mahir
mahir (üye)
Manisa / Amatör

Fiyatlar Yarı-yarıya

merhaba arkadaşlar yabancı bazı sitelerde makine fiyatları nerdeyse yarı yarıya. yurt dışından buşekilde makine alan varmı. alan varsa nasıl getirtebilirim. teşekkürler

Tarih: 26 Ağustos 2004, 13:05 - İp: yok
yusdem
yusdem (üye)
Ankara / Meraklı

Ben Minolta Dimage A2 aldım. 1 Eylül'de geliyor. İnternet ortamindaki ticari firmaların işlemleri çok karışık. Ayrıca kargodur, gümrüktür falan derken astarı yüzünden pahalıya gelebilir. Benim cihazı, Amerika'da master yapan bir akrabam aldı ve önümüzdeki hafta annesiyle yollayacak. Kutusundan çıkarılarak açık olarak getirileceği için, yani kuulanılmış bir ürün görüntüsü verilerek getirileceği için gümrüğe de tabi olmayacak. Kargo ücretinden de yırtacağız. Yani sadece Amerika'da cihaza verilen para ile bana mal olmus olacak. Boyle bir imkanin varsa ve garanti hususunu da kafaya takmayacak olursan yurtdisindan getirtmek cok avantajlı. Ama internet ortamından alayım da bana kargoyla gümrükle göndersinle diyorsan bence değmez. Garanti konusunda yapacağın fedakarlık, 100-200 dolar için değmez.

Tarih: 26 Ağustos 2004, 16:16 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba,

Bazı markaların türkiye ile avrupa fiyatlarını karşılaştırdım.En kötü ihtimalle bozulma oranını ve onarım bedelini değerlendirdim.Teknik konularad internetten yazı yazan arkadaşların konulara nedenli hakim oldukları hakkında fikir yürüttüm sonuçta örneğin Sony ve Kodak markalarına karar kılanlar için söylüyorum yabancı ülkeden veya internet üzerinden alış veriş yapmak daha karlı.Posta/kargo ücretleri ve gümrük hakkında bilgim yok ama amazon.de satın alınan ürünle beraber birde iade kuponu gönderiyor yani makinede bir sorun olduğunda o kuponla makineyi almanyaya gönderiyorsunuz gereken yapılıyor...Ama sevgili yusdem gibvi fellik fellik kullanma kıolavuzu arasınız o başka...

Tarih: 26 Ağustos 2004, 23:17 - İp: yok
aylanc
aylanc (üye)
İzmir / Meraklı

Merhaba; benim kardeşim Amerika'da okuyor. Geçen hafta buradaydı ve bayağı uğraşlardan sonra sony marka 5.0 mp.lik t1 modek bir kamera getirttim. Tabi sadece bu değil ve hesaplarım açık verdiği için bu makineyi satmaya karar verdim. Zaten seri ilanlarda da görebilirsin. Oradan postayla getirtmek bayağı tuzlu oluyor shipping belediye vergisi gümrük halan derken masraflar makine fiyatına yaklaşıyor. En kârlısı elden birine getirtmek.

Tarih: 27 Ağustos 2004, 10:18 - İp: yok
  • 1