kge10
kge10 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A520 Problem

arkadaşlar merhaba.
canon A520 sahibiyim.bugün cihazımı 10-15 cm gibi kısa mesafeden yere düşürdüm.artık cihaz her açıldığında tarih saat girmemi istiyor(başka bir problemi yok).ben içindeki ufak hafıza pilinin yerinden oynadığını düşünüyorum.bu konuda bilgi sahibi olanlardan yardım istiyorum.

Tarih: 24 Ocak 2006, 17:25 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

kge10;
dogru dusunuyosun...ufak pilin makine ile baglantisi kesilmis benim gorusum...ama sen yinede bir servise goster.garantisi devam ediyorsa sorun olmaz.
kolay gelsin..

Tarih: 25 Ocak 2006, 23:18 - İp: 85.***.**1.96
kge10
kge10 (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim ilgin için(guronline).ama cihazımın garantisi malesef yok.çünkü gitti gidiyordardan 325 ytl'ye almıştım(yurtdışı).
ama ben yinede servise göstermeyi düşünüyorum.ufak bir masrafa kabülüm.pilin yerini bilsem kendim açıp takacağım ama bilmiyorum.riskede girmek istemiyorum.

Tarih: 26 Ocak 2006, 17:53 - İp: 85.***.**3.96
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

kolaydir yapabilirsin..ama makineler isiga hassatir calisma prensibi bakimindan..koselerinden acarken zedelersen daha sonra iceri isik sizabilir..resimlerinde berbat cikabilir..
kolay gelsin...

Tarih: 26 Ocak 2006, 18:32 - İp: 85.***.**1.96
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

dijital makinelerin kırılan yada çizilen köşelerinden sızan ışığın fotoğraf kalitesine bir etkisi yoktur.Ancak tek bir dezavantajı olabilir o kırıklardan içeriye karıncalar girebilir ve yuva yaparsa fotoğraf makinen bir karınca yuvasına dönüşebilir.Bu gibi durumlarda fotoğraf makinenin etrafına (karınca yuvası diyelim artık ona) tuz dök .Yani havuz yapar gibi öbeklice tuz dök.Bir müddet sonra karıncaların tamamının orayı terk ettiğini görürsün.Daha sonra ise makineni Sirkecide ki erkayalar servisine götür.Onlar ufak tefek işler için ücret almıyorlar.Onlardan sana yardımcı olmalarını rica et.

Tarih: 26 Ocak 2006, 20:47 - İp: 85.***.**9.66
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sevgili burkay;
iceri harici yollardan sizan isigin foto kalitesine etki etmeyeceini soylediniz...sebebi nedir? hic etkisi yok mudur?yetkili bir agizdan dinlemek hepimizi bilgilendirecektir..tesekkurler.
saygilar..

Tarih: 26 Ocak 2006, 21:00 - İp: 85.***.**1.96
kge10
kge10 (üye)
İstanbul / Amatör

ARKADAŞLAR TEŞEKKÜREDERİM.CİHAZI ERKAYALARA GÖTÜRDÜM.HEMEN YARDIMCI OLDULAR.BAHSETTİĞİMİZ PİL CİHAZIN İÇİNDE DİĞİLMİŞ ZATEN.BAĞLANTI PORTLARININ OLDUĞU LASTİĞİN ALTINDA TIRNAĞINI TAKIP ÇEKİNCE GELİYORMUŞ.SORUN DEDİĞİMİZ GİBİ PİL YERİNDEN OYNAMIŞ ÇIKARTIP TAKINCA DÜZELDİ.

SİZLERE VE ERKAYALARA TEŞEKKÜRLER.

Tarih: 27 Ocak 2006, 19:15 - İp: 85.***.**8.42
  • 1