kuala
kuala (üye)
İstanbul / Meraklı

İç Mekanda Flaşla Karanlık Çekiyor

Canon A75 dijital makina. Yeni ve birkaç günlük. "Automatik" çekim modunda, iç mekanlarda, flaşlı çekimlerde görüntü karanlık çıkıyor. Arkadaki ekranda görüntü karanlıktı, makinaya aktardık fotoları, meğer o saydığım şartlarda çektikleri karanlıkmış. Sanki ortam alacakaranlık gibi yani. Flaş patlıyor, ama yine karanlık...
Bir arkadaş, (flaş çekimden sonra patlıyor gibi) dedi. Öyle olduğuna dair birşey söyleyemem.
Ama automatik modda iç mekanda flaşlı çekimler karanlık. Dışarda güneşli çekim ve diğer modlar normal...
Bir sürü şey karıştırdım düzeltemedim. Sanırım bir sorun var.

Fabrika ayarları gibi bir seçeneğimiz var mı? Veya makinanın yazılımını yeniden/yenisiyle yüklemek problemimizi çözebilir mi acaba?

Veya bu sorunu duyan var mı, anlayan, ben yaparım, şöyle yaparım, şu kadara malolur diyen?

Tarih: 1 Kasım 2004, 16:38 - İp: yok
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Otomatik ayar dışında 50 ISO'da pozlamayı +1 , +2 artırıp deneyebilirsin , ayrıca ISO 'yu da artırıp deneme imkanın var .
Bence böyle bir deneyin , hiçbir şekilde netice alamazsanız , yeni firmware 'yi varsa onu yükleyebilirsiniz , fakat A-75 sahipleri ile de detaylı görüşün veya makinaları karşılaştırın .

Tarih: 1 Kasım 2004, 19:07 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

A75'in flash siddeti ayari var, bir ona baksaniz.. Gerci sadece M modunda calistigini soyluyor kullanim kilavuzu.. Yine de bir deneyebilirsiniz..

Tarih: 1 Kasım 2004, 21:31 - İp: yok
  • 1