manatba
manatba (üye)
Bursa / Amatör

Canon S2 İcin Filtre Ve Aksesuarlar

herkese selamlar;
Bir forumda objektif için özellikle UW filtre almanın gerekliliğinden bahsediyordu. Birde bazı resimleri incelediğimde farklı renk tonları yakalamak için hep filtre kullanıldığını görüyorum.
Canon S2 için filtre ve diğer aksesuarları Türkiye de bulmak mümkünmüdür ? Daha önce hiç filtre kullanmadığım için nasıl birşeydir bilmiyorum her makinanın filtresi ayrımıdır yoksa standart filterler her makinaya uyar mı ? bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok memnun olacağım.

teşekkür ederim.

Tarih: 16 Ağustos 2005, 09:12 - İp: yok
fotonon
fotonon (üye)
İzmir / Amatör

manatba henüz Türkiye'de s2 bile bulunmadığından filtre ve diğer aksesuarları bulmanın olanaksız olduğu kanısındayım.
fakat çeşitli kişiler amerikadan getirip burada satıyorlar bu aksesuarları. şayet onlardan istersen mutlaka sana fiyat vereceklerdir. sana güvenilir bi adres tavsiye edebilirim. ilgilenirsen PM at.

Tarih: 16 Ağustos 2005, 12:15 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ben 1.5 telekonvertör ve close up lens aldım.ikisi 200 euro civarında. yalnız adaptörünü bulamadım.Oda 23 ünde amerikadan gelecek.close up lens 58 mm demekki makina 588 mm filtre kullanıyor. Ancak hangileri uyuyor bilemiyorum.Biraz daha bekle makina yeni olduğu için sanırım piyasada tam olarak bulunmuyor. Yakında belli olur.Test sitesinde s2 için filtre gözükmüyor.Ama dediğim gibi 588 mm olanlar uyar gibime geliyor.

Tarih: 18 Ağustos 2005, 17:00 - İp: yok
  • 1