preinter
preinter (üye)
Ankara / Amatör

Fujifilm S1500 de Sekizgen Piksel mi Vr?

Merhaba arkadaslar. Bugunlerde finepix S1500 alacagim. Nikon L100 ile arasinda kaldim ama fuji daha cok hasuma gitti. Neyse Teknosadak' eleman bu konuya bayagi bi hakimdi ve bana fujinin piksellerinin sekizgen oldugunu soyledi bunun bir asli var mi? bir de S1500u Nikon L100 karsilastirma bile dedi. fuji bin basar dedi. aslinda teknosanin elemanlari bilgisiz olur ama bu eleman hepsini kullanmis tanik oldum. peki siz ne dersiniz?

Tarih: 25 Kasım 2009, 23:21 - İp: 78.***.**1.115
cambaz35
cambaz35 (üye)
İzmir / Amatör

bende senin almak istediğin cihazdan aldım memnunum.Kullanan olarak sana tavsiye ederim.Ben istanbuldaki cevahir alışverişmerkezindeki teknosa dan aldım.Arkadas fujinin elemanıymıs ılk once ondan ön bılgı aldım ve nete arastırdım anlatıklarıyla okuduklarım (kullanan kısılerden) bire bir aynıydı.Yani fujinin kendi satış elamanları ürüne çok hakimler.Sekizgen piksel olayına ise bişey diyemicem okonuda bi bilgim yok.Cihazı alırsan şimdiden güle güle kullan emin ol pişman olmacaksındır

Tarih: 26 Kasım 2009, 03:50 - İp: 78.***.**3.40
preinter
preinter (üye)
Ankara / Amatör

bende memnun kalacağımdan eminim ama fujı fılm SUPER CCD SENSOR diye birşey çıkarmış. bu makinada da bundan var dedi. Ama yok. SUPER CCD'yi araştırdım manyak birşey pikseller sekizgen. Acaba makinalar ne zaman piyasaya çıkar?

Tarih: 26 Kasım 2009, 08:24 - İp: 78.***.**1.115
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

arkadaslar takılmayın boyle seylere pazarlama stratejisi bunlar.
fotografın pikselinden size ne,alacagınız maksimum 20*30 baskı belki baskı bile almayacaksınız sadece bilgisayardan izleyeceksiniz.

%400 buyutup pikselleremi bakıyorsunuz?

Tarih: 26 Kasım 2009, 16:34 - İp: 78.***.**7.210
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

arkadaslar takılmayın boyle seylere pazarlama stratejisi bunlar.
fotografın pikselinden size ne,alacagınız maksimum 20*30 baskı belki baskı bile almayacaksınız sadece bilgisayardan izleyeceksiniz.

%400 buyutup pikselleremi bakıyorsunuz?

Tarih: 26 Kasım 2009, 16:35 - İp: 78.***.**7.210
preinter
preinter (üye)
Ankara / Amatör

evet o kadar büyütüp bakıyoruz. Ben coğrafyacıyım ve gerekirse bakıyorum. Yani fotoğraf hem benim işim hem de zevkim. Sana kalırsa 1024 e 800 çekse yeter hehalde. Gerçi o da geniş açıya girer ama sana o da lazım değildir. Şunu da unutmayalım sekizgen pikseller resim kalitesini 4 kat artırır. işte kanıtı:

Tarih: 26 Kasım 2009, 17:23 - İp: 78.***.**1.115
depraved
depraved (üye)
İstanbul / Meraklı

preinter.

Öncelıkle şöyle bi cvp veriyim L100 almanın bi anlamı yok.Cunku cihazda manuel mode yok. Madem böyle bi cihaz alıcaksnl manuel mode onemlı. Bence hiç düşünme s1500 al derim.

Tarih: 14 Aralık 2009, 01:39 - İp: 88.***.**4.106
myistic
myistic (üye)
Konya / Meraklı

Evet S1500 modelinde sekizgen piksel varmış. Araştırmalarıma göre pikseller bal peteği şeklinde hizalanmış olup, görüntü yakınlaştırıldığında bozmama özelliğine sahip bir makine. Yarı profesyonel makinelerden işinizi rahatlıkla görecek ve kesinlikle yarı yolda bırakmayacak bir cihaz bence...Fiyatına göre performansı çok yüksek...

Tarih: 15 Aralık 2009, 22:32 - İp: 88.***.**0.151
preinter
preinter (üye)
Ankara / Amatör

yok baba ben de araştırdım bu makine de süper ccd sensör yokmuş ama makine çok iyi denilebilir. sadece oda içerisinde flaşlı resimlerde çok kalititesiz. ama makro ve süper mak çok iyi. bir de yeterli ışık ortamında harika fotoğraflar çekiyor. özellikle "f" tuşuna basıp da kaliteyi artırınca harika fotolar alıyorsunuz.

Tarih: 15 Aralık 2009, 23:44 - İp: 78.***.**9.54
cihankarakaya
cihankarakaya (üye)
İzmir / Amatör

L100 De ManueL Mode Yok. Fuji'yi ManueL Mode'de KuLLanmak Mümkün. Artı OLarak GözLe GörebiLeceğimiz. Auto Mode'de İki MakinayLada Gece Çekimi Yaparak Noise Farkını GörebiLiriz. Fuji Bu Konuda Nikondan Çok Daha Üstün Bunu GözLerimizLe GörebiLiriz.

Tarih: 16 Aralık 2009, 14:13 - İp: 78.***.**4.185
  • 1