ihtiyacı duyarsınız ki bende aynısı oldu.şu anda 3-4 aydır fuji s6500fd kullanıorum ki bu bile yetmediğini hissediorum.

Tarih: 21 Kasım 2007, 12:51 - İp: 88.***.**0.167
karınca
karınca (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba z710 basarılı bır makıne gozuksede basarısı nerden gelıyor dersen 10optık zom fıyat Schneider lensten ama basarılı bır makıne degıl tavsıye etmem optık zoom cok olsun ıstıyorsan panasonıc fz7 fz8 tz1 tz2 tz3 serısınden bırısını alabılırsın lecia lens var cok memnun kalırsın hoscakal....

Tarih: 20 Aralık 2007, 01:12 - İp: 85.***.**4.124
  • 1