atlbbpe
atlbbpe (üye)
Ankara / Meraklı

Canon Pro 1 Veya Caqnon S2 ?

arkadaşlar canon pro 1 veye canon s2 almayı düşünüyorum bu makinaları kullanan arkadaşlardan bana
fikir verirlerse çok sevinirim. şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekürler.

[email protected]

Tarih: 19 Eylül 2005, 19:59 - İp: yok
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

S2 kullanıyoruz hasbelkader ... Taşınabilir sınıfından biraz çıkmış artık yarım kiloyu biraz geçen boyutları ile , bunun dışında çekim performansını beğendim, full manuel ayarları , 12X optik zoom'u ve 0 cm makrosu ile çok güzel bir makina olarak değerlendiriyorum. Rakiplerine de baktım , makinaları elime aldım, panasonic ve sony'de bu 12 zoom lu kategorideki makinalara göre , bu ayrıca daha şık ve profesyonel görünümlü geldi bana..
S2 için geniş bilgi istersen, pazarbey'e takıl, o epeyi bir inceledi ve yazdı buralara..
S1 ile S2 kıyas etmek anlamlı değil, ama daha az para ödeyebilirim dersen tabii o ayrı.

Tarih: 22 Eylül 2005, 19:06 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

0 (sıfır)cm makro yada 12x optik zoom senin için o kadar önemli değilse Kesinlikle Canon Pro 1 ama yok benim için 12x optik zoom ve 0 cm makro önemli diyorsan, fotoğraf kalitesinden kırparak S2 IS al derim, Kendi fikrimce...

Tarih: 22 Eylül 2005, 22:49 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

yanlış hatırlamıyosam canon pro1 çok eski bi makina. eğer o ise s2 almanı tavsiye ederim

Tarih: 23 Eylül 2005, 22:19 - İp: yok
fotoender
fotoender (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba.Ben pro1 alıyordum.Son anda kampanyayı kaçırdım.500 dolar civarı.Şimdi sony dsc h1 ısmarladım.Karşılaştırmak için mükemmel bi site var.Buraya gir.Reviews ten bulabilirsin.Yanlız Pro1 2004 Reviews te.Adres www.megapixel.net gerçekten çok ayrıntılı bir site.Test puanları da var son sayfasında

Tarih: 23 Eylül 2005, 23:07 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar Canon Pro1, S2 ve H1 den bir yıl daha eski bir makina olabilir ama bu kaliteye etki etmez. Ona bakarsanız Canon EOS 10D bu saydığımız makinalardan çok daha eski ama çok çok daha iyi bir makina...

Bir kere Canon Pro1 SLR-Like yapıdadır ve üzerindeki lens daha kalitelidir.

S2 ve H1 compact yapıdadır ve daha çok zoom meraklıları düşünülerek tasarlanmıştır.

Bir örnek daha Canon Eos 20D, 350D den daha eski bir makinadır ama hala 20D efsanesi devam etmektedir...

Tarih: 24 Eylül 2005, 00:51 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

allahaskina viiiizzzz, 20d, 350D'den ne kadar eski bir makinedir ki?.. zaten 350D'nin cikmasiyla efsanesi kayboldu gibi..

Tarih: 24 Eylül 2005, 18:18 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

dediğinde belki kısmen haklısın ama şöyle bişey varki makina eski teknolojiside eski 3 gün için almıyosun bu makinayı
üsatelik teknolojinin olduğu yerde bence efsaneden söz edilemez (çok yakın zamanda s1 ilk çıktığında neler dendi ama s2 çıktı artık s1 in yüzüne bakan yok )

Tarih: 24 Eylül 2005, 20:23 - İp: yok
fotoender
fotoender (üye)
İstanbul / Amatör

Türkiyeden alacaksan Çok pahalı olur.Pro1 yurtdışında 650 milyon.Ismarlayabiliyorsan yurtdışından pro1 al.Yoksa türkiyeden S2 yada Sony H1 al

Tarih: 24 Eylül 2005, 21:36 - İp: yok
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

Sevgili portigo,

S1 ile S2 aynı klasmanda makinalar sonuçta bir üst modeli çıkınca bir önceki model önemini kaybeder.

Madem öyle netfotoğraf kullanıcıları bu şekilde düşünüyor bende bu fırsattan istifade edeyim. Elimde Son model Sony DSC H1 var 12X optik zoom ve süper video çeker, Canon Pro1 ile gözüm kapalı takas edebilirim hatta üstüne parada verebilirim eğer takas etmeyi düşünen varsa hemen özel mesaj atsın ciddiyim bakın elinizdeki makina 2004 model turşusunu mu kuracaksınız son model H1 ile değişin işte

Yok böyle birşey arkadaşlar.

Aynı durum 350D içinde geçerli,
350D giriş seviyesi bir DSLR 300D nin geliştirilmiş ve hatalarının düzeltilmiş hali, ama D20 hala orta seviyenin en iyi modeli olarak gösteriliyor.

Yoksa ben mi yanlış biliyorum

Tarih: 24 Eylül 2005, 23:40 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

hayir tabii ki yanlis bilmiyorsun viiiizzzz..
ama surasi da bir gercek ki ben Pro1 almazdim.. diger yandan tabii ki dedigin gibi H1'dan daha fazla eder..
..
eminim canon; canon 5d'yi de 20D'yi de 350D'yi de ayni zamanda yapti.. hatta 300D bile olabilir.. ama ne yapiyorlar? zamani gelince piyasaya suruyorlar..
..
nokia'da calisan bir arkadasim vardi; kendisinde 9110 vardi.. bana bir sene sonrasinda 9210'nun piyasaya cikacagini soylemisti..
yani bunlarin aslinda hepsi gecen senenin teknolojileri belkide.. ama bizler yeni tanisiyoruz..

Tarih: 25 Eylül 2005, 18:29 - İp: yok