mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

Trafikte Saygı Lütfen :(

yaklaşık 1 saat önce bi aracın sıkıştırması sonucu çok zor anlar yaşadm.fena bi savrulmaydı.trafiğe aracımızla çıkamıyorz,araç bekleyemiyorz,yolda dahi yürüyemiyorz.bu nasıl insanlıktr.bi bayan rahatca yolda gidemez mi.her bekleyen bayan potansiyel korna basma tacizine uğramak zorunda mı?trafikte kendinize saygınız yok tamam anladık.bırakında diğerlerinin insanlığınıda engellemeyin.ve bu tarz kazaları ve tacizleri bırakın.bu yaşadığım ilk değildi ki üzülerek biliyorm ki sonda olmayacak...

Tarih: 2 Ekim 2006, 18:53 - İp: 85.***.**4.227
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

heyyyyyy arkadaşlar trafikte canavarlarla karşılaşan ve onların terbiyesizliklerine maruz kalmış kimse yok mu...
anladığım kadarıyla yok

Tarih: 2 Ekim 2006, 20:21 - İp: 85.***.**4.233
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

erkek olmanın faydası (faydası bize zararı size olmuş ), ne mutlu ki bugüne kadar öyle bir tacize maruz kalmadım, bayanlarımız henüz terbiye sınırlarını aşmadılar.

Geçmiş olsun.

Tarih: 2 Ekim 2006, 20:30 - İp: 85.***.**3.249
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

o kadar saygısız insan varki allahlıklar gerçekten.bide pişkince gülüşleri yok mu.insan empati yapar biraz.ama nerdeeeeeeeeeeeeee

Tarih: 2 Ekim 2006, 20:34 - İp: 85.***.**4.233
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

geçmiş olsun.Maalesef insanımız bu konuda yeterli seviyede insane değerlere ulaşamadı.Ama bu sadece bizde değil.İtalyada bizimle aynı.Bakın italya ve Türkiye ne kadar benziyor birbirine. Avrupa birliği ile karşılıştırmışlar.
Tıklayın

Tarih: 2 Ekim 2006, 20:41 - İp: 85.***.**2.194
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

ben şuna inanmaya başladım.insanların birbirine saygı duyması kıyamet alameti olcak.kesinlikle bu böle

Tarih: 2 Ekim 2006, 20:45 - İp: 85.***.**4.233
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

italyanların ataları etrüskler de türkmüş

Tarih: 2 Ekim 2006, 20:56 - İp: 85.***.**3.249
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

o zaman italya seyahat hayallerim suya düştü.ben yine ilk sırayı prag'a veriyorm...saygılı sevgili insanlar en azından bu arada yakın zamanda gidicem

Tarih: 2 Ekim 2006, 20:58 - İp: 85.***.**4.233
SWING
SWING (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle geçmiş olsun.

Bunun bence saygıyla ilgisi yok. Bunun sebebi de sizin "kötü" araba kullanmanızdan kaynaklanıyor. (Genel anlamda kadınlar için diyorum)Siz sadece gaz a basınca gidecek , frene basında duracak diye düşünüyorsunuz. Keşke olay bu kadar basit olsa... En basitinden , yuzde 95 i şerit değiştirirken sinyal yakmayı bilmiyor. Ben hergun tespit ettiklerimi yazsam buraya , sayfalar yetmez.Plaka plaka, model model...

Diğer dikkat ettiğim, kadının ayağı yetmiyor gaza,koltuk önde.Önünü görmüyor.Kaza olunca da sıkışıyor direksiyonla koltuk arasına. Şimdi bu da bi nevi araba kullanmayı bilmemektir.Önce kendi güvenliğin.(bence)

Şimdi sana bir kaç örnek göstereceğim:

Bakınız bu fotografa,bunun sürücüsü bir kadın. Yapabilme şansı düşük mü tabii ki hayır. Fotoraman gibi oldu biraz ama gerçek.

Burda da bir imkansız.Kadın fotoda gözükmüyor.Ama alınan bilgiler bunun bir kadının yaptığını söylüyor. Ben daha yorum yapmayayım herhalde.

Bu zaten herşeyi açıklıyor.Fotomontaj felan diyebilirsiniz , tamam kabulum ,

Bu foto da diğer yönden çekilen bir , sadece kadının üst kısmı "kırmızı oynama var."

Kısaca hatalısınız ve sizi sıkıştırmaları gayet normal (Genel olarak diyorum kişisel değil) Ben kendi açımdan, itinayla gördüğümde sıkıştırıyorum.Ben sıkıştırmazsam , o kadın beni istemeden sıkıştırıyor ya da etrafıni tehlikeye sokuyor.O yüzden içim rahat bir şekilde , bariyerlere doğru itekliyorum yeri geldiğinde, ya da virajdaysa viraj dışına atmaya çalışıyorum. Bunu her zaman yapmıyorum kesinlikle yalnış anlaşılmasın.sürücü kendini belli ediyor zaten.

Aklıma gelmişken, basit bi örnek daha , E5 de gidiyorsunuz, en sol şerit.ve hızınız 50.bu araba kullanmak mi? Sizce? bence bu araba yoldan çıkartılmalı işte. Biraz tehlikeye atacaksın ki bir daha aynı şeritte aynı hatayı yapmasın. Ben bu olayı her sabah 07.30 da yaşıyorum ve her sabah en az 4 araba bu şekilde gidiyor ve bunlarin sürücüleri ne yazik ki KADIN.

Şimdi siz (bir kadın olarak) kendinizi bizim yerimize koysanız ne yaparsınız.? Merak ediyorum.

Herhalde kornaya asılıp tepki vermezsiniz, yada camı açıp saydırmazsınız , ya da ileride önünü kesip tepki vermezsiniz. Tek çareniz korkutmaktır. Ve erkekler bunları yapıyorlar. Alkışlamıyorum ama normal karşılıyorum....

#SWING' tarafyndan 02.10.2006 21:07:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ekim 2006, 21:01 - İp: 85.***.**7.65
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

şoktayım.kesinlikle öle.yapmayın SWING allah aşkına yau.
bu arada ben bu olayı yaya durumdayken yaşadm.yani araçımı beklerken.düşünsenize yok kenarında araçını bekleyen bi bayanın üzerine koskocaman bi araba hızla geliyor sağ sol yapıo içindeki genç aptalca sırıtyo ve iki aracın arasında kalmamı sağlayacak şekilde ilerletiyo olayını.bu terbiyesizlik ve adilik diilde nedr.bayanlar erkekerden korktukları ve onların tavırlarından çekindikleri için yavaş ve krkak araç kullanıyoerlar.buna emin olun ki anlattıklarınızdanda korkmaları gerektiğini düşünüyorm.sizle umarım bi yerde karşılaşmayız.yoksa ikimizind içindeki canavar ii şeyler yapmaz...

Tarih: 2 Ekim 2006, 21:09 - İp: 85.***.**4.233
SWING
SWING (üye)
İstanbul / Amatör

Alın size bir kaç örnek daha

Ben araç seyir halindeyken düşünmüştüm.Gerçi sizin yaşadığınız da normal bu ülkede.İstanbul göbeğinde , otobusun freni patlar , durağa dalar.Sonuç üç beş kişi yaralı.

Sizinle karşılaşmam herhalde.Ama benim Trafik canavarim sizinkini döver.

#SWING' tarafyndan 02.10.2006 21:17:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ekim 2006, 21:17 - İp: 85.***.**7.65