rocker67
rocker67 (üye)
İstanbul / Amatör

Fotograf Makinası Hangini Tercih Et

Link : Karlılaştırma ve ürün adları

linkte karşılaştırma var ama ben bu konudan anlamam

Anlayan arkadaşlardan rica ikisi arasından hangisi daha iyi sizce

Teşekkürler

#rocker67' tarafından 06.03.2009 00:03:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mart 2009, 19:47 - İp: 62.***.**0.240
mertguvenc
mertguvenc (üye)
İzmir / Amatör

Aslında ikiside günlük kullanım için ideal Sony DSC-S730 ı bir arkaşım kullannıyor Auto mod ta gündüz ve gece çekimleri gayet güzel .Ancak benim için ayrıntılar önemli derseniz Casio nun çözünürlük , Lcd , Usb (2.0 aktarım hızı daha yüksek )iağırlık (89 gr daha hafif) gibi konularda Sony e göre daha üstün .Casio nun kendisinin şarlı Li-Ion pili de ayrı bir avantaj . Sony alkaline veya şarj lı pille kullanmak mümkün.Ancak tercihi sizin kullanım öncelikleriniz, fiyat ve kalite karşılarştırmanız ve bütçeniz belirleyecektir.

Tarih: 6 Mart 2009, 05:12 - İp: 88.***.**6.123
cagatayolgun
cagatayolgun (üye)
İzmir / Amatör

ikisi de birbirine çok yakın makineler..
casioda manuel focus imkanın işine yarayabilir.
alkaline pillerin,ion pillere oranla çekim esnasındaki ömrü kısadır. ama çekim anında bakkaldan vs pil alma imkanın vardır.
nikonun coolpix serilerine de bakmanı öneririm..

Tarih: 7 Mart 2009, 13:07 - İp: 78.***.**0.93
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

linkteki sony nin f 2.4-4.8 degerini görünce bu demiştim ama eger doğru ise bu makine 1/8 enstantane hızına düşüyor en fazla.. digerinde ise bu deger 4 sn.. bunu özellikle vurgulamak istedim çünkü insan makine alınca heyecanla gidip değişik şeyler çekmek istiyor uzun pozlama da bunların başında geliyor. makinemdeki scene lerden yararlanarak bir gece fotoğrafı çekecek olsam 1/8 'dense 4 sn olanı tercih ederdim ben.. dikkatinizi çekeyim istedim..

Tarih: 8 Mart 2009, 00:05 - İp: 78.***.**1.26
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

casio fotograf makinesi kullanmayın,kodakta kullanmayın aklınızda bulunsun..

makinelerin kagıt uzerınde teknik verileri uzerınden hareketle makinede almayın,kullananların tavsiyelerini gozonune almanız bu bakımdan dogru.

sony nın bu modelleri gercek anlamda acemi bascek fotograf ceken insanlar için uretilmiştir.

gittigidiyor fiyatına baktım sony 250 lira olarak gorunuyor..
istanbuldaysanız eger dogubank gibi spot mal satan uerlerde bıraz daha ucuza bulunabilir belki.

--------------------------------------------
bu iki makine yerine size su iki makineyi tavsiye edecegim..
birincisi
canon a460+2gb hafıza kartı =160 tl
yada a470 modeli = 190 tl
bahsettiginiz makinelerden daha iyi oldugunu rahatlıkla soyleyebilirim

http://urun.gittigidiyor.com/CANON-POWERSHOT-A460-2-GB-SD-HAFIZA-KARTI_W0QQidZZ15855185
--------------------------------------------------------
diger onerim yine canon a 580 modeli = 250tl

ikinciside http://www.buroteknik.com/urun_tanim.asp?urun=36856
--------------------------------------------------------
ve son oalrak canon a590is = 270 tl

http://urun.gittigidiyor.com/Canon-PowerShot-A590IS-8MP-Digital-Camera-4x-Opt_W0QQidZZ16359482

bahsettigim makinelerin hepsi sizin sozunu ettiginiz makinelerden iyidir.
a580 ile aynı fiyata a590 ile 20 lira fark odeyip daha iyi bir makineye sahıp olursunuz.
bu son soyledigim iki modelin manuel kullanım imkanlarıda olup sizi daha memnun edecegini cok rahatlıkla soyleyebilirim.
aksi gorus belirten olmayacaktır sanıyorum.

not: bahsettigim butun modeller canon, bunun nedenıde kompakt giriş piyasasında en iyi fiyat/performans sunan modellerin canonda olmasıdır

#gaijin' tarafından 08.03.2009 01:42:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Mart 2009, 01:05 - İp: 78.***.**7.42
mirerdem
mirerdem (üye)
İstanbul / Amatör

Hocam aklınızı çelmiş olmayayım ama madem bu parayı veriyosunuz bence Canon'u da alternatifler arasına alın. Ben IXUS 80 kullanıyorum, inanın harika. Neredeyse yok yok cihazda. Bende günlük çekimkullanıcısıyım, yani sanırım amatör oluyorum ama inanın bu cihazı çok beğendim. Ne alırsanız şimdiden hayırlı olsun...

Tarih: 10 Mart 2009, 02:04 - İp: 82.***.**8.213
  • 1