fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

Www. Ozurbekliyorum. Com

http://www.ozurbekliyorum.com/

Tarih: 17 Aralık 2008, 20:55 - İp: 78.***.**7.196
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili fuji şimdi sana bir hikaye anlatacağım ama reklem yapıyor falan diyeceksin...

Bu verdiğin link ve gösterdiğin tepkiyi tabiki alkışlıyorum..

Ama inşallah bir gün mesleğini icra etmeye başlarsan aslında yapabileceklerin neler olduğunu daha iyi anlayacaksın..

Ve bunun asıl çözümü de bu..yani geleceğimiz çocuklarımaza gerçekeleri etkili bir şekilde anlatmak, göstermek, onları bilinçlendirmek..

ben bunca yaşıma kadar ermeni iddalarından hiç birinden haberdar değildim..

Ne yazık benim tarih kitaplarımda inkaılap tarihi derslerinde bu iddialarla İLGİ HİÇ BİR ŞEY ÖĞRETİLMEDİ BANA.

Ama o zamanlar benim denktaşım ermeniler bu iddalrla eğitiliyordular..

Tarih: 17 Aralık 2008, 21:03 - İp: 88.***.**2.86
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ben ortaokulda da, lise de de hem ailemden hem öğretmenlerimden, hem de dersime giren milli güvenlik hocası yüzbaşıdan bu iddalar ve gerçekleri hep dinledim...

ama yaşım 23 ...

demekki sizin kuşak zamanında böyle bir sorun yoktu...

onu da araştırdım, çünkü bu diaspora dünya konjokturuna göre bu meseleyi arttırıp azaltıyor... ve ne yazık ki içerdeki sözde aydıncıklar da alet oluyorlar...

bu arada, ne reklamı hocam, anlamadım... reklamlık bir konu yok ki ortada, bir şey de satmıyoruz

Tarih: 17 Aralık 2008, 21:08 - İp: 78.***.**7.196
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

yav sen kendini birinci sınıf insanmı sanıyon. Darwin bile Türklerin 2 sınıf evrimini tamamlayamamış varlıklar sınıfında olduğunu düşünüyo. Senden ölebilir. KAtledilebilirsin. Ama gevur değilsen bunun ehemniyeti yok. Halamı anlayamadın bunu.

Tarih: 17 Aralık 2008, 21:08 - İp: 85.***.**4.1
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Yok fuji sözü yarıda kestim onun için yanlış anladın..Aslında şunu diyecektim

"Sevgili fuji şimdi sana bir hikaye anlatacağım ama reklem yapıyor falan diyeceksin...Bu konu ile ilgili 4 yıldır okulumzda ve ilçemizde yaptığımız etkinliklerden footğraflar koymak isterdim buraya ama kalsın."

Tarih: 17 Aralık 2008, 21:22 - İp: 88.***.**2.86
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Bizden Özür Bekliyorlarmış Ben Özür Dilemiyorum Arkadaş....

-bu villa kimin?
-kırkor efendi'nin paşam!
-su kösk?
-dimitri efendi'nin paşa hazretleri!
-ya su ilerideki konak?
-salamon efendi'nin
*az ötedeki toprak damli, virane bir ev işaret edilerek*
-peki ya su ev?
-recep cavus'un pasam!
-çağırın şu recep çavuş'u!
*recep çavuş getirilir*
-emredin paşam
-bu villa kırkor efendinin, bu kösk dimitri efendinin, su konak
salamon efendinin, o virane de seninmiş!bu ermeniler, rumlar, yahudiler şu binalari dikerken sen neredeydin!?
-sizinle beraberdim paşam! trablusgarp'da, çanakkale'de sakarya'da..

------------------------------------------------------------

Şimdi düşünün ve cevap verin soykırım gerçekten olmuş olsayı bugun durumun tam tersi olmuş olmaıs gerekmiyormuydu? Soylarınızı kırmadık sizide kırmadık ama siz bizim gururumuzu kırdınız ve kalplerimizde kardeşken bugün misafir oldunuz.

#arifuzumcu' tarafından 17.12.2008 21:38:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Aralık 2008, 21:25 - İp: 78.***.**0.143
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

bu konu hakkında her kim tarihi gerçekleri halka anlatıyor, hizmet ediyorsa, onun elinden öper, hayır duamı ederim...
lazut hocam, elbet, bir gün, sizler gibi bir öğretmen olacağım, onun için çabalıyorum, şu boş vakitlerimde bolca okuyorum...
...............................................................................................................................................................

annem anlatırdı:
koca anası, yani babaannesi, kurtuluş savaşında çocukmuş, her şeyi yaşamış, sonra da annemlere anlatmış ölmeden önce.. annemler tabi o zaman masal olarak dinlemişler, ancak büyüyünce anlıyorlar işin masal olmadığını.. annemim kocaanası , demişki, fransızlar adana ya girdi, adana da ki tüm ermeniler coşkuyla bayram yaptı. en yakın komşularımız bile, bize tüfenk doğrulttular, şimdi sıkamıyoruz ama fransızlar buraları bize bıraktığında dilediğimiz kadar sıkacağız demişler. kocaanamızın babası almış bütün aileyi dağa çıkmışlar(osmaniye de) . herkes dağa çıkmış, ermenilerden kaçarak, çünkü daha kuvay ı milliye yeteri kadar güçlü değilmiş. dağda birleşip, örgütlenmiş halkın erkekleri... ve en sonunda, kanlı geçit denilen yerde, g.antep e giden geçitte, fransızlarla ve ermenilerle göğüs göğüse çarpışmışlar. onları güney doğuya geçirmemişler... derler ki kanlı geçitten osmaniye ye doğru nehir gibi kan aktı.. nice ağıtlar yakıldı... hala kanlı geçitten geçerken tüylerim diken diken olur... tabi halkın dilinden anlattım bu olayı, daha bilimsel ,tarihi gerçekler de mevcut bu olaya ilişkin...

#fujisever' tarafından 17.12.2008 21:37:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Aralık 2008, 21:34 - İp: 78.***.**7.196
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

asala, ara, october3, jcag gibi ermeni terör örgütlerinin dünya çapında yapmış olduğu faaliyetlerin cinayetlerin kronolojisi.

Tarih: 18 Aralık 2008, 16:06 - İp: 81.***.**7.8
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

merak edenler için, bunları Erich Feigel'in "A Myth of Terrror" kitabından fotoğrafladım. arkadaşı diplomat Erdoğan Özen Viyana'da ARA örgütü tarafından öldürülünce bu kitabı yazmaya karar almış...

http://en.wikipedia.org/wiki/Erich_Feigl

Tarih: 18 Aralık 2008, 16:20 - İp: 81.***.**7.8
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Eleştirebildiğimiz gibi tebrikte edebilmeliyiz "Genelkurmay'ın haftalık basın brifinginde Tuğgeneral Metin Gürak "Yapılanları kesinlikle doğru bulmuyoruz. Özür dileme yanlış sonuçlar doğurabileceği gibi Türkiye'ye zarar verir" dedi."

Tarih: 19 Aralık 2008, 15:35 - İp: 78.***.**6.243