ossanica
ossanica (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Üstün Zeka, Bilge Uygarlığı

ÜSTÜN ZEKA, BİLGE UYGARLIĞI

''pes''
''Pesss'' Bu kelime Bir yok oluş ifadesidir... bu bir vazgeçiştir...
Bu bir yenilmişlik bu bir çıkmazın ifadesidir....

Peki bumuyuz biz.. Gencecik beyinlerimize güvenen fakat bir şeyler üretmeyen...
Bu mudur bizim insanlığımız ?...

''pes''' en kolay kaçıştır...

Artık günümüzde tüm ideolojilerin dinlerin siyasetin politikanın ''pesssssss'' dediğini telafuz ediyoruz da
üretim yapamıyoruz. Bu mudur bizim kapasitemiz... Bu kadarmı beyinlerimiz....

''İNSAN ZEKASI'' gödükleri, duydukları, yaşadıkları, öğrendikleri, sevgileri, aşkları ile gelişmezmi...
Bunu ''BÜTÜN İNSANLIK BİLİYOR'' da neden ''İNSAN ZEKASINI KÖRELTİYORUZ''...
Neden yeni yetişen beyinleri de köreltiyoruz...

Bilim adamlarımız ''İNSAN ZEKASI %7 çalışıyor'' diyorlar...
''NEDEN %100 ÇALIŞMASIN ZEKAMIZ''

Size söyleyeyim...
Hepimiz ''çocuk''tuk okullarda eğitim gördük...... adına eğitim demişiz...
Hepimiz bir şeyler uğruna adamışız kendimizi.... ..adına ''ideal'' demişiz...
hepimiz koşturmuşuz hepimiz tırnaklamışız hepimiz kovalamışız bişeyleri... adına''yaşam mücadelesi'' demişiz...

Hiç birimiz bu hayatımızdan yaşantımızdan memnun olmamışız...
Kendi hayatımızdan memnun olsak bile diğer insanların hayatı bizi memnun etmemiş... Yine memnun olamamışız...

Evet neden beyinlerimizi %100 çalıştırmıyoruz...

Neden dört duvar arasında sıkıştırılmış laf kalabalığının adına ''EĞİTİM'' diyoruz...

Tabi ya ''suyun kaldırma kuvveti, yer çekimi, dünyamızın uydusu, dünyamızın yuvarlak olduğu, fizik, kimya, matematik
Din, Bilim, Herşey Bu dört duvar arasında keşfedildi''
'Siz böyle olduğunu mu sanıyorsunuz' demezlermi bütün bu keşifler ve ''insanlık uygarlığı'' için çalışmış
bilim ve din adamlarımızın sızlayan kemikleri...

Hepsi Bu Dünyanın İçinde Ve Doğayla Başbaşa Görerek yorumlayarak birebir geliştirmişlerdir hem bilimi hem İnsanlığı...

İNSAN ZEKASI AŞKLARI İLE GELİŞİR...
Aşk= farklılığı hissetmek + şüphe duymak + merak etmek + sevmek + Onu çok istemek + onun üstünde uzman olmak = yaşamanın anlamı...

Çocuk dünyaya geldiğinde ilk önce annesinin farklılığını hisseder...
farklılığını hissedince şüphe duyar...
Daha çok merak eder...
Bu merak artık onu Sevmeye götürür...
ve içinde hiç şüpheye yer bırakmek istemez, onun için artık onu çok istemeye başlar...
ve annesi konusunda uzman olur... annesi onun kulu kölesi olur...

Tüm aşklar böyledir...
o halde Bu çocuk annesini artık bitirip, içinde onu bilince çıkarıp başka aşklar kovalama zamanı değilmidir...

Başka aşkları dört duvar arasında nasıl bulacak... 6-7 yaşlarındayken kapatıyoruz onları...
Bi de adına ''eğitim'' diyoruz... Köreltiğimizi görmüyoruz... Beyinlerimize örmüşüz bu duvarları...
Bu dört duvar arasına sıkışan yavrularımızın tek bulabildiği aşk ''Cinsellik'' olmuyormu...

Kimisi bunu da elde ediyor uzmanlaşıyor..
Kimisi o kadar bastırılmış ki bir türlü çözemiyor sonrada ona''SAPIK'' diyoruz..
Ellerimizle duvarlarımızla hasta ettiğimiz bu çocukları sonra yine dört duvar arasına kapatıp onun yok oluşunu izliyoruz...
''...tühh be size...'' demezlermi İNSANLIK UYGARLIĞI adına yaşamış nice güzel insanların öğretileri...
Okullarda önlerine rakamlar koyuyoruz... ''not'' diyoruz adına ''diploma'' diyoruz...
Çocukları buna aşık etmek için onları kırıyor onları hiç sayıp zorla ödevler verip ''rakamlara'' aşık ediyoruz...
Bu rakamlara aşık olanlar daha çok ''rakam'' ister hale geliyor... onun adına ise ''BAŞARI'' diyoruz...
tühh be... demezlermi ?
Çocuklarımızı ''SERMAYE'' denen illete aşık ediyoruz... sonrada ''İNSANLIK'' nereye gidiyor diyoruz...
Teknoloji içinde kendi kendimizi boğup, Çocuklarımızın da Boğulmasını istiyoruz...
...Tühhh be...
KAÇ BİN YIL GEÇTİ BİZ HALA PİŞMANLIK DUYMUYORUZ....

Hiç bir şey için ''pesss'' demeye gerek yok...

Çocuklarımızdan başlayalım... Onlar henüz üç-dört yaşındayken bütün doğayı,bilimi, hayvanları, yani keşfedilmiş
İnsanlık tarihinin en ücra köşesinden tutunda en büyük

Tarih: 19 Kasım 2007, 13:50 - İp: 88.***.**0.11
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

paylaşım için teşekkürlerde ben bu yazıyı nasıl okuycam yaaa ???

malum sigarayıda yeni bırakmaya çalışıyorum.. dayananam sonuna kadar

Tarih: 19 Kasım 2007, 15:55 - İp: 88.***.**5.136
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

tek anladığım birileri serbest kürsünün neden kilitlendiği konusunda en ufak bir fikir dahi üretmemiş ve dersini almamış. tekrar kilitlettirmeye çalışıyor

Tarih: 19 Kasım 2007, 16:08 - İp: 81.***.**7.150
  • 1