baybora
baybora (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A80-a85 Ve Ccd Ölçüleri

Arkadaşlar Merhaba.
Bu benim forumdaki ilk yazım.Benim de sorunum herkes gibi, bir klasik..." Hangisi iyi?". Fakat ben seçenekleri 2'ye indirgedim.A80 yada A85 (A85 bildiğim kadarıyla A75 in upgrade edilmiş modeli;A80'inki ise yakında çıkar,A90?).... A85 CCD boyutu olarak A75 ile aynı.A85 ile ilgili henüz pratik anlamda kalite bilgilerine sahip olmadığımız için yazıma A80&A75 kıyası olarak devam edeceğim.Bildiğiniz gibi A80'in CCD'si diğerlerinden (A85-A75) büyük.A80:0,56 ; A75-A85:0,37...
Forumdan okuduğum kadarıyla, baskı çıkış kalitesi olarak bazen A75 bazen A80 öne geçiyormuş. Eğer fotoğrafın çekildiği ortamın şartları ve çekenden kaynaklanan sorunlar değilse, Aynı üreticiye ait makinalarda , Aynı teknolojiye sahip Büyük CCD li A80 nasıl oluyor da daha küçük CCD'li A75'in gerisinde kalabiliyor.Bu işte çok yeniyim.Kusura bakmayın,Anlamadım. A80'in CCD büyüklüğü boşa mı yani.Adamlar fazla mı parça koymuşlar! Otomatikman da sizleri rahatsız etmeden sorumun cevabı A85 olarak karşıma çıkıyor???.Ne dersiniz
A85'in A80'e artısı video clip çözünürlüğünün yüksekliği.(640X480)+ adet daha hazır çekim modu olması.Özellikle "indoor" modu faydalı olabilir.Tabi bir de fiyat avantajı var A85'in . A80:285 A85:232 Euro şu an Almanya'da

Bir de Almanya'dan alınan Canon'un Garantisi "world wide" değil mi?.Yani Türkiye'de de koşulsuz şartsız geçerli mi?

Değerli yorumlarınızı Rica Ediyorum.
Saygılarımla
Baybora...

Tarih: 4 Ağustos 2004, 09:12 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

arkadaşım bence a80in en önde gelen avatanjlarından biri hareketli lcd. gerçekten ihtiyaç olabiliyor. artı bildiğim kadarıyla 80 de dış malzemesi farklı (metal?) bunlar için bile 75 ve 85 e göre 80i tercih ederim..

#bozo' tarafından 04.08.2004 09:47:55 tarihinde düzenlendi.

#bozo' tarafından 04.08.2004 09:48:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Ağustos 2004, 09:27 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

manuel modlara alışınca bence indoor muş beach moduymuş pek önemli deil bunlar..
bilmiyorum metal kasa da ne kadar etkili ancak benim en çok hoşiuma giden a80 deki focus yaparken ortada bir kare çıkıyor ve netlik ayarı daha kolay seçilebiliyor aynı slr makinalar gibi(çok bilgim yok ama 2 tane ile foto çektim hayatımda 2 sinde de vardı..)

Tarih: 4 Ağustos 2004, 10:31 - İp: yok
tankut
tankut (üye)
Ankara / Amatör

Canon A80 mi A85 mi?
Merhaba! Bugün bu yazıyı okuduğumda almayı düşündüğüm iki modelden biri olan canon A80'nin bir üst modeli mi çıktı acaba dedim!! Ama neyseki öyle değilmiş! Canon'un sitelerinde yaptığım araştıralar sonunda Powershot A85'in izine rastladım. Ayrıca A85 bence A80'nin devamı değil bunu belirtmek isterim! Ax5 yani A75'in üst modeli; zaten yazınızda belirttiğiniz fiyat düşüklüğü sanırım bundan kaynaklanıyor! neyse gönderdiğim linkle isterseniz kamera hakkında bilgiye canon'un sayfasından ulaşabilirsiniz! http://web.canon.jp/Imaging/psa85/overview-e.html .. Son bişey daha söylemek istiyorum yeni çıkan bir üst modelin eski modelin artılarını taşıması gerekir ki! Canon A85 hareketsiz LCD'si olmayarak zaten A80'nin devamı olmadığını gösteriyor bence! ayrıca kullandıkları AiAF'ler ve CCD çözünürlükleri aynı ki bu durumda tek söylenebilecek A85'in hareketsiz ekranla daha ucuz olduğu!! Ama hareketli ekran benim için önemli değil diyorsanız 1,8" lik lcd ekranı ile A85 daha iyi bir seçim olabilir! iyi günler.

Tarih: 4 Ağustos 2004, 10:53 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba,
Yurt dışından aldığın bir makineyi ülkemizde "worl wide warranty" uluslar arası garanti kapsamında onartamazsın buna canon makinelerde dahildir...

Tarih: 5 Ağustos 2004, 08:56 - İp: yok
h.sen
h.sen (üye)
Çanakkale / Meraklı

Keşke A80'nin kasası metal olsaydı. Yeni aldım, bana çok narin geliyor;sanki kırılıverecekmiş gibi. Ama iyi makine. ayrııca bir fograf makinesi fotograf çeker, video değil.
Birde dilimizi iyi kullansak diyorum. Arkadaşım kırılmasın ama ne demek şimdi bu:çok bilgim yok ama 2 tane ile foto çektim hayatımda 2 sinde de vardı..) yani iki makineniz vardı da ikisinde de fokus karesi vardı, ya da camera dışında 2 bişiyle fotograf mı çektiniz? İyi günler.

Tarih: 5 Ağustos 2004, 20:09 - İp: yok
tankut
tankut (üye)
Ankara / Amatör

Her firma icin gecerli değil bildiğim kadarı ile!Türkiye'deki disbirütörünüde bağlı bu! Örneğin Yalçınlar firması bir ara minolta makinelerin disbiritörü idi!! Ve sitelerinde Yurt dışından alınan minolta ürünlerinin garantisinin Türkiye'de geçmediğini! ama Türkiye'den alınan ürünlerin ise dünyanın her yerinde garanti kapsamında olduğunu yazıyorlardı! ozaman çok ilgimi çekmişti bu uyarı yazısı! Canon'un bildiğim kadarı ile türkiye disbürütörü erkayalar ve sitesinde bu konuda bilgi vardır belki olmazsa telefon edip sormanda yarar var bence; çünkü okadar para verdikten sonra bozulursa içine oturur.

Tarih: 6 Ağustos 2004, 12:26 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

canon da garanti türkiyede geçmiyor. sitesine girdiğiniz zaman global garantinin nerlelerde geçtiği var. ama bu ülkeler içinde türküiye yok...
mesela toshibanın var. yurt dışından global garantili bir toshiba alırsanız türkiyede garantisi geçiyor(notebook lar için var ama diğer ürünler için var mı bilmiyorum..)

Tarih: 6 Ağustos 2004, 14:46 - İp: yok
  • 1