iverson83
iverson83 (üye)
Bursa / Amatör

Fuji S8000 Ne Zaman Magazalarda Olu

fuji nin en son modeli s8000 i inceleyen oldumu.ben inceledim süper makina 18x zoom 8mp dehşet bişey olmuş.ne zaman piyasada olucak bilgisi olan varsa cvp bekliyorum

Tarih: 31 Ağustos 2007, 13:27 - İp: 88.***.**4.238
planetfoto
planetfoto (üye)
Antalya / Reklam Fotoğrafçısı

http://www.t-online-shop.de/tonline/product.do?action=getProductDetail&ref=idealo&product=35111
burda satisa sunulmus durumda

Tarih: 31 Ağustos 2007, 14:46 - İp: 87.***.**8.161
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Zoom ve mp olayı sadece ticari işler bunlara kanmayın. Bunlara bakarak makine alıyorsanız eğer zaten çok birşey beklemeyin. Önemli olan sensör boyutu ne? 1/2.35 yani bu sensörden çok birşey beklemeyiniz. 18x optik zoom tripodsuz zaten birşeye yaramaz.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 15:11 - İp: 88.***.**4.230
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba,
S-8000 modeli yaklaşık 20 gün içinde Teknosalarda TR de satışa girecek. S-8000 ilk defa Fuji de duble IS sistemine sahip bir makine olacak. ( Tripod vs. hikaye ) Makine gerçekten amatör kullanıcılar için çok iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. Şimdiden iyi çekimler.
Sevgilerle...

Tarih: 31 Ağustos 2007, 22:15 - İp: 88.***.**2.34
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba,

benim de çok merakla beklediğim bir makina s 8000.

Daha önceki modellerde olan sarsıntı engelleyicinin yanında ek olarak gelen CCD kaydırmalı engelleme sistemi gerçekten çok heyecan verici.Makinenin hareketiyle paralel sensör de hareket ediyor.

Bildiğim kadarıyla bu teknoljiyi kullanan ilk makielerden.

piyasad bir temizlik olacak heralde

Tarih: 31 Ağustos 2007, 22:26 - İp: 85.***.**6.202
iverson83
iverson83 (üye)
Bursa / Amatör

evet bu makina 5700 boyutlarında ama devasa özelliklere sahip.ilk defa fujide titreşim engelleyici sistem kullanılıyor.valla en kısa zamanda teknosalara gelsin de alma fırsatımız olsun.bide bu makinada geniş açı 27mm daha fazla açı alabiliyor 28 den biraz daha geliştirilmiş bir model..tr menü 2.5inç ekran.çıktığında piyasa allak bullak olucak..fuji çok büyük devrim yaptı teknolojisi mükemmel..bide ara sınıf slr makinası olsa,s5pro üst segment bir slr ara sınıftada olsa biççok şeyi değiştirebilirler...herkeze iyi çekimler.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 23:33 - İp: 88.***.**4.238
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cok umutlanmayın hayalkırıklıgı buyuk olur..

Tarih: 1 Eylül 2007, 19:35 - İp: 88.***.**6.32
maduran68
maduran68 (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar yeni çıkan makinaların tanıtım klavuzlarındaki özelliklerine bakarak kesin hüküm vermeyin. durun bakalım araştırma ve inceleme sitelerinde teste tabi tutulup fotoğraf kalitesi konusunda yorumlar yapılsın, şu an aklıma sevgili bufalo'nun sony H9 ile ilgili yorumlar geliyor.sonra makineyle ilgili amerikada makinanın bahsedildiği kadar fotograf kalitesinin yüksek olmadığı yolunda yorumlar yapıldı.neyse bizde bufalo'nun tavsiyelri doğrultusunda sony H9 Amerikadan getirttim, ama makinanın özellike gündüz çekimlerinin hiçte fena olamdığını gördüm, videosunun FİNE modunda video kamrea ayarında çekim yaptığını müşahede ettim, yalnız night shot denen özelliğinin çokta aham şaham bir özellik olmadığını gördüm. bu vesile ile arkadaşalara bir sony H9 betimlemesi yapmış oldum.

Tarih: 1 Eylül 2007, 22:54 - İp: 88.***.**6.65
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

hala 2.5 inch sensör var galiba?

Tarih: 2 Eylül 2007, 00:29 - İp: 88.***.**6.166
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba,

letsgodigital.org. da makina incelemsi yapılmış.biraz yüzeysel ama şimdilik yeterli olur sanırım.

Tarih: 2 Eylül 2007, 22:15 - İp: 85.***.**6.202
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhabalar Arkadaşlar;
Öncelikle FinePix S8000 modeli şu an piyasada yok ama inceleme fırsatı bulmadığımdan ve sonuçlarını bilmediğimden yorum yapmamda yanlış olur.
Bu arada Sn.Gaijin arkadaşım firma temsilcisi olarak orada bulunuyorsun ve ( cok umutlanmayın hayalkırıklıgı buyuk olur..) demek uslubu yanlış olarak algılıyorum.Bana ne kadar katılırsınız bilmiyorum.Makineyi incelemiş olsanız ve çekimleri yapmış olsanız size hak vereceğim.Bu şekilde davranmanız bağlı bulunduğunuz firma adına da yaklışmayacaktır.Her zaman rekabet olması lazım ve olmazsa kişiler forumda bilinçlenemez ve kandırılmış olur.Ben kendi adıma hiç bir firma makinesini o şekilde değerlendirmesinde bulunmadım, bulunmam da.Bu bağlı bulunduğum firma ve yapmış olduğum iş ahlakına ykırı bir durum olur.
Sizden de anlayış bekliyorum ve burada firmayı temsil ediyorsak sadece haklı bir şekilde bilinçlendirelim.Zaten forumda olan arkadaşlar herşeyin bilincinde.Nasıl bir değerlendirme yapacaklarını daçok iyi biliyorlar.O kadar bilinçli ve bilgili arkadaşlar var ki, ben bile onlardan çok şey öğreniyorum.Burada bulunmak ve paylaşımda bulunmak büyük zevk.İşimi seviyorum bu anlayışla da hareket etmeyi tercih ederim.
Saygılarımla.

Tarih: 5 Eylül 2007, 12:19 - İp: 85.***.**3.97