racerant
racerant (üye)
Antalya / Amatör

Canon A60 Sorunu

Selamlar ...

4 gün önce Canon A60 Fotoğraf makinesi aldım. Çekimlerde hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Fakat benim sorum objektif ile ilgili.

Makineyi ilk açtığımda objetif açılırken makinem biraz gürültülü çalışıyor. Nasıl derseniz sanki objektifden dişli sesleri geliyor. Tıkırtılar çıkararak. Ama kapatırken gayet normal.

Erkayalar cihazı gönderin bakalım dedi ama içim elvermiyor. İnsan yeni aldığı cihaza tornavida vurdurmak istemiyor.

Ustaların veya cihazı kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum .... Teşekkürler.

Tarih: 4 Ağustos 2004, 09:23 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

4 gün oldu diyosun bence aldığın yere git ve o dediğin sesi bir dinlet
bazı satıcılar 2 hafta içinde beğenilmeyen makinaları bile başkalarıyla deiştirito
bence aldığın yere gidip diğer makinelerle kıyasla bu ses olayını ve ses çıkarmayanla deiştir..
4 günlük makineni açtırma..biraz diret çünkü bu senin hakkın

Tarih: 4 Ağustos 2004, 10:26 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili racerant,

İşaret parmağını objektifin üzerine koy fakat bastırma.makineyi aç.Zoom u dışarı çıkart parmağının ucunda tırtıklanma hissedecek misin ? Makineni her iki durumdada servise göndermen en doğrusu .zira bir süre sonra objektif içerisindeki helicoid dişli mekanizması iyice deforme olursa makineni garanti kapsamında tamir ettiremeyebilirsin çünkü çok yeni makinelerde helicoid dişli ancak makine açıkken objektifi üzerine düşerse deforme olur...
Makineyi servise göndermemek için direnmek teklifi yanlıştır itibar etme.ayrıca unut maki makinen kapatılırken de tornavida değmişti bu nedenle senin makineme tornavida değsin istemiyorum demen de çok doğru bir yaklaşım değil.

Tarih: 5 Ağustos 2004, 09:05 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

ama sonuç olarak bu ses normal dışı ve aldığı ilk günden beri varsa. aldığı yerden yenisi ile diştirmesi daha iyi deilmidir..
bence servise vermeden önce bunu zorlamalı

Tarih: 5 Ağustos 2004, 10:43 - İp: yok
  • 1