kıray
kıray (üye)
Bolu / Amatör

Canon S5,fz8,s6500,h9 Hangisi

arkadaşlar canon a610um var gayet iyi ama onu kardeşime verip yeni bi zoom makina alayım diyorum. fakat yorumlardan resim kalitesinde düşüş yaşayacağımı anlıyorum. 1/1.8 sensörden 1/2.5 geçmek risk gibi. bide canon s5 ve sony h9 a 800 ytl lik fz8 varken 1100 ytl vermek akıllıca mı? fuji de titreşim engelleyici olmaması büyük handikap. sonuç olarak bu işin içinden çıkamadım siz ne dersniz?

Tarih: 26 Ağustos 2007, 17:03 - İp: 85.***.**4.97
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu forum sayfalarında sizin sorunuzun cevabı yuzlerce kere verildi..eger konu acmadan once bıraz arastırmıs olsaydınız boyle bir konu acma geregi duymazdınız..
ama tabı sayfadaki konuları okuma zahmetıne katlanmak gerek..
fuji en iyi secenek dordu arasında

Tarih: 26 Ağustos 2007, 17:57 - İp: 88.***.**7.82
kıray
kıray (üye)
Bolu / Amatör

peki 10x zoomda çekilecek bir fotoda titreme engelleme özelliği olmayan fuji diğerlerine nasıl karşı koyacak? ayrıca o kadar büyük ve ağır bir makinayı kaldırıp çekim yapmak ayrı yetenek ister. dslr lardan bile daha ağır ve iri

Tarih: 26 Ağustos 2007, 18:47 - İp: 85.***.**4.97
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

duyanda 3.5 kıloluk bır makine sanacak yapmayın allah askına..
mesele is ise,trıpod denilen seyı yabana atmayın.zaten ıslı bıle olsa makine trıpod kullanmak sart...oncelik fotograf kalitesiyse eger içlerinde en iyisi fuji..
baska ozellikleride var uzun uzun yazmaya gerek yok arastırmıssınız zaten..
ha dersenızkı goruntu kalitesinden ıso performansından bıraz feragat ederim ozamanda sony h5 dusunun derim..h9 da ne fark varki h5ten daha ustte tutuyorsunuz..
ben kullandıgım makineler acısından bakayım olaya kompakt makinelerde titreşim onleme sisteminin cok fazla bir faydası yok,ben gormedim..
dslrlerdeki gibi 4-5 stopa varabilen avantajlar beklemeyin..oyuzden fuji benım gozumde ıclerınde en ıyısı..

Tarih: 26 Ağustos 2007, 21:10 - İp: 88.***.**4.214
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Dslr-like lardaki titreşim önleme sisteminin pek bir işe yaramadığı görüşüne katılıyorum.Listedeki Fz8 yerine Fz50yi listeye katın tekrar araştırın.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 16:45 - İp: 88.***.**5.48
facetoface
facetoface (üye)
Tokat / Amatör

Gaijin'e katılıyorum. Titreşim önleme sisteminin tripod olmadan bir anlamı yok. Tripod kullandıktan sonrada zaten titreşim önlemenin bir anlamı yok. Çünkü firmalar, tripod kullanıldığı zaman, makinalarında bu özelliğin devre dışı bırakılması gerektiğini söylüyorlar.Siz fotoğraf kalitesini önceliyorsanız, s6500fd alın derim ben. Canon S2 IS kullanıyorum ama bana göre Fujinin kompakt ve DSLR-like makinalarda kullandığı lens kalitesi kesinlikle Canon'dan ve diğer firmalarınkinden daha iyi.Bunu da gözardı etmeyin bence.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 19:22 - İp: 88.***.**3.230
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba,

IS'e pek takılamak lazım.zira zorlu ışık şartlarında çalışacaksanız zaten tripod şart.

bir de 6500 deki elle zoom imkanı çok işe yarıyor.fotoğraf kalitesi olarak da içlerinde en iyisi.

memnun kalacağınıza inanıyorum.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 22:29 - İp: 85.***.**6.202
iverson83
iverson83 (üye)
Bursa / Amatör

6500 kullanmış biri olarak yanıt vereyiim sana.hiç bir makina yüksek zoomda zaten tripod olmadan çekim yapmaz o titreşim engelleyiciler genelde düşük zoomlar için geçerli.yükseklerde genelde hepsinde sorun çıkıyor.bikere 6500 de fd var yüz tanıma özelliği ve 10 kişiye kadar destekliyor.manuel zoom yapmak en büyük artı ve sandığın kadarda ağar bir makina değil.6500 tavsiye ederim severek kullanırsın valla ben zor bıraktım ama 9600 e geçiş yapmıştım...fujiden şaşma super ccd sadece onda var

Tarih: 31 Ağustos 2007, 23:39 - İp: 88.***.**4.238
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Bu kadar tecrübeden sonra bir saniye bile tereddüt etmem artık... Sadece iki makina arasında gidip gelirdim H9 ve S5 ikisini de uzun uzun inceledim bu gün bir S5 i bir saate yakın inceledim... S5 i bu kategoride tek geçerim...

Haaa.. Bu arada bu makinaların zoomları sonuna kadar açımldığında neredeyse 400 - 500 mm buluyor bu odak uzaklığında tripodsuz çekim yapıp makinaya çamur atmanın tek açıklaması düpedüz acemilik... Sabitleyici sistemlerin gerçekten çok işe yaradığını açık ve net ifade edeyim... Ben tripod kullanma özürlü bir vatandaş olarak arkadaşlarımıza sitede de yayınladığım ve s3 ile çektiğim fotoğraflara bir bakmasınıenstantane aralığı tolerans sağladığı ortada bunu tartışmak ta abesle iştigal gibime geliyor... Elde çekim yaparken tüm odak uzaklıklarında hele ki az ışıkta IS (Veya VR veya OS)sistemini tartışmak gerçekten anlamsız....

Tarih: 1 Eylül 2007, 02:32 - İp: 85.***.**4.190
  • 1