3e
3e (üye)
Tekirdağ / Amatör

Canon A410 Yada Fujifilm A345 ??

Yeni dijital makine alıcam ama kararsız (daha doğrusu bilgisiz)im.

Canon A410;
3.2 Mp, 3x optic, 1.5" Lcd (299.00YTL)

Fujifilm A345;
4.1 Mp, 3x optic, 1.7" Lcd (299.00YTL)

Fiyatlar aynı fakat biri canon diğeri fuji? Siz olsaydınız nasıl br seçim yapardınız? Yanılmıyorsam Canon sessiz video çekiyor, eğer öyleyse onu kafadan silerim, tamam amaç fotoğraf çekmek ama sesiz video da hiçbir işe yaramaz öyle değil mi? Fuji'nin video çekimleri hakkında bilgisi olan bilgilendirebilirse sevinirim.
İyi bayramlar.

Tarih: 6 Kasım 2005, 13:40 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sanırım senin seçeceğin makine belli.Pixeli fazla,ekranı büyük olan
video kalitesi Fps değeri ile ölçülür (fps=frame pals) fujinin 30 fps olduğunu biliyorum ve bu değer tüm kaliteli makinelerin olmazsa olmazı. Fuji seçmekle doğru karar vermiş olursun..

Tarih: 6 Kasım 2005, 14:40 - İp: yok
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

merhaba 3e. A-345 SESLİ Video çekim yapıyor ve ambalaj dahilinde AV ( Televizyon bağlantı) kablosu da geliyor. A-410 a nazaran daha iyi çözünürlüğesahip ve LCD ekranı az da olsa daha büyük. Sevgiyle kal...

Tarih: 6 Kasım 2005, 14:45 - İp: yok
3e
3e (üye)
Tekirdağ / Amatör

Teşekkürler bilgiler için, galiba fuji'yi alacağım öyle görünüyor. Bu arada yanlış anlaşılmasın ama fps = frame per second tekrar sağolun, görüşmek üzere..

Tarih: 6 Kasım 2005, 17:33 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

peki pals ne demek? Makine kaydettiği time laps görüntüleri neye göre kaydediyor?? Bunlar çok önemli değil konumuz açısından...Ben seni verdiğin karadan dolayı tebrik ediyor en kısa zamanda "ayın konusu" fotoğraf yarışmasında aramızda görmek istiyorum

#burkay' tarafyndan 06.11.2005 20:18:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Kasım 2005, 19:52 - İp: yok
  • 1