virtuous
virtuous (üye)
Muğla / Amatör

Dsc-h50*dsc-w300

DSC-H50*DSC-W300
Foto.makineleri iyi bilen usta bu makineler hakkında yazar mısın? Kısa surede sipariş edeceğim.Biri hediye olacak cok onemli benim için.
Makineleri iyi bilen biri bana yardımcı olsun lütfen.
Hoşkalın,
Yiğido

Tarih: 14 Nisan 2008, 13:34 - İp: 194.***.**3.2
badigartt
badigartt (üye)
İstanbul / Amatör

sben de senin gibi kararsızım ama h50 ye rahat gcebilirsin w300 le h50 kıyaslanamaz sanırım ama son söz ustaların tabiki

Tarih: 4 Mayıs 2008, 17:29 - İp: 85.***.**3.30
wolwerine2
wolwerine2 (üye)
Eskişehir / Amatör

tabii ki H50

Tarih: 10 Mayıs 2008, 01:31 - İp: 78.***.**6.80
virtuous
virtuous (üye)
Muğla / Amatör

Beni yalnıs anlamıssınız bu iki makıneyide almayı dusunuyorum. Birisi hediye olacak. Makınelerin yaklasık ozellklerinde ve fiyatında daha iyi alternatif var mı diye sordum.
Yardımcı olmaya calısmıssınız tesekkurler.

Tarih: 30 Mayıs 2008, 01:12 - İp: 194.***.**3.2
kokaco
kokaco (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bende daha dun bir DSC H50 aldim uzun sureler arastirdiktan sonra onu almaya karar vermistim. Aldiktan sonrada gercekten yine sony kalitesi ile bir kez daha sasirdim super bir kamera mutlak almalisin. Alternatif olarak Nikon P90 ile Coolpix IS100 e bakmistim ama fotorafcida gercektende diger istedigim makina olmasina regmen bunun daha dogru bir secim oldugunu itiraf etti..

Tarih: 26 Nisan 2009, 19:03 - İp: 84.***.**3.181
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ikiside nispeten pahalı makineler.ozellikle w300 un 650-700 liralık fiyatı fiyatı gercekten cok sacma bir fiyat...
w300yerıne canon a serisi bir makine hem kullanım kolaylıgı ve hakimiyeti hemde fiyat acısından cok daha mantıklı olacaktır..
misal bir canon a590 yarı fiyatıyla benım için cok daha tercih edilebilir bir makine..
----------------------------------
sony h serisi makineleri gayet iyi makineler ancak onlarında fiyat sorunları var..
h50 yerıne panasonic fz28 gibi bir makine daha iyi bir secim olacaktır.27mm geniş acı aynı sınıftaki makinelerde bulunmayan cok iyi bir ozellik..sensor boyları ve magapikselleri aynı,cok cekermisiniz bilmiyorum ama panasıonic hd video cekiyor.
boyut olarak aynı ama daha hafif bir makine..yine cok onemli olmamakla beraber seri cekim hızı daha iyi, ve minimum perde suresi 30 degil 60 sanıye..
bu biraz daha onemli bir farkki panasonicte odak uzaklıgı 30 cm,sonyde 50cm..

bunlar tek baslarına bir anlam ifade etmez bana gore,ancak yınede,daha iyi ozelliklere sahıp ve DAHA UCUZ bir makine varken ben olsam sony dusunmezdim..

Tarih: 26 Nisan 2009, 19:34 - İp: 78.***.**7.95
  • 1