fatihfx
fatihfx (üye)
İstanbul / Amatör

Aiaf Yi Nasıl Kullanacağım

canonda şu netleme olayı var ya, hani ekranda yeşil karecikler çıkıyor. bende a 300 var, 5 noktadan netliyor, bazen 1-2-3-4 taneye kadar görüyorum ekranda, bunlar çıkınca ne yapacağım ? konuyu karenin içinemi alayım desem bazen 4 taneye kadar çıkıyor hangisinin içine alıcam anlamadım.

nedir bu olay biri anlatabilirmi ?

Tarih: 22 Kasım 2004, 17:10 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

o noktalardan herhangi birisinin ustune geldigi takdirde netleme tamam olmus oluyor.. oyle hepsinin ustune getirmene gerek yok..

Tarih: 22 Kasım 2004, 17:55 - İp: yok
fatihfx
fatihfx (üye)
İstanbul / Amatör

peki gelmesse ? noktanın üstünemi getiriyim. yani deklanşöre yarım bastım yeşil kare(ler) çıktı ama konunun üzerinde değil, elimi deklanşörden çekmeden konuyu karenin içinemi alayım nasıl yapayım ?

Tarih: 22 Kasım 2004, 17:58 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

o yesil kareciklerden biri yandigi anda atomatik focus o noktada saglanmis oluyormus.. tabii istedigin noktada olmuyormus bu genelde.. bu yuzden AIAF focus'u absoluteinsaneautofocus diye cagiriyorlar.. en iyisi "off" modunda kullanmakmis..

fatih cek birkac resim ve gor, nasil focuslanmis gorursun fotograflarda.. benim bildigim herhangi birisinin yanmasi demek o noktada focuslanmis olmasi anlamina geliyor..

baktin yesil yandi bas gaza..

Tarih: 22 Kasım 2004, 18:22 - İp: yok
fatihfx
fatihfx (üye)
İstanbul / Amatör

valla ister focuslasin ister focuslamasin net cikiyor. ben ne is yaptigini anlayamadim.

birde bas cek modu yokmu bunda, oyle anlar oluyorki kaciriyorum.

Tarih: 23 Kasım 2004, 09:27 - İp: yok
primaluce
primaluce (üye)
İstanbul / Meraklı

yeşil kareleri kursorler yardımıyla hareket ettirebiliyor muyuz?

Tarih: 23 Kasım 2004, 16:23 - İp: yok
fatihfx
fatihfx (üye)
İstanbul / Amatör

öyle bişey olmaması lazım, olayın mantığına ters düşer.

Tarih: 23 Kasım 2004, 16:48 - İp: yok
  • 1