bezeyis
bezeyis (üye)
Eskişehir / Meraklı

Filtre Nedir? (pretec Dc3a30)

merhaba arkadaşlar,

pretec dc3a30 f.makinası aldım. filtre kullanılabileceği belirtiliyor. filtre nedir? ve ne işe yarar?

ayrıca bu makinayı kullanan arkadaşlar varsa. adaptörünü nasıl temin edebiliriz. sıoradan bir 5v adaptör olur mu? crv3 lityum pille de kullanılıyormuş. bu pili nasıl şarj edebiliriz. makinanın içindeyken apartör takıp şarj olur mu yoksa bu pilin şarj aleti ayrıca mı satılıyor?

teşeşkkürler şimdiden yardımcı olan arkadaşlara...

Tarih: 14 Nisan 2004, 18:45 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Filtre : Sarı / Geçirdiği Renk : Sarı / Tuttuğu Renk : Mavi

Filtre : Yeşil / Geçirdiği Renk : Yeşil / Tuttuğu Renk : Magenta

Filtre : Magenta / Geçirdiği Renk : Magenta / Tuttuğu Renk : Yeşil

Filtre : Kırmızı / Geçirdiği Renk : Kırmızı / Tuttuğu Renk : Cyan

Filtre : Mavi / Geçirdiği Renk : Mavi / Tuttuğu Renk : Sarı

Filtre : Cyan / Geçirdiği Renk : Cyan / Tuttuğu Renk : Kırmızı

Genel olarak filtrelerin yaptığı görevler bunlar. Kırmızı filtre kendi renklerini daha yoğun gösterirken Mavi+Yeşil renleri tutar. Yeşil filtre  kendi rengini geçirirken mavi+kırmızı rengi tutar. Umarım yardımcı olmuşumdur. Kolay Gelsin

Selamlar   Murat Özdemir   www.burukay.com

Tarih: 16 Nisan 2004, 12:48 - İp: yok
bezeyis
bezeyis (üye)
Eskişehir / Meraklı

teşekkür ederim arkadaşlar açıklamalarınız için.

makinayı alalı 3 gün oldu. gayet yetenekli bir alet. 10x optik zoom çok iyi. gözün görmediği ayrıntıları görüyorsunuz. almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. hem ucuz hem özellikleri iyi.

Tarih: 16 Nisan 2004, 16:54 - İp: yok
moral
moral (üye)
İstanbul / Meraklı

Burada Pretec dc 3a30'dan ne zaman bahsetsem ciddi anlamda üzerime yüklendiler.Çok büyük bir hata yaptığımdan tutun da makinanın rezalet olduğuna kadar söylenmeyen kalmadı.Makinanın elimde patlayacağı ve hatta Pretec'in diğer modellerini kullanan bazı arkadaşlar makinanın çok kötü bir lense sahip olduğunu söylediler.İşin garip tarafı ben neredyse 3 aydır bu cihazı kullanıyorum ve binin üzerinde fotograf çektim diyebilirim.Henüz makinada bir problem yok kaldı ki resimleri fotoğrafla profeyonel anlamda ilgilenen arkadaşlara gösterdiğimde oldukça iyi tepkiler alıyorum.Özellikle gece çekimleri,zoom kullanılan resimler, macrolar ve genelde fotoğraflardaki alan derinliği oldukça iyi bulunuyor.

Tabiki bu makina mükemmel değil ama bu fiyata yaptığım seçimde hiç de yanlış yapmadığımı şu an daha iyi anlıyorum.Kodak 6490'ı kullanan arkadaşlar ile karşılaştırdığımız sonuçlarda Pretec'in Kodak'dan hiç de aşağı kalmadığını gördüğüm de ise ciddi anlamda bu ülkede seçim yaparken dikkat edilmesi gerektiğine karar verdim.Bir de kullanım kolaylığı,hızlı ayar yapabilme ve seri çekim konusunda Kodak'dan çok daha hızlı olduğunu rahatça söyleyebilirim.

Tabiki her elektronik cihazın yoğun kullanımda ilk 6 ayı çok önemlidir.Sırada önümdeki 3 ay var ve sonuçları tüm açıklığı ile yazacağım zira "Hızlı Sistem" için bence ciddi bir sınav şimdi başlıyor.

Tarih: 22 Nisan 2004, 19:05 - İp: yok
bezeyis
bezeyis (üye)
Eskişehir / Meraklı

sayın ozcan20,

iyi hoş ama aküyü nerde taşıyacağız. evde kullanırken zaten adaptör takıp kullanılabiliyor. 4,5v bir adaptör ile evde çekim yapılıyor ama kablolara takılıp düşmemek gerek tabi.

pil elbette çok tüketecektir. sonuçta dev bir ekrana sahip. zoomla oynayaınca da tüketecek, flaş patlayınca. zaten bu dijital makinaların ortak sorunu. bence hergün pilleri şarj etmeye devam edelim.

bu arada 4 tane duracell pil aldım. 2050 amper. fiyatı 26 milyon. gayet güzel, uzun ömürlü.daha ucuza bulan varsa haber verirse sevinirim.

teşekkürler...

Tarih: 1 Mayıs 2004, 04:02 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba Arkadaşlar,

Özcan 20 nin söylediği ışıldak akülü çözüm dijital makineler ve video kameralar için son derece sakıncalıdır.Hiçbir mikroişlemcili elektronik cihazda Nikel Kadmiyumlu şarzlı pil kullanılmaz!!

Selamlar   Murat Özdemir   www.burukay.com

Tarih: 2 Mayıs 2004, 21:46 - İp: yok
shn58
shn58 (üye)
İstanbul / Amatör

burkay bey cevap için teşekkürler

Tarih: 19 Mart 2007, 09:24 - İp: 62.***.**2.185
  • 1