albastar
albastar (üye)
İstanbul / Amatör

Casio Exilim 200bk Geniş Açı Problemi?

Arkadaşlar casio exilim 200bk makinaya sahibim. Makinamdan da çok memnunum. Çektiği resimlerin kalitesi, renklerin canlılığı ve berraklığıda çok iyi. Ürün özellikleri aşağıda.
http://www.casio.com/products/Cameras/Exilim_Zoom/EX-Z200BK/

Benim size sorum şu arkadaşlar.
Özellikle düğün, cemiyet, toplantı gibi yerlerde, tüm herkesi tek foto içine sığdırmak zor oluyor.

Geçen 90 kişinin katıldığı bir meslek toplantısındaydım. Toplantı sonunda toplu resim çektirelim dedik. Makinası olanlar garsona verdi. Ve garson sırasıyla 9-10 makinayla aynı kareyi çekti. Yanlız bazı makinalarda topluğu aynı karede çekebilmek için çok geriledi.(geri geri yürüyerek topluluktan uzaklaştı.)

Sıra benim makinaya gelince topluluğa en yakın durduğu kareyi çekti.

Ben makinamın bu özelliğinden de çok memnunum.

Şimdi başka bir makina daha almak istiyorum. Fakat bu kadraj genişliği teknik özellikler de nasıl yazar? Memnun olduğum benim makinam da kaçtır. Bu değer artarsa mı düşerse mi daha geniş açı çeker bilmiyorum.

Bu konuda bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Makina satın alırken geniş açılı çekebilmesi için neye bakacağım?

Tarih: 7 Mayıs 2009, 22:46 - İp: 194.***.**0.30
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

verdiiniz linkte bıraya bakacaksınız. Focal Length/35mm film equivalent f= 4.9 to 19.6mm/Approx. 28 to 112mm, sizin en geniş açınız 28 mm. 28 veya daha düşük rakamlarda odak uzunluğu (focal lenght ya da açı ) olan makinaları seviyorsunuz, bence iyi de yapıyosunuz

Tarih: 8 Mayıs 2009, 01:28 - İp: 88.***.**0.83
albastar
albastar (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim sereze çok yardımın oldu.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 10:25 - İp: 92.***.**2.3
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

diger butun makineler buyuk ihtimalle 36 mm geniş acıdan basladıgı için garson gerilemek zorunda kalmıstır..
yenı kompaktlarda artık daha geniş acılı lensler kullanılıyor..
yenı bır makine alırken geniş acısınada dikkat ederek alın

Tarih: 8 Mayıs 2009, 17:11 - İp: 78.***.**7.120
  • 1