malioner06
malioner06 (üye)
Ankara / Amatör

Kodak Dx6490

Merhaba arkadaşlar.
Şu an elimde KODAK DX6490 makine var.
Özellikleri:
4.0 mega piksel
10x optik zoom
Diyafram açıklığı: f/2.8 - f/8.0 arası
Enstantene süresi: 16" - 1/1000 arası
ISO: 80-100-200-400-800
Ayrıca objektifin altında 38-380mm(Equiv) AF yazıyor. (Ama ben ne demek bilmiyorum.)

Uzun araştırmalar sonunda almıştım. Ama DSLR makineleri bilmiyordum. Dün Ankara'daki Uğur Fotoya gittim ve Canon EOS 350D'yi elime aldım. Nefesim kesildi. Tabii ki fiyatı iyi yani.

İtiraf edeyim şu an fotoğrafçılığın emekleme kısmındayım. PASM modlarını kullanarak acemice çekimler yapıyorum.

Sizce ben ne yapmalıyım. Gidip hemen Canon EOS 350D tarzı bir makine mi alayım. Yoksa fotoğrafçılığı daha iyi öğrendikten sonra mı almalıyım. Yada bu makine beni idare eder mi?

Teşekkürler.

Tarih: 29 Eylül 2006, 11:46 - İp: 85.***.**8.10
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

bence iyice ögrendiktensonra al arkadasım forumda 350d alıp ta hala fotograf cekemeyen ve bu durumdan muzdarip olanların sayısı hicde az degil yani iyi makine esittir iyi foto degil birazda bilgi sahibi olmak lazım diye düsünüyorumm kolay gelsin

Tarih: 29 Eylül 2006, 15:15 - İp: 88.***.**6.50
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Bence elinde güzel bir fotoğraf makinesi var. Bu makine senin gelişimin için herşeye sahip. Sana da fotoğraf çekim tekniklerini okumak ve bol bol çekim yapmak kalıyor. Bu sayede kendini gliştirebilirsin. Şu anda 350D tarzı bir makine alırsan mevcut makinenle çektiğin fotoğrafların kalitesini dahi yakalayamayabilirsin. Sonra hayal kırıklığına uğrarsın. Bence bu işi iyice öğrenmeden daha üst sınıf makinelere geçmeyi düşünme. Şimdilik elindeki makine senin için gayet yeterli.

Tarih: 30 Eylül 2006, 12:38 - İp: 81.***.**0.51
malioner06
malioner06 (üye)
Ankara / Amatör

Aslında benim aklımdaki cevap da buydu ama acaba iyi makine=iyi fotoğraf mı demek onun cevabını arıyordum. Onu da buldum.

Bu arada hafta sonu ilk makromu çektim. Hem de canlı bir kara sinek.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim.

Tarih: 2 Ekim 2006, 08:57 - İp: 85.***.**8.10
  • 1