oguzyener
oguzyener (üye)
Diyarbakır / Amatör

Finepix S 5000

merhaba arkadaşlar! bir tane finepix s 5000 aldım .fakat görüntü kalitesinden pek memnun kalmadım! tabi makine süper ama ban fazla bilmediğim için güzel resimler çekemiyorum!bu makineyi kullannlar varsa özellikle oda içii çekimlerde ne gibi ayarlar kullanmalıyım? resimlerde yüzler fazla kırmızı çıkıyor! ve netleme yapamıyorum bazen! ve mp için 3 mp giriş 6 mp çıkış üretiyor deniliyor! bu ne anlama geliyor?bir de canon a 85 ile kıyaslarsak kalite yönünden hangisi daha iyi? beni aydınlatırsanız sevinirim! saygılarımla!

Tarih: 24 Nisan 2005, 21:17 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili oğuzyener,
Beğenmediğin fotoğraflardan birkacını bana mail olarak atabilir misin ben bir inceleyeyim.
[email protected]

Tarih: 24 Nisan 2005, 21:38 - İp: yok
xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

mrb sorularından birini cevaplandırayım. normalde bu makina 3.14 Mp.2048x1536=3.140.000 Ama bu resmi yazılım kullanarak 6 Mp imiş gibi gösteriyorlar. yani bilgisayarda resim büyütme işini fotoğraf makinası dpi ile oynayarak kendisi yapıyor. Bir bakıma satış politikası. insanlara yüksek pixelmiş gibi gösteriyorlar. o makinanın gerçek çözünürlülüğü 3.1 Mp dir. olay bundan ibaret. keşke o makinanın düzeltilmiş versiyonu olan s5500 alsaydın. neyse sağlık olsun diyip içine kurt düşüreyim. hehehehe

Tarih: 26 Nisan 2005, 00:32 - İp: yok
sokakkedis
sokakkedis (üye)
İzmir / Amatör

slm arkadaşlar fotoğraf makinası alma konusunda birsürü araştırma yaptıktan sonra daha kararsızlaştım.en sonunda finePix s5500 aldım.iyi mi yaptım bilmiyorum.Pillerle ilgili .Nİ-CD Pillerin kullanılmaması öneriliyor nedenini merak ediyorum ve kullanmak zorunda kaldım bu nasıl bir zarar verir makinama bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ??

Tarih: 27 Nisan 2005, 17:02 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili oğuz yener,
Çektiğin fotolar hakikaten hatalı.Ancak bu hata senden kaynaklanıyor.Yanlış mod seçmişsin....Bu linkteki programı indir ve çektiğin resimleri incele:www.takenet.or.jp
Ayrıca yine senin basit olarak kullanabileceğin bir program daha : picasa2 bu programı da foto editörü olarak kullanabilirsin. Selamlar...

#burkay' tarafından 28.04.2005 00:09:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Nisan 2005, 00:09 - İp: yok
oguzyener
oguzyener (üye)
Diyarbakır / Amatör

cevap yazan ve öneride bulunan herkese teşekkür ederim! slmlar!

Tarih: 28 Nisan 2005, 16:37 - İp: yok
oguzyener
oguzyener (üye)
Diyarbakır / Amatör

merhabalar! biliyorum çok fazla SORUsoruyorum ama yine bir kaç sorum olacak ! 1- finepix s5000 de çekilen fotograflara tarih atamıyorum! yaniekranda var ama baskıda tarih çıkmıyor! ( acaba ben mi çok beceriksizim? 2- objektif adaptör halkası illede güneşli yerlerde mi kullanılır? yani mesela düğün salonlarında falan ışığın çok ve düzensiz olduğu yerlerde kullansam fayda sağlar mı? 3- resimlerin net ve keskin çıkması için ( yani bütün detayları ile ) hangi modu kullanmam gerekir? a)hard b) soft c) normal ! sorularımda biraz bilgi eksikliği olabilir ama siz kusura bakmayın ! heves olup ta zaman olmayınca işte böyle oluyor! cevap( lar) için şimdiden teşekkürler!

Tarih: 29 Nisan 2005, 15:48 - İp: yok
  • 1