ilhamid
ilhamid (üye)
İzmir / Amatör

Canon A 520 Exif Sorunu,

Sayın Ustalar,canon A 520 de şöyle bir olay var.Auto modunda fotograf çektigimizde,LCD ekranada Enstantane ve diyefrafram ayarları rakamsal olarak görunuyor.Örnegın 60 --2,6 gibi.Ancak iso miktarırakam olarak görunmüyor sadece Auto yazıyor.Ancak Manuel ayarda lcd ekranda enstantene,diyafram,iso degerleri görunmektedır.Auto ayarda çektigim fotografları Canon yazılımı ile bilgisyara aktardıgımda,yıne enstantene ,dyafram ayarları rakam olarak belirmekte, iso ise auto olark görunmektedir.Auto da iso ayarı niçin görunmüyor.50-80-200 gbi. Herkese selam ve sevgiler...

Tarih: 2 Mart 2006, 21:50 - İp: yok
mrtksn
mrtksn (üye)
Ankara / Amatör

a610 da da otomatik modda çekilen fotoğrafların exif bilgisinde iso değeri "auto" olarak görülüyor; isoyu bizzat seçerek çektiğiniz fotolarda da iso değeri doğru olarak görünüyor.

sanırım otomatik moddayken iso değeri tam karşılığı olan 50,100,200,400 fln değil de o anki pozlama değerlerine göre ayarlanıyor; sebebini bilemiyorum ama bu bir arıza fln değil.

Tarih: 3 Mart 2006, 14:29 - İp: 144.***.**1.144
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

www.exif.org dan exif reader programını indir ve fotoğrafları oradn kontrol ederek tekrar burdan yazışalım seninle...

Tarih: 3 Mart 2006, 16:19 - İp: 85.***.**2.241
ilhamid
ilhamid (üye)
İzmir / Amatör

Sayı Burkay Usta,canon un zoom browser ex programı ile,microsoft fax ve göruntuleme programı ve de exif org ..dan bir programla denedim ,auto da İSO degerini hiç biri göstermiyor.Saygılarımla..

Tarih: 3 Mart 2006, 20:12 - İp: 88.***.**3.105
bilaldeg
bilaldeg (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

diğerlerini bilmem ama canonun kendi programı auto modda çekilmiş fotoğraflarda iso değerini göstermiyor..ben de A520 kullanıyorum,makinenizde bir sorun yok yani..

Tarih: 3 Mart 2006, 23:02 - İp: 85.***.**6.244
  • 1