tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Yılan Hikayesi

Hep duyarız "yılan hikayesi" ne döndü derler.

İyi de bu yılan hikayesi nedir?

Bilen varmı bu yılan hikayesini?

Tarih: 29 Mayıs 2007, 14:21 - İp: 213.***.**2.98
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bide anadoluda yılan hikayeleri vardır.. yılan şöyle yapmış böyle yapmış su içmiş eve girmiş bebeği sokmamış falen fülen fistan fimal fümel fiken..
nedir bu hikayelerin kaynağı..

Tarih: 29 Mayıs 2007, 14:42 - İp: 88.***.**7.170
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

bazı inanışlarda yılan ademi kandırdı filan diye anlatılır. yani yılan kötünün temsilcisidir. bu nedenle o tabir kullanılmış olabilir.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 14:46 - İp: 88.***.**7.115
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Sevgili gurhan_87 evet yılan kötünün temsilcisidir doğru ama bu yılan hikayesi tabiri karmaşık, içinden çıkılamaz hal alan durumlarda kullanılıyor.

Yani eminimki yılan hikayesi diye karmaşık bir hikaye var.

Ben onun peşindeyim ama bilen yok galiba...

Tarih: 29 Mayıs 2007, 14:53 - İp: 213.***.**2.98
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

kendi kuyrugunu yiyen yilanin yedigini sindirmesi ve sindirdigini yemesi, sindirdigi sey sindirdigi sey oluyo, yani bi cesit kaos

Tarih: 29 Mayıs 2007, 15:06 - İp: 88.***.**5.188
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bence bu kısır döngü..
yılan kendini yiyor yediği kadar büyüyor.. büyüdüğü kadar yiyor.. .. eğer verim -1- olursa.. ki bu imkansızdır..
biz bunu teoride 1 kabul edersek yılan sonsuza kadar kendini yer..
tatarbey link versene.. ye bitir kendini

Tarih: 29 Mayıs 2007, 15:20 - İp: 88.***.**7.170
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar Yılan yalandır!!
Yok ööle bişey!!
Rahat olun, hikaye bunlar!!
Ne demiş bi ata;
Yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar!

Çünkü yalandır, ööle bişee yoktur!!
Kafaya takmayın!!

Tarih: 29 Mayıs 2007, 16:39 - İp: 88.***.**1.66
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

tatarbey hayırdır. Koşunun son yüz mertesinde baya bir hızlandınız. Her gun bir-iki topic acıyorsunuz. Kafesinden çıkan yaralı ceylan misali zıplayıp duruyorsunuz. Demekki sizin işler kışın yogun

Tarih: 30 Mayıs 2007, 18:16 - İp: 88.***.**8.164
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ben bir kez dinledim ancak 2 saat dayanabildiğim için hikayenin yarısına gelmeden uzaklaştım.

Beyazıt meydanında kırmızı steşyın renonun bagajını açmış bir adam bağıra çağıra birşeyler anlatıyordu.( Kontrast sende de bir kırmızı steşyın reno vardı değilmi ) Elinde bir tane kavanoz, içinde de bir yılan. Kavanozun içine ara sıra sigara dumanı filan üflüyor. Yılan uçacakmıymış konuşacakmıymış neymiş öyle birşeyler anlatıyor. Az sonra uçacak veya konuşacakmış.Ama o az sonra bir türlü gelmiyor. Adam lafı uzattıkça uzatıyor kısır döngü gibi birşey. Arada bir para topluyor sonra hikayeye devam ediyor. İki saate yakın bekledim yılan ne zaman uçacakmı konuşacakmı neyse artık. İki saat sonunda dayanamadım artık uzaklaştım. Benim dinlediğim iki saatlik kısım herhalde hikayenin girizgahının önsözü filandır hala devam ediyordu.

Bence yılan hikayesi budur, bitmeyen ve anlamsız bir hikaye.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 18:56 - İp: 85.***.**8.60
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bir dizidir yılan hikayesi bu.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 19:51 - İp: 88.***.**7.26
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bizimkisi steyjen değil binek tipi ama pek binemiyoruz. genelde yarı yolda bırakıyor. en son yarısında değil komple bıraktı bizi. isteyn varsa satabilirim. dslr fiyatına araba kampanyası yapabilirim. reno satım sorunu diye konu acabilirim. çok gıymatlı bir araba dokuz cocuk buyuttu.

Tarih: 30 Mayıs 2007, 20:55 - İp: 88.***.**8.114