redsafari
redsafari (üye)
İstanbul / Amatör

En Kaliteli Video Çeken Makine??

Herkese selamlar. En kaliteli video kaydını yapan dijital fotoğraf makinesi hangisi öğrenmek istiyorum.Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Ne kadar yer kapladığı önemli değil,önemli olan boyutu ve kalitesi. Örneğin canon s80 modeli 1024e 768 15 fps video çekiyor. İzledim mükemmeldi fakat hiçbir yerde bulamadım. Bir yabancı sitede gördüm 1000 ytl civarındaydı. Bnm aradığım 600-700 civarı bir makine. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 5 Aralık 2007, 19:00 - İp: 88.***.**9.251
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 15 Nisan 2008, 09:21 - İp: 78.***.**2.252
albastar
albastar (üye)
İstanbul / Amatör

Dostum şu an en kaliteli video çeken makina adından anlaşılacağı gibi Samsung NV24HD.

720p yüksek çözünürlükte 30 FPS, HD çekim yapıyor ki, yanına yaklaşan yok şu an için.

Öyle aman çekmeyin makinanız bozulur yorumlarına bu makina için kulak asmayın. Bu makina bu iş için çünkü.

Ayrıca, 24mm ultra optik genişliğe sahip ve 3.6x zoom yapabilen Schneider lensi kullanan 10.2 megapiksellik bu makinanın fotograf kalitesi de son derece tatminkar...

Tarih: 12 Mayıs 2008, 10:36 - İp: 85.***.**5.96
aware_fmö
aware_fmö (üye)
İstanbul / Amatör

digital fotograf makinesi ile video çekmek bisquit in dediği gibi sensöre zarar verir.burada ve bikaç forumda okumuştum.video için video kamera almak lazım.

Tarih: 14 Mayıs 2008, 14:10 - İp: 85.***.**1.152
kaptanzst
kaptanzst (üye)
Trabzon / Amatör

Selam arkadaşlar. Bence kaliteli video çekimi için elinizdeki makineyi kullanın derim. Allok vıdeo Joiner Adındaki programla videoların kalitesini artırabiliyorsunuz. 720-576 çözunurlüğe kadar yükseltip renk kalitesinide ayarlayabiliyorsunuz. Ses de istenilen seviyeye çıkarılabiliyor. Denemenizi tavsiye ederim.

Tarih: 9 Ağustos 2008, 10:19 - İp: 88.***.**0.37
wolwerine2
wolwerine2 (üye)
Eskişehir / Amatör

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=17076&productid=evcanonfs100

Tarih: 14 Ağustos 2008, 01:44 - İp: 88.***.**3.218
vitalen
vitalen (üye)
İstanbul / Amatör

Canon S5 Is alabilirsin. Ben kullanmıştım. Doğu-bank ta bulabilir ve mağaza garantili alabilirsin. Tanıdıklarım var yardımcı da olabilirim. Fiyatları sanıyorum o civarlarda.

Şunu ifade edeyim ; Sony W 170 veya Canon 860 ıs alabilirsin. Bunlar muadil makinalar. Birbirlerinden fazlaca üstünlükleri yok. Bunların video makinası olmadığını unutmamak lazım.. Bir de Panasonic in yeni modeli sanıyorum FX-500 çıktı tercihini bu modelde kullan bence özellikleri mükemmel. Fiyatını araştırmak lazım. Doğu-bank başvuru merkezidir. Bu fiyatlarda küçük makinalar daha kullanışlı. Cep te taşıyabiliyorsun. Benim de her işi gören kameram oldu halde, ergonomik oluşlarından dolayı ben de FX-500 düşünüyorum

Tarih: 8 Ekim 2008, 06:39 - İp: 88.***.**9.142
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

En iyisini bilmem panasonicin kompakt bi makinesi vardı bende fena halde kumlu çekiyordu ayrıca zoom yaptıkça kararma oluyordu H9 kullandım ondada zoom yaptıkça ses çıkıyordu ama 15x zoom kullanabiliyordum , dış ortamsa ses anlaşılmıyor bile ve benide görüntü kalitesi tatmin ediyordu....

Tarih: 8 Ekim 2008, 08:26 - İp: 78.***.**6.243
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Hocam en iyi video çeken makine video kameradır.
adı üstünde;

fotoğraf makinesi = fotoğraf çeker
video kamera = video çeker

bu mantıktan yola çıkarak fotoğraf makinesinde video çekim özelliği aramak aslında biraz lükstür.
hele hele kaliteli bişey aramak, birde bu fiyata aramak... (çaktırma bulursan banada söyle)

aldığım bir dijital makinede bile (kodak easyshare c875) video özelliğinin çıkması beni ilk başlarda sevindirmişti. Ama sonralarda anladımki video özelliği benim ihtiyacımın %5'ini karşılıyormuş.
sen ihtiyacını iyi belirlemelisin. fotoğrafmı videomu? çünkü ilk başlarda heves oluyor ikiside olsun istiyoruz sonra bir bakıyoruz hata yapmışız (acı tecrübe) dolaylıda olsa başıma geldiği için sana video çeken fotoğraf makinesi tavsiye etmiyorum.
ışığın bol olsun.

Tarih: 8 Ekim 2008, 10:58 - İp: 88.***.**1.48
ronin69
ronin69 (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşım Casio nun F1 VE F20 Modeliyle Film bile çekebilirsin Fps si çok yüksek makinalar tabi fiyatlarıda ona göre

Tarih: 11 Kasım 2008, 23:21 - İp: 212.***.**5.18