huermen
huermen (üye)
İstanbul / Amatör

Canon S3 Pil Sorunu

Merhabalar, S3'e pil takıyorum, 10 kareden sonra pil yazıf uyarısı nçıkıyor. Pilleri değiştirdim aynı şey tekrar başima geldi. Bu sefer gittim Duracel pil aldım
eyvah bu sefer 25 kareden sonra pil zayıf uyarısı çıktı ve makine kendiliğinden kapandı. Ne dersiniz? Acaba sarj edilebilir pillerle de deneyeyim mi yoksa Erkayalaramı yollayayım?
(Erkayalar ile görüştüm tamir süresi en az 25günmüş)

Tarih: 25 Temmuz 2007, 18:14 - İp: 85.***.**2.166
ulusalcı
ulusalcı (üye)
İstanbul / Amatör

Direkt ürünü iade edin. Bu ürün ayıplıdır ve tüketicinin tek alternatifi ücretsiz tamir değildir. Diyeceksin ki Erkayalar'a "kardeşim ben tamir mamir istemiyorum ya paramı iade edin ya da yeni bir S3 verin"

Eğer kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine başvur.

#ulusalcı' tarafından 26.07.2007 00:32:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Temmuz 2007, 22:52 - İp: 88.***.**1.192
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bir dakika bir gaza gelmeyelim.

O makinalarda NiMh piller kullanılır ya da Alkaline pil kullanırsınız ama NiMh şarj edeilebilir pillerle bayağı bir süre gider.Kullanma kılavuzunda pille ilgili kısımları bir okuyun lütfen.

Ben S2 kullanıcısyım msn inize ekleyebilirsiniz yardımcı olurum belki [email protected]

Tarih: 25 Temmuz 2007, 22:57 - İp: 85.***.**2.248
keratin
keratin (Objektif)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

S3 ün en önemli artılarından birisi pilleri çok ekonomik kullanması.Ben 8 şarj edilebilir pilimi değiştirerek kullanıyorum.Şu ana kadar S3 le pil yüzünden çekemediğim hiç bir görüntü olmadı.Ne zaman taktığımı unutuyorum çoğu zaman...

Tarih: 26 Temmuz 2007, 00:22 - İp: 88.***.**1.145
huermen
huermen (üye)
İstanbul / Amatör

Sonunda S3ümü hastaneye yatırdım. Allahtan Sigortamız varmış ki Erkayalar medical centrede yatak bulabildik. Bakalim tedavi süresi ne kadar sürecek.

Tarih: 30 Temmuz 2007, 17:30 - İp: 85.***.**4.229
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşım ne oldu sorununu halledebildin mi.

benim s3 tede aynı sorun var.benimkisi yurt dışı olduğundan erkayalara gönderemiyom.

yalnız ben 40-50 kare çekiyom piller bitiyor.

1.gün 20 kare çekiyom.pilleri makineden çıkarmıyom

2.gün yine 20 kare çekiyom piller bitiyor.

acaba pilleri makineden çıkarmadığım için mi

yada pillerin markası ve mAh düşük olduğu için mi

pillerim zoom marka 2700 mAh

bu arada bende ıs sürekli açık oluyor

saygılar

Tarih: 6 Ağustos 2007, 00:16 - İp: 88.***.**7.64
lancet
lancet (üye)
Ankara / Amatör

bu pil sorunu sanırım ben de de var ama biraz daha farklı...ben de pil zayıf işareti hemen cıkıyor ama pil bitmiyor ..
ama benim bir sorunum daha var .. IS modu kapalı oldogunda ya da actıgımda her hangi bir değişiklik göremiyorum ..sanki calısmıyor...gercekten öylemi siz de farkedilir bir değişiklik oluyormu ?..
lutfen cevap verin .. yurt dısından aldım ve kabul etmeme sürem cok cok az

Tarih: 8 Ağustos 2007, 21:29 - İp: 88.***.**9.244
rasidabi
rasidabi (üye)
İzmir / Amatör

bende 1 yılı aşkındır s3 kullanıyorum, pili ne zaman taktığımı unuttuğum bile oluyor. pil konusunda son derece başarılı.
ama eğer işporta işi (24 tanesi 1 milyon ) pil takarsan bir kare bile çekmez.. sanırım makinede sorun var.
ben vartanın şarjlı pillerinden kullanıyorum.. sorunsuz

Tarih: 9 Ağustos 2007, 08:52 - İp: 85.***.**6.107
  • 1