demoon
demoon (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Vangelis

[ Vangelis & Jean Michel Jarre - Blade Runner Soundtrack - Metallic Rain ] Bu muzigi bulun ve dinleyin. Nasil mi

Simdi odanizin camini acin. Perdeyi hafif aralayin. Birde dua edin ki, o an yagmur yagsin. Kimseyi dinlemeyin odanizda yalniz olun. Son olarak huzuru hissedin.

Siddetle tavsiye ediyorum

#demoon' tarafından 24.09.2006 19:52:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Eylül 2006, 19:51 - İp: 85.***.**0.234
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Demon bulun diyeceğine bir yere yükleyip linkini versen daha iyi değilmi.Vangelis harikadır.
Nighthingale ye bayılırım bende.

Tarih: 24 Eylül 2006, 21:29 - İp: 85.***.**1.57
demoon
demoon (üye)

Evet pazarbey, haklisin. Buyrun link,

http://www.hemenpaylas.com/download/1663562/Vangelis___Jean_Michel_Jarre_-_Blade_Runner_Soundtrack_-_Metallic_Rain.rar.html

#demoon' tarafyndan 24.09.2006 21:50:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Eylül 2006, 21:50 - İp: 85.***.**0.234
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

TEşekkür ederim.Söylenecek çok fazla söz yok.Dünyanın belkide en iyi bestecisi bu adam.Veya parmakla gösterilecek en iyilerinden.üniversetiden beri dinlerim.
Keşke yorgunluğum, giribim ve sinüzütüm olmasa idi o zaman çıkardım şimdi yağmurda.Yürürdüm yürürdüm, yürürdüm.
Kendime bir tane ipod alayım bari.Yürüyüş için.

Tarih: 24 Eylül 2006, 22:05 - İp: 85.***.**1.57
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Vangelis i bilmem ama KiTARO ya hastayım ben..Gecenin karanlığında bir deniz kıyısında kulaklıklardan bir dinleseniz onu..Uçarsınız eminim ki..

Tarih: 25 Eylül 2006, 12:17 - İp: 212.***.**2.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEnde çok severim kıtaroyu.

Tarih: 25 Eylül 2006, 12:51 - İp: 85.***.**1.57
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Walla Vangelis, Jarre ve Kitaro falan cok elektronik yapay, delikanli adami bozar.

Ilk dinleyiste kulaga hos gelirler de bir zaman sonra renkleri solar, ucuzlarlar benim gozumde, o yuzden new age'e pek pirim vermem. Komputerize olmamis muzik gibisi yok, yani muzik olusumu asamasinda bizzat muzisyen tarafindan icra edilmis muzik mumkunse akustik.

Beri taraftan "Blade Runner" ile ilgili yorum yapmadan gecemeyecegim. Herkes o filmi bilim-kurgu sanir ama degildir aslinda, resmen dini-felsefi bir filmdir, belki de tum zamanlarin en iyi birkac filminden birisi. Tabii burada en onemli pay hikayenin yazari Philip K.Dick'e ait. Ridley Scott sadece sansli bir yonetmen. Boyle guzel bir hikaye ve Rutger Hauer gibi farkli bir oyuncu bulduktan sonra eshshek olsa iyi film cikardi nasilolsa. Zaten siradan bir yonetmen oldugunu sonradan cevirdigi komik Hollywood fantezileri olan "Thelma ve Louise" ve "Gladyator" ile gosterdi.

Filmin dini-felsefi oldugunu soyle aciklayayim: Yapay insanlar, kendilerini kasten sadece 5-6 yil yasayabilecek sekilde ureten genetik firmasinin patronu ve bas muhendisine ulasirlar ve hesap sorarlar : "Bizi neden ölümlü yarattin ?"

Tarih: 25 Eylül 2006, 12:59 - İp: 85.***.**1.213
erkeks_200
erkeks_200 (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

[]Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 25 Eylül 2006, 15:54 - İp: 85.***.**5.176
demoon
demoon (üye)

Vay vay, ne guzel new age dostlari, sempatizanlari ve karsitlari bir arada. Sevgiler hepinize, ne diyelim. Bilenler bu kadarmis. Tsk.ler sizlere.

Tarih: 25 Eylül 2006, 22:45 - İp: 85.***.**3.204
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bence kesinlikle nejat alp. Hatta arif susamda iyidir hani. filan feşmekan

Tarih: 26 Eylül 2006, 00:29 - İp: 88.***.**0.6
ariktekin
ariktekin (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence "Çayeli'nden öteye giderum yali yali" türküsü en iyisi

Tarih: 26 Eylül 2006, 20:55 - İp: 85.***.**0.90