nevzateker
nevzateker (üye)
Ankara / Meraklı

Fujifilm F31

Merhabalar,

2 gün önce Almanya'dan bir arkadaşım F31 getirdi. Ancak yüz tanıma sistemini sağ alt butondan aktif hale getiriyorum. yeşil kare 1 saniye ekranda kalıyor. kişiyi takip etmiyor. acaba makine arızalı mı.
Şayet arızalı ise fujifilm Türkiye ilgilenir mi

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Tarih: 26 Temmuz 2007, 08:45 - İp: 212.***.**2.130
slm
slm (üye)
Elazığ / Amatör

merhaba nevzateker,
Hayırlı olsun güle güle kullan.Almanyada normal alışveriş merkezlerinde f31 bulunabiliyormu, fiyatı nedir?

Tarih: 26 Temmuz 2007, 14:52 - İp: 85.***.**0.110
nevzateker
nevzateker (üye)
Ankara / Meraklı

faturasında pixmania.com yazıyor. 199 Euro ya almış arkadaşım başka bir alışveriş merkezinden de sandisk in 2 GB XD hafıza kartını 41 Euroya almış

Tarih: 26 Temmuz 2007, 17:01 - İp: 212.***.**2.130
sanfotugay
sanfotugay (üye)
Ankara / Firma

Sayın nevzateker

Öncelikle makinanız hayırlı uğurlu olsun,bol fotoğraflı günler dileriz..

Şimdi makinanızda yüz tanıma sistemini aktif hale getirdiğinizde yeşil çerçevenin ekranda 1 sn kaldığını söylüyorsunuz.DISP./BACK tuşuna 1 kez daha basmayı deneyin F40 veya Z5 te bu sorun böyle gideriliyor..

Ayrıca
Sevgili efecan;
Yüz tanıma sistemi aktif bir durumdaysa kişiler hareket ettiklerinde, sizin tekrar odaklamanız gerekmez.Kişi sayısına göre ( max.16 kişi ) yeşil ve beyaz çerçeve insan yüzünü ekrandan takip eder ve deklanşöre yarım basılı şekilde tutsanızda yüz odaklamadan çıksada daha sonra deklanşöre tam bassanızda yine makina yüze odaklama yapar.. "Benim kullandığım fuji S9600'de de takip etmiyordu çünkü." diye yazmışsınız doğru takip etmez çünkü S serilerinde yüz tanıma sadece S6500fd te vardır..

Saygılarımla...

Tarih: 27 Temmuz 2007, 00:28 - İp: 88.***.**7.68
nevzateker
nevzateker (üye)
Ankara / Meraklı

Arkadaşım çok teşekkür ediyorum disp/back tuşuna basınca oldu galiba, bunu baya kafaya takmıştım.Acaba bu bir arıza mı F31 lere özgü bir sorun mu makineyi göndermem gerekir mi sizce

Tarih: 27 Temmuz 2007, 01:04 - İp: 195.***.**2.190
nevzateker
nevzateker (üye)
Ankara / Meraklı

arkadaşım cevabın için teşekkürler. baya canım sıkılmıştı. Disp/back tuşuna basınca sorun çözüldü gibi. Ama aklıma bir şey takıldı. normalde bu özelliği kullanmak için disp/back tuşuna mı basmamız gerekiyor. Bir başka deyişle benim F31 arızalı mı almanyaya göndermem gerekir mi

Tarih: 27 Temmuz 2007, 01:11 - İp: 195.***.**2.190
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

MERHABA NEVZATEKER;
SANIRIM ARKADAŞLAR GEREKLİ AÇIKLAMAYI YAPMIŞLAR SİZE.
AÇIKLAMA YAPMAMA GEREK KALMAMIŞ.

BU ARADA SİZE DE MERHABA EFECAN

( Yaw o karenin kişiyi takip etmesi gerektiğini düşünmüyorum ben zaten...yani deklanşöre yarım bastığınızda makine kadrajdaki yüzleri tanır ve onlara odaklanır. Ama onları takip etmez. Kişiler hareket ettiklerinde, sizin tekrar odaklamanız gerekir. Benim kullandığım fuji S9600'de de takip etmiyordu çünkü. ) YUKARIDA OLDUĞU GİBİ AÇIKMALA YAPMIŞSINIZ.AMA GERÇEK OLAN ŞU VAR S9600 DE YÜZ TANIMA ÖZELLİĞİ OLMADIĞINDAN NETLİK ALINDIĞINDA KADRAJDAKİ YÜZÜ TANIYAMAZ.BU ÖZELLİK ŞU AN FUJIFILM TÜRKİYE ÇATISI ALTINDA SATILAN ÜRÜN BAZLI OLARAK. FINPIX S6500fd , FINEPIX Z5fd , FINEPIX F40fd ÖZELLİKLERİNDE MEVCUTTUR.

http://www2.fujifilm.co.uk/digital/cameras/s6500/

http://www2.fujifilm.co.uk/digital/cameras/f40/

http://www2.fujifilm.co.uk/digital/cameras/z5/

YUKARIDAKİ LİNKLERDEN GEREKLİ BİLGİYİ ALABİLİRSİNİZ.

Tarih: 27 Temmuz 2007, 10:45 - İp: 81.***.**2.84
fotogökhan
fotogökhan (üye)
Elazığ / Stüdyo Fotoğrafçısı

denedinizmi o halde iyi fotoğraf çekiyormu şayet çekmiyorsa evet arıza vardır. evet ücret karşelığı fujifilm ilgilenir

Tarih: 10 Eylül 2007, 22:08 - İp: 88.***.**2.135
izmire
izmire (üye)
Sakarya / Meraklı

Arkadaşlar benim anlamadığım bir durum var
Fuji a820"8mp" de 1/1.6 super ccd hr sensör ,fuji f31 de 1/1.7"6.3mp" super ccd hr sensör var.
Fakat a820 sadece 800 asa ya çıkıyor ve noise lu foto verirken ,f31 3200 asa ya çıkıyor ve az noise lu fotoğraf veriyor.Aradaki fark denen.

1/1.6 ich sensör 10mp 12 mp sığdıran markalar var.

Tarih: 12 Eylül 2007, 23:24 - İp: 88.***.**8.254
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

SAdece aslında Sensor pixel adedi değil de kullanılan CCD pixcel lerin CCd de nasıl oldugu nasıl dizildiği de önemli tabi fotoğraf işlemciside çok onemli noise olayında sadece dediğiniz şeylere bakıpda karar vermek pek mantıklı değil

Tarih: 19 Eylül 2007, 23:26 - İp: 88.***.**8.227
  • 1