kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Ustalık Belgesi

Fruko08 arkadaşımızın istegi uzerine Usta bri fotografcı olunması adına internetten derlediğim soruları sorucam.

soru :1 Ben senin çektigin fotografı ..... çekerim.

Aşağıdaki boşluğa pardon yukardaymış Yukardaki boşluğa "iyi bir fotografçı" aşağıdaki kelimelerden hangisini koyardı..

a) Elimle
b) Bakmadan
c) Tripotla
d) Ayağımla
e) Yatarak

Tarih: 14 Şubat 2007, 20:00 - İp: 88.***.**1.73
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Kontraser,
ne güzel bir konu açtın sayın rikortmento ile bilimsel bir tarzda konuşuyoruz sen kendi topicine geyik katıyorsun.

Hem geyiğin fotoğrafçılıkla ne ilgisi var.

Çok lazımsa geyik, http:// pbase.com'a gir, acaip geyik var orada,her türlüsü hemde....

#burkay08' tarafından 15.02.2007 21:31:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Şubat 2007, 21:31 - İp: 88.***.**5.52
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bırak şimdi psbase.comları bilmem neleri. Ben geyik diyince cuneyt arkını yanı alageyik filmini bilirim. Emperoliste garşıyım.

Tarih: 15 Şubat 2007, 21:35 - İp: 88.***.**6.229
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Bende bilimde sınırlamalara karşıyım.. emperoliste memproliste diyim bi takım listeler tutuşturuyorlar elimize sonra bu listelerin dışına çıkmak yasak diyorla.. olurmu canım..
Bilim sınır tanımaz.. hatta adalararası sınır bile tanımaz.. ama gördüğüm kadarıyla mesele bir sal ile sallanıyor.. o zaman sormak isterim fotoğrafçılık bir bilim ise geyikçilik neden bir bilim olmasın.
Bilimi reddedeni fokal çarpar. çünkü o çarpandır Sn. Burulör1000 (bilimde binary esastır)

Tarih: 16 Şubat 2007, 13:37 - İp: 85.***.**8.111
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

rekormet o neydi allah aşkına. Cumleni anlamak icin master filan gerekiyor heralde..
Geyikde bir bilim olmalı tezin bende buyuk bri heyecan uyandırdı. Bu bilimin literaturde yer alması adına eimden geleni yapmaya hazırım.

Tarih: 16 Şubat 2007, 14:19 - İp: 88.***.**5.222
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ikinci soruya cevap olarak bu işin kurdu herkes aynı cevabı verir..bir degil birden cok:

Belli zaten boyle olacagı. Ödülü alan jürinin teyzesinin oğluymuş,,,kısa bir sessizlik..

Anlamadım gitti fotograf sitelerine yukledim herkes sevdiydi. Bu jürilerden bri halt olmaz. Bi daha gondermicem
kısa bir sessizlik ve kendinle yuzleşme,,
Gene yediremedik. Olum ben sana dedim onun siyah beyazını gonderelim diye...hemen akabinde cevapta gelmemeisnden duyulan kıllanma duygusuyla

Bizden bir şey olmaz. Hele bir çay söylede içek. caylar bitince sanki şok olmuş ifadesiyle kuyrugu dik tutma cabaları
Ya ben fotografların arkasına ismimi yazmayı unutmustum. Tuh ya. başaka yarışma yok mu onlara gondereyim olmassa..

evet yani f sıkkı hepisi...

Tarih: 16 Şubat 2007, 14:58 - İp: 88.***.**1.25
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

soru 3..

İyi bir fotografcı bilmedigi bir ekipman hakkında soru soruldugunda ne der?

a) Ben hepsini denedim. O bir halta yaramaz
b) abi ben sana ne diyorum canondan baskası yalan
c) Oyuncak onlar oyuncak
d) Ben 3 ü 9 u bilmem arkadaşım. Dene ve gör.
e) Sahi sizin salih naaptı bir okul kazandı mı?

Tarih: 16 Şubat 2007, 15:04 - İp: 88.***.**5.222
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

a şıkkı istisnasız...
b ve c sıkkı celiştigi için aynı kişi kullanmaz gibi geliyor
ben tanıyorum salihi bi halta yaramaz

Tarih: 16 Şubat 2007, 15:08 - İp: 88.***.**1.25
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

r) ekipmanın önemi yok. marifet fotoğrafçıda. Ben değil dikişmakinasıyla, çaydanlıkla bile macro çalışırım.

Benimde sana bir sorum olacak konturbas
usta bir fotoğrafçı ampulflaşın erkeğine ne diye seslenir..yanına nasıl çağırır.. onu nasıl eğitir.
a) şıkkı
b) şıkkı
c) şıkkı
d) hiçbiri
e) hepbiri

Tarih: 16 Şubat 2007, 18:52 - İp: 81.***.**8.98
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Sayın kontrst,
iyi bir fotoğrafçı (harbiden baba fotocu)
bilmediği bir donanımı eline ilk aldığında şöyle evirir çevirir uzunca bir süre.Bu sırada yüzüne bir anlam vermez ki izleyenler çakmasın mevzuyu diye...

Eğer o anda bişeyleri anlamışsa dudak bükerek şöyle der:

-Arkadaşlar bu elimde gördüğünüz lens 5 sene önce öyle bir iş yapardı ki bende,tam süper olurdu..

- Peki abi bugün işine yaramıyor mu yani?

- Yok lan ne işe yaraması...Bunun yapacağı işi özel ayarlarımla ben zaten 3-4 yıldır yapıyorum hatta daha iyisini...
Bir ara benim tükkana bi uğra orada anlatayım sana...

Yaaa teknoloji diyorlar ama çok yavaş kalıyorlar artık.

Optik teknolojisi artık kendini tekrarlıyor be...
Bak meslekte bu yüzden bitti bitecek zaten...

Şşşt oğlum dilim damağım kurudu bi çay söylesenizde içsek...

Tarih: 16 Şubat 2007, 19:04 - İp: 88.***.**0.247
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

rekomert cevabı özelden attım sana.. Sanırım dogru cevaba en yakın odur. Burda da yazmak isterdim ama burda ftük var.

Burkay07 bucuktan 08,
Verdigin cevap, doğrular arasında yeri olabilecek cok klas, muhtesem , müthiş ve dehşet bir örnekten oluşuyor

Tarih: 16 Şubat 2007, 19:12 - İp: 85.***.**1.41