sezgın
sezgın (üye)
İstanbul / Amatör

Canon S3

Merhaba.bende bugunden itibaren aranıza katıldım.canon un s3 modelini içinden kullanım kılavuzu çıkmadığı için kullanmakta biraz zorlanıcam ama baya bi çözdüm cihazı kafama takılan bişey hariç çekmiş olduğum bir fotografın boyutlarını kamerada değiştirebiliyormuyuz.Bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum.saygılar..

Tarih: 2 Haziran 2007, 17:11 - İp: 88.***.**3.53
kimençe
kimençe (üye)
İstanbul / Amatör

s2-s3 türkçe kullnım kılavuzu,13,4 mb:

http://rapidshare.com/files/34007683/S2_Kullanim_Kilavuzu.pdf.html

#kimençe' tarafından 14.06.2007 22:48:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Haziran 2007, 17:28 - İp: 81.***.**8.142
sezgın
sezgın (üye)
İstanbul / Amatör

kılavuz için teşekkürler kimençe.yinede konuyla ilgili bir bilginiz varsa kılavuzda arayayıp bulana kadar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Tarih: 2 Haziran 2007, 17:34 - İp: 88.***.**3.53
kimençe
kimençe (üye)
İstanbul / Amatör

makina açıkken ekranın sağında kırmızı video düğmesinin altındaki düğmeye basın...ekranda bir menü belirecek...fotograflara bakarken kullandıgınız sağdaki yuvarlak genişçe düğmeye aşağı yönünde basın, o menünün en altındaki seçenek boyut ayarlama seçeneğidir.(menüde en altta L,M veya S harfi vardır) gelince bu sefer yine sağdaki geniş yuvarlak düğmenin sağ tarafına basın m,l veya s'ye geçiş yapın .işlem tamamlanınca.kırmızı düğmenin altındaki düğmeye tekrar basıp çıkış yapın.
L:büyük boy
M:orta boy
S:küçük boy fotograf
kolay gelsin...

Tarih: 2 Haziran 2007, 17:47 - İp: 81.***.**8.142
sezgın
sezgın (üye)
İstanbul / Amatör

Umarım çok fazla olduğumu düşünmüyorsunuzdur sayın kimençe.Ama sormak istediğim şeyi tam olarak anlamadınız yada ben anlatamdım.çekmiş olduğum bir resmi mesela s ile yani 640*480 bu resmi 2816*2112 yani L ebatına yükseltemiyormuyum.yardımların için sağol

Tarih: 2 Haziran 2007, 17:55 - İp: 88.***.**3.53
kimençe
kimençe (üye)
İstanbul / Amatör

hayır,maalesef yükseltemiyorsunuz...
resim programlarıyla büyütebilirsiniz ancak..

büyütmeye yardımcı olabiliyor mu bilmiyorum ama resimlerinizi düzenlemeniz için önereceğim bir program,bu da ücretsizicasa (google'nin yapmış oldugu bir programdır)
google de aratın karşınıza çıkar

Tarih: 2 Haziran 2007, 17:58 - İp: 81.***.**8.142
kimençe
kimençe (üye)
İstanbul / Amatör

programın ismi picasa

Tarih: 2 Haziran 2007, 18:00 - İp: 81.***.**8.142
sezgın
sezgın (üye)
İstanbul / Amatör

picasa 2 indiriyorum.deniyelim bakalım nasılmış.sanırım ingilizce bu program.sanırım sizde s3 kullanıyosunuz yada kullanmış olmalısınız.sizin bu makineyle ilgili görüşlerinizide almak isterdim.bu arada bana vakit ayırdığın için teşekkürler kimençe.

Tarih: 2 Haziran 2007, 18:05 - İp: 88.***.**3.53
kimençe
kimençe (üye)
İstanbul / Amatör

picasayı kullandım bi süre türkçe versiyonu da olmalı diye hatırlıyorum...değişik efektler verebiliyorsunuz fotograflarınıza,uğraşması eğlenceli oluyor.
bende s2 var,s3 ss2'nin makyajlanmış halidir..sensör boyutları aynı(yani fotograf kaliteleri aynı...
s2'de iso sorunu varken s3'te bunu 800'e çıkarmışlar ki ticari kaygıdır bu..
ama her güzelin bir kusuru vardır diye düşünürsek bu aletler çok iyi,ışığınız bol olsun

s3'ün artıları:ekranı büyük,rengi siyah ve genel kullanıcının işine yaramyacak 1 megapixel fazlası..

rica ederim,firmanın makinayla beraber verdiği 16mb'lık kart canon'un bir ayıbıdır.ikinci ayıpsa kullanma kılavuzunun ülkemizde parayla satılmasıdır.

#kimençe' tarafından 02.06.2007 18:25:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Haziran 2007, 18:18 - İp: 81.***.**8.142
  • 1