gezgin_35
gezgin_35 (üye)
İzmir / Amatör

Canon A570 Pil Sorunu

Arkadaşlar,

Son bir haftadır, yeni şarz ettiğim pileri makinaya takıp, daha 7-8 poz çekmeden pilin azaldığını gösteren simge yanıp sönmeye başlıyor. Ben de pillerin ömrünün azaldığını düşündüğümden, yeni GP 2700 pil aldım, aynı şey yine oluyor.

Acaba makina da bir arıza mı oluştu, taktığım piller kısa devre olduğundan mı bitiyor bir anlam veremiyorum. Bazı arkadaşlarım yazılım hatası olabilir diyor, gerçekten böyle bir şey olabilir mi ?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 27 Şubat 2009, 22:35 - İp: 88.***.**2.175
artalan
artalan (üye)
İstanbul / Amatör

Selam;
Arkadaşım muhtemelen daha önceki pillerin akmış. Bende Canon A560 makinada da aynı sorunu yaşamıştım. Servise götürdüğümde pil yerinin değişmesi gerektiğini ve 34 TL ücret talep ettiler (hala garantisi devam etmekte). Fakat biraz ısrar edince pilin aktığı temas yüzeyini temizlediler ve ücrette almadılar. Şu andada sorunsuz kullanmaktayım.

Tarih: 28 Şubat 2009, 14:55 - İp: 95.***.**1.179
gezgin_35
gezgin_35 (üye)
İzmir / Amatör

İlgin teşekkür ederim, piller makinada akacak kadar fazla bir süre beklemiyor. Çünki ben makinayı çok sık kullanıyorum, Yani akma yok.
Sanıyorum, bu hafta şarz ettiğim pillerin voltajlaını ölçü aletiyle ölçüp, makinanın arızalı olduğuna kanaat getirdikten sonra, garantiye göndermeyi düşünüyorum.

Tarih: 1 Mart 2009, 21:49 - İp: 85.***.**5.147
  • 1