jackie
jackie (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A40 Aldım. Bi Kaç Sorum Var?

1.Ekranın ortasında 3 tane yanyana kare duruyor.Bi türlü yok edemedim.Ne işe yarar bu kareler?
2.Video kaydını sürekli yarım bırakıyor.10 saniye, 8 saniye gibi kısa kısa videolar çekiyor.Niçin böyle yapıyor?Video kaydı kesintisiz olması lazım değil mi?
3.Kullanma kılavuzu İngilizce.Türkçe'sini nereden bulabilirim?Elinde olan arkadaş varsa bana fotokopisini veya mailini yollayabilir mi?

Şimdilik bu kadar.. Yeni dfm almış biri olarak yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar..Şimdiden teşekkürler..

Tarih: 2 Nisan 2005, 17:59 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

1-AE karesidir o diğer kareleri anlayamadım ayrıntı vermen lazım. Bu kareleri ayarlardan kaldırabilirsin.
2-Kart kapasiten dolana kadar ya da en düşük çözünürlükte 3 dak kayıt yapması lazım. Ya kart hafızan dşüktür ya da yüksek çözünürlükte çekim yapıyosundur.
3-TR kullanma kılavuzu satanlar varmış onlardan alırsın.

Tarih: 2 Nisan 2005, 18:40 - İp: yok
jackie
jackie (üye)
İstanbul / Amatör

Maalesef kareler kalkmıyor.Bir türlü beceremedim.3 tane eşit boyda yan yana kare.Ekranı neredeyse komple kaplıyorlar.

Tarih: 2 Nisan 2005, 20:06 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

keşke başka bir makine daha olsaydı da gördüğün karelerin resmini çekme imkanın olsaydı. anlattıklarından bir yoruma varamadım ben.

bu kareler sadece LCD ekrandamı görülüyor yoksa vizörden bakınca görülüyormu? her bir karenin boyutu ve rengi nedir? kare dedğin şey ince çizgiden mi oluşuyor yoksa bu karelerin içi dolumu?

Tarih: 2 Nisan 2005, 22:13 - İp: yok
yokum
yokum (üye)
İstanbul / Meraklı

bahsettiğin kareler bunlarmı??? Ayrıca donanımhaber forumlarında da bu soruyu soran biri var aynı kişimisniz yoksa tesadüfmü?

Tarih: 6 Nisan 2005, 16:49 - İp: yok
jackie
jackie (üye)
İstanbul / Amatör

Yokum
resmi göremiyorum.sanırım link bozuk.ama donanımhaberde konuyu açan benim.

Tarih: 7 Nisan 2005, 17:49 - İp: yok
jackie
jackie (üye)
İstanbul / Amatör

heh.tamam.bu kareler işte.(linki browsera kopyalayarak gördüm nerden aklıma geldiyse )
bu karelerin olması doğal mı?ne işe yararlar?çözemedim. ya bi de sormuşken bi kaç tane daha soru sorayım bari

P ve M diye iki tane mod var.M manual onu anladık ya P ne işe yarıyor?P de iken -2 ile +2 arasında bi değer var çoğaltıp azaltılıyor?Nedir bu değer ne işe yarar?

Ya bi de Allah rızası için elinde A40'ın Türkçe kullanma klavuzu olan varsa fotokopi falan çektirelim parası neyse veririm yaa.hiçbir yerde bulamıyorum.bi arakadaş erkayalarda var demiş ama bi kullanma kılavuzuna 30-40 milyon verilmez ki yaa.zaten parasızlıktan gittik ikinci el eski bi makine aldık..Bi yardımcı olun yaa.şu makinenin özelliklerini bi öğreneyim.çözemedim gitti.kafam karıştı.bütün resimleri auto da çekiyorum. hiç bir manual ayarı bilmiyorum.

Tarih: 7 Nisan 2005, 17:57 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sevgili Jackie;
hiç canon kullanma fırsatım olmadı ama P dediğin Program. yani diyafram , perde hızı ve EV değerini makine otomatik ayarlıyor "P" modunda."M" modunda ise isteğe bağlı ayarlar...
hayırlı olsun makinan güzel günlerde kullan inşallah...

Tarih: 7 Nisan 2005, 20:30 - İp: yok
yokum
yokum (üye)
İstanbul / Meraklı

O karalerse sorun yok, normal. onlar odaklamayla ilgili.

Tarih: 11 Nisan 2005, 09:28 - İp: yok
  • 1