hekimoglu0
hekimoglu0 (üye)
Ankara / Amatör

Kodak Dx6490 Bilgisayar Bağlantısı?

merhaba arkadaşlar.dx6490 makineyi bugün aldım.usb kablo ile bilgisayar bağlantısı yapmak istiyorum ama bilgisayara tanıtmayı bir türlü başaramadım.usb kabloyu takıyorum easyshare yazılımı yüklü bir türlü görmüyor.makinanın cd si yoktu.easysshare yazılımını kodak ın sitesinden indirip yükledim.ama olmuyo olmuyor olmuyor.lütfen yardımcı olun

Tarih: 8 Eylül 2006, 22:33 - İp: 85.***.**2.184
busbus
busbus (üye)
Ankara / Amatör

Ben easyshare yazılımını kullanmıyorum ancak makinayı baglayıp actıgım zaman windows otomatik olarak açıyor. sanıyorum sizin yazılımınızda bir hata var. easyshare i kaldırıp birde oyle denemenizi tavsiye ederim.

Tarih: 8 Eylül 2006, 23:19 - İp: 88.***.**3.80
hekimoglu0
hekimoglu0 (üye)
Ankara / Amatör

yazılımı kaldırıp makinayı açsamda tanımıyor

Tarih: 9 Eylül 2006, 07:19 - İp: 193.***.**7.122
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba

kullandığınız işletim sistemini yazmamışsınız. ben windows xp olduğunu düşünerekten cevaplıyorum farklı ise yazın yardımcı olmaya çalışayım. eğer xp home yada pro vesiyonunda servis yaması 2 ve internet güncelleştirmeleri yüklü değilse usb den taktığınız depolama aygıtlarını otomatik tanımaz. aklımdan geçen xp home sp1 li bir işletim sistemi kullanıyor olmanız. www.microsoft.com dan gerekli güncelleştirmeleri yapmalısınız.

Tarih: 9 Eylül 2006, 22:07 - İp: 88.***.**0.51
hekimoglu0
hekimoglu0 (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşım cevabın için teşekkürler.
sistemim win xp
sp2 yüklü

takılan diğer cihazları otomatik tanıyor ama bunu tanımıyor

az önce başka pc de denedim.kablo aşırı ısındı ve yanık kokusu geldi.kablonun girişi hafiften erimiş.bu makineye zarar verirmi?makineyi kokladığımda yanık kokusu alıyorum ama işlevleri sorunsuz çalışıyor.galiba yanan kablo kokusu makineye de geçti.sizce makineye bir zarar vermişmidir?en iyisi bir card reader almak ve öyle devam etmek

Tarih: 9 Eylül 2006, 22:12 - İp: 85.***.**3.48
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

driverini tanıt gene shir bazdann ozman hal olurr
benim de basıma geldi z74o ıma düzelttim o sekilde

Tarih: 10 Eylül 2006, 11:52 - İp: 88.***.**4.13
hekimoglu0
hekimoglu0 (üye)
Ankara / Amatör

olmuyor
bana driver cd içeriğini zipleyip ekleyebilirmisiniz?

rapidshare yada hemenpaylas a atarsanız çok sevinirim.driver olmadığı için görmüyor bence.sadece easyshare programı yeterli değil gibi

Tarih: 10 Eylül 2006, 18:40 - İp: 85.***.**4.48
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

direver senin pcin de zaten sen sadece makinayı sihirbazdan tanıtacaksın okadar donanım ekle bölümündenn

Tarih: 10 Eylül 2006, 19:37 - İp: 88.***.**4.13
hekimoglu0
hekimoglu0 (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar denemediğim yöntem kalmadı.yeni donanım ekle diyorum hiçbirşey bulmuyor

Tarih: 10 Eylül 2006, 19:44 - İp: 85.***.**4.48
sezaikoc
sezaikoc (üye)
Ankara / Meraklı

Arkadaşım sanırım senin USB kablonda arıza var o yüzden PC ile makine arasında bağlantı kuramıyorsun. Alternatifleri denersen USB portunda arızalı olabilir. PC de başka bir UZB portunda dene. eğer port sağlamsa büyük ihtimal kablodadır. Başka bir kablo ile dene aktarmayı. Driver sorunu olmaması lazım çünkü XP otomatik tanır zaten makineyi. İlave bir driver yüklemeye gerek olmaz.
Umarım sorunun çözülür.

Tarih: 11 Eylül 2006, 13:45 - İp: 85.***.**8.208
hekimoglu0
hekimoglu0 (üye)
Ankara / Amatör

walla kardeş benim board da 8 tane usb giriş var.hepsinde denedim.benim pc dışında 2 pc de daha denedim.olmuyor olmuyor.son denediğim pc de kablo aşırı ısındı.sanırım kısa devre yaptı ve fotoğraf makinesinin kablo girişini biraz eritti.artık kablo ile veri alışverişi yapabileceğimi sanmıyorum.en iyisi bir card reader alıp verileri öyle taşımak.

ama card reader da sadece karttaki verileri aktarmaya yarar.acaba dock yada printer dock falanmı alsam.dock ünitesiyle albüm falan oluşturabiliyormuyuz?fiyatlarından haberdar olan varsa nereden en uygun fiyata alınır söyleyebilirmi?ankaradayım burada nerden buluruz ucuza internetten de olabilir.idefixe.com da 87 ytl printer dock 3

daha uygun fiyatlı bir yer varmıdır acaba

Tarih: 11 Eylül 2006, 13:51 - İp: 193.***.**7.122