jan ozan
jan ozan (üye)
İstanbul / Amatör

Güzel İnsanlar Yardım Edinnn Beaa:(

Canlar güzel insanlar ben kafayı tırlatmak üzreyim saolsun bonus card başvurumu kabul eylemiş ve bana bi kart yollayacaklar... bende akabinde kimseye muhtaç neyin olmadan digital fot makinemi alıcam.. buraya kadar no problem... ya bundan snrası asıl problem şimdi başlıyor... şimdik şöyle oluyor... bikaç makine arasında kararsız kaldım vesselam... kullanış amacım şu olacak... kendimi geliştirecek ve beni analog makinelere hazırlayacak en az 2 yıl süreyle kullanabileceğim aldıktan sonra ulaa keşke almasaymışım demeyeceğim bir makina... ben araştırdım biraz(fazla anlamasamda) şu makinelere sizde bi bakında şu çaresiz insana yardım edin ahanda makineler!!1 hangisi ve neden??? bu kadar hangisi ve neden??PARANTEZ İÇİNDE BENİM TERCİH SEBEPLERİM YAZIYOO HEE

CANON A700(6X OPTİK ZOOM---60 FPS VİDEO BİDE CANON OLMASI YETMEZMİ)

FUJİ F30( PANCTOM KOYDU KAFAMA BİDE BEST DİGİTAL CAM ÖDÜLÜ YETMEZMİ)

NİKON P4( NİKONCULARA AYIB OLMASIN DİYE KOYDUM BU MODELİDE İYİYE BENZİYO ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ FALAN 8 MPMİŞ YETMEZMİ)

HAYDİİİİİ YARDIM EDİN ŞU GARİBE
RUMUZ: ÇARESİZZZZZZZ

Tarih: 5 Nisan 2007, 13:27 - İp: 85.***.**0.88
rotleoni
rotleoni (üye)
Yurtdışı / Amatör

slm arkadas,illede bu ücünden biri dersem bence,
F30,derim baska demem,suan halan compaktlarda 1,numara.
resim kalitesi özellikle harika,tek kelime süper bisey bende kullandim ayrica.al bunu hic korkma,iyi sanslar.

Tarih: 5 Nisan 2007, 14:33 - İp: 87.***.**2.17
jan ozan
jan ozan (üye)
İstanbul / Amatör

yahuu ne bu bi fuji bi olympus şimdi söyle ben ne edecem??? bana ne yapacağımı söyle? söyle ben neyim? kimim? dfm almak isteyen ama hiç anlamayan bir enayimi? ehuehehe saçmalıyorum biliyorum kafam karışık kız arkadaşım benimle neden ilgilenmiyosun diyor kaçgündür canon var dedim hayatımda BANA CANAN KİM DEDİ... NİKON VAR DEDİM NİHAN KİM DEDİ ANlayacağınız dostlar işim zor zor zor zor zor.... çıksın bi babayiğit bana akıl versin hangi makinadan alayım taş çatlasın 650 papellik bir makina olsun...

Tarih: 6 Nisan 2007, 11:02 - İp: 85.***.**0.88
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

merhaba arkadasım..oncelikle soyleyeyimki bunlardan birini alırsan sonra "ulaa keşke almasaymışım " demezsin..senı fazlasıyla ıdare edecek makinalardır bunlar..
ama soyle birsey var..makina alma kararını verirken megapiksel bakaca en son sey olsun..videonun kac fps oldugunun ne onemi var?? adı ustunde FOTOGRAF makinası alıyorsun..bu ucu içinde f30 en iyisidir diyebilirim..hadi senın dilinden konusalı video cekimi bile digerlerinden iyi sanırım..youtubede vıdeolar var a700 le karsılastırma yapan..nıkon hakkında bilgim yok oyuzden bişey soyleyemeyecegim..

yenı kullanıcıysan,sadece elimin altında makina olsun dıyorsan,manuel cekim falan ugrasmam diyorsan,istedigini al..optik zoomum cok olsun dıyorsan canon a710is
zoom cok dert degil foto kalitesi dıyorsan f30 al..

Tarih: 6 Nisan 2007, 16:08 - İp: 88.***.**7.14
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Gördün mü JAN

Bak herkes sana F30 öneriyor..
Öncelikle bu modele asıl ve bul onu koçum!!
Bulamazsan, diğerleri kötü mü??
ASLAAA!
Canavar gibi canon'lar sony'ler var!!
Hallederiz sıkma canını..

Valla şu an bilemem ama, makine aldıktan sonra kız arkadasınla bayağı bir kıskançlık kavgaları baslar!!
Çünkü o makine senin aşkın olacak!!

Tarih: 6 Nisan 2007, 16:31 - İp: 88.***.**4.65
jan ozan
jan ozan (üye)
İstanbul / Amatör

argadaş alcam benim için manuyell de önemli kendimi geliştirmek istiyorum çünki... zaten hatunnan gavga ettim ehhee problem değil ben makine alcam ondan snra ona zaman ayırırız f30 yok sordum kaç yere 2 hafta snra fuji f40fd çıkcakmışş alooo bi bakın isterseniz özelliklerine sonra bi dönün bana.... ingiltereden dedem gelcek fuji getir dedim ne diyon lan sen dedi bende kendi işimi kendim görcem dedemede göstercem ahaaaa bakkkk benim makinem sanaaa yoook dicemm dit dit dicem böyle dede olmaz olsun......... bunun tüm dedeler okusun ibret olsun...

Tarih: 6 Nisan 2007, 17:43 - İp: 88.***.**0.89
jan ozan
jan ozan (üye)
İstanbul / Amatör

bişey deycem bide... optik zoom olunca foto kalitesimi düşüyo bu bir... iso ne işe yarar bu iki??... iso auto oldumu noluyo ne anlam ifade ediyo üüüççç.... pozlama telafisi efendime söleyim 1/2000 falan filan ne iş bunlar ??? biri bana açıklama yapsın yahuu

Tarih: 6 Nisan 2007, 17:48 - İp: 88.***.**0.89
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

oncelikle yazı yazarken noktalama işareti kullansan daha iyi olur..bırde bıraz daha duzgun yazarsan sevinirim..forumda bu tip şeylere onem veriliyor..bu dediklerin (iso,pozlama telafisi 1/2000 vs)
fotografcılıkla ilgili temel bilgiler..enstantane diyafram ne demezsin insallah..bu bilgilere sahıp degilsen birazn once edinmen gerek,yoksa aldıgın makinayı otomatık modda cekmekten baska birşey yapamazsın..bunun için mesela national geography nin fotograf okulu cdlerini bulabılır,fotografcılık kıtaplarına,yada internet uzerinden e_booklara ulasıp bilgi alman daha yerinde olacaktır..bu gibi seyler makinanın calısma mantıgını kavramanı saglar..
aksi takdirde lcd den bakarak acık oldu karanlık oldu diye fotograf cekersinki,ilerlemene imkan kalmaz...

Tarih: 6 Nisan 2007, 18:42 - İp: 88.***.**4.217
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

buarada f30 yoksa ve getirtme sansında yoksa canonun tavsıye ederim..
optik zoom nesneyi optık olarak yaklastırdıgından dijital zooma gore kalite kaybı yaratmaz ancak optık zoomun artması ısıgın mercekten daha az gecmesine ve goruntu keskinliğinin kaybolmasına neden olur..

iso ısık duyarlılıgıdır..artırdıkca makinanın ısıga duyarlılıgı artar ve basit sekilde acıklamak gerekirse karanlık bir yerde ısoyu artırırsan goruntu aydınlanır ama noise olusur ve kalite duser...bu nedenle eger makinanın yuksek ıso performansı dusukse,ısoyu yukseltmemeli bunun yerıne dıyaframı acarak enstantaneyı dusurmelisin..onlar ne dersen,daha oncede dedigim gibi fotografcılıkla ilgili bir kitap bulman yada fotograf okulu cdlerine bakman gerek..

Tarih: 6 Nisan 2007, 18:47 - İp: 88.***.**4.217
jan ozan
jan ozan (üye)
İstanbul / Amatör

bilmiyodum walla forumda bunlara önem verildiğine ondan özür dilerim pardon!!!

gaijin teşekkür ederim yazın için. canon a710 a çok sıcak bakıyorum ama o da bana sıcak bakıyor fiyatıyla
acaba garantisiz alma durumum olsa sirkeciden daha ucuza alsam ne kadar mantıklı olur yada sizin öneriniz?

Tarih: 6 Nisan 2007, 18:51 - İp: 88.***.**0.89
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben kendi fikrimi soyleyeyim,katılmayan cıkacaktır..
bence turkiyede garanti garanti olmadıgı için spot alman daha mantıklı..tabıkı hatrı sayılır bir fıyat farkı varsa..eger senın ıcın cok sorun olmayacak bır fark varsa yıne garantılı al derim..
a710 is guzel bir makina..

Tarih: 6 Nisan 2007, 20:23 - İp: 88.***.**0.194