tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

Dv Kamera Yardımı....

merhaba arkadaşlar konu ile alakası yok ama bilen olur diye en uygun burasını gördüm...
arkadaşlar ilgi alanıma girmediği için fotoğraf makineleri kadar dv kameralardan anlamam sormak istediğim bir arkadaşımda xl2 profesional dv kamera var...
cihaz bu
http://www.erkayalar.com/products/proddetail.aspx?ID=119

benbim kulama profesyönel dv kameralar kayıtları pc ye direk dosya olarak atıyo diye gelmişti... almanya fiyatına göre 7000€ olan bi makine için mantıklı bi özellik gibi gelmişti bana fakat makineyi baya kurcaladım ama arkadaşa bahsettiğim direk (misal avi olarak) dosya olarak atma işini beceremedik... daha dorusu olmadığının farkına vardım ama emin olmadığım içinde arkadaşıda bozmak istemedim... bu kamerada gözlemlediğim, kasetteki görüntüyü eski kameralardaki gibi capture yapmamız gerektiği, tek farkı çok yüksek fps hızlarında ve çok yüksek çözünürlükte olması... uzun lafın kısası ben dv kameraya çekilmiş görüntüyü tek dosya olarak pc ye aktaramammı? illa capture mi yapmam gerekir? lütfen bi yardımcı olun konu acil niteliği taşıyor...

#tembeleryk' tarafından 13.04.2005 00:58:34 tarihinde düzenlendi.

#tembeleryk' tarafından 13.04.2005 16:19:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Nisan 2005, 00:57 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili tembeler,
aklına geldiği gibi yazarsan yazdıklarından kimse bir şey anlamaz.(Ben de)
Lütfen ne sorduğunu düzgün ve sade cümlelerle yaz.Yazdıklarını tekrar oku gerekli düzeltmelerini yap ve ondan sonra buraya gonder. Selamlar

#burkay' tarafından 13.04.2005 03:22:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Nisan 2005, 03:21 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

asıl sormak istediğim kasetteki görüntüyü tek dosya halinde direk kameradan kopyala yapıştır yapamıyormuyuz (vcd den dat dosyasını pc ye atmak gibi) bu gün makineyi biraz daha kurcaladım ve olmadığına iyice inanmaya başladım pc den bu işi yapan bir yazılım yoksa tabii... kamerayla birlikte hiçbişey gelmediği için net bir bilgi veremeyeceğim...

NOT: dün gece yine uyumamışsın abi.

Tarih: 13 Nisan 2005, 16:23 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

Kaset kullanan kameralardan böyle bir aktarım yapmak mümkün değil. iee1394 portu kullanılarak capture yapmak zorundasınız. Onunda süresi kaset play hızı ile aynıdır.

Tarih: 18 Nisan 2005, 12:27 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

Ayrıca 7000€ DV kamera için hiç mantıklı bir fiyat değil. Onun yarı fiyatı 24p progressif Panasonic DVX100A kamera alınabilir.

Tarih: 18 Nisan 2005, 12:33 - İp: yok
sefk
sefk (üye)
İzmir / Meraklı

o kamerada firewire cikisi varsa pc ye direkt avi formatinakayit alabilirsin mesela bende sony e230 var onda d-link cikisi var iee1394 veya firewire da daniliyor buna laptopta da dlink girisi var boylece cektigim kasetleri windvd creater ile bilgisayara aktarip dvd yapabiliyorum.
sen sanirim boyle bisey istiyorsun....

Tarih: 21 Nisan 2005, 09:05 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

Sizin söylediğiniz sistem de zaten bir şekilde capture yapmak oluyor. Arkadaşın demek istediği bilgisayar dosyası gibi kopyalamak. Onu da yapan kameralar var. mpeg4 klip şeklinde SD karta yazıyorsunuz. Sonra hızlı bir şekilde kopyalabiliyosunuz. Ancak kalite düşük olur. Sadece VCD yapabilirsiniz. Direkt DVD'ye çeken kameralar amacınıza daha uygun gibi.

Tarih: 22 Nisan 2005, 14:25 - İp: yok
baturica
baturica (üye)
Bursa / Profesyonel Fotoğrafçı

Abi neler diyorsunuz yahu! bahsettiğiniz kamera müthiş bir kamera. Tam profesyonel bir kameradır. Açıkça söyliyeyim kıskandım doğrusu.
B]Aktarma işine gelince
IE1394 portundan aktaracaksın PC'ye
bunun için gerekli aletler ve fiyatları şöyledir.

• IE 1394 port kartı 70 $

• başka bir şeye ihtiyaç yoktur.
    içinden çıkan kablo ile bağlantınızı kurabilirsiiz.
    Bu sayede artık kameranızı PC'den yönetebileceksiniz.
    Kasetteki tüm video görüntüsü sayısal olarak aktarımı yapılır. vide *.avi formatında oluşur. eski sistem capture sisteminde görünte kaybı olmasına karşın bu sistemde 1'e 1 aktarım vardır. Hiç görüntü kaybı olmaz. Yalnız büyük bir harddiske ihtiuyaç vardır. Çünkü 1 saat'lik görüntü 13GB tutacak. Aktarım süresi görüntünün süresi ile aynıdır.

#baturica' tarafından 25.06.2005 12:46:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Haziran 2005, 12:44 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

baturica bu ne heyecan böyle !
konunun üzerinden 2 ay geçmiş sorular cevaplanmış.

Tarih: 27 Haziran 2005, 17:22 - İp: yok
  • 1