baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

Teknik Bir Nedenden Dolayı....

dizüstü bilgisayarım mefta olduğundan ve yeni dizüstü arayışlarım devam ettiğinden bir süre aranızda olamayacağım

şunu anladım ki; ne kadar sanallaşmışız

3 gündür bilgisayar yok hayata döndüm vallahi

nasıl da hapsediyormuş meğer kendine dünyadan koparıyormuş [>

Tarih: 22 Nisan 2007, 19:59 - İp: 88.***.**2.49
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

bahar bir arkadaşım var laptop üzerine ihtisas yapıyor. 1 yıldır laptop alacak, aynı pazarbeyi gibi, bi türlü alamadı. inan o türkiyede şu anda tüm modelleri detaylarına kadar biliyordur. İstersen o yakışıklı ve bekar arkadaşımın tel numarasını vereyim. msn sini veremiyom çünkü henüz laptopu yok.

(yine 18+ oldu deme! hayırlı bi iş çin uğraşıyoz biz burda)

Tarih: 25 Nisan 2007, 01:25 - İp: 88.***.**2.235
baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

offf hocha off [>

Tarih: 25 Nisan 2007, 01:30 - İp: 88.***.**2.6
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

seenn, sen istemedin mi hayırlı iş
sana hayırlısıyla bi marka arıyoruz, sen nerelere çekiyorsun
aklının nerde olduğu belli, 1 nisanda itiraf etmiştin.

Tarih: 25 Nisan 2007, 01:42 - İp: 88.***.**2.235
baharbahar
baharbahar (üye)
Konya / Amatör

bilgi vermes için yakışıklı ve bekar olması şart değil kiiiii off hocha off

unut o şakayııııı

Tarih: 25 Nisan 2007, 10:01 - İp: 85.***.**3.211
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

biri yakışıklı ve bekar mı dedi

Tarih: 25 Nisan 2007, 10:52 - İp: 88.***.**2.99
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

tamam bahar, evli ve iki çocuk babası biri var, hemide jön jön.

Tarih: 25 Nisan 2007, 11:47 - İp: 85.***.**2.241
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Baharbahar bana sorarsan HP derim.

Herhangi bir hp değil, amd athlon 64 x2 işlemcili modelleri fiyat performans olarak bence çok iyi. Birkaç ay önce bir tane 1,60 işlemcili bir tane de 1,83 işlemcili aldık. İşlemcilerin küsüratı tutmayabilir ama yaklaşık öyle.

1199 Dolar ve 1399 dolar idi o zaman fiyatları. Bence amd 64 x2 ( çift çekirdekli ) işlemciler gayet performanslı ve fiyat olarak da uygun modeller. En azından bence fiyat performansı en iyi işlemci diyebilirim. Hp nin müşteri desteğinin de, bütün markalar içinde en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Bunlar tecrübelerime dayanarak söylediğim şeyler, kulaktan duyma değil. Bundan önce toshiba, fujitsu siemens kullanmıştım. Fujitsu siemens de fena değil senelerdir hala tık demedi çalışıyor. teknik destek konusunda kesinlikle hp derim.

Tarih: 26 Nisan 2007, 19:20 - İp: 85.***.**2.46
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

bence laptp alırken şunlarada dikkat etmen gerekir..

acaba laptop kurarken kullanmış olduu parçaların hepsini aynı firmamı üretti??

HP o konuda tercih edilecek bir bilgisayar değil..ve birde performans düşüklüğü yaşanıyor..teknik destek noktasında zamanında iyi değillerdi ama bu aralar okyanus un dediği gibi kendilerini geliştirdiler...

dediğim gibi parçalarının hepsini yada en azından çoğunu üreten bir firmadan alırsan her zaman performans olarak memnun kalırsın

birde amd işlemci kullanmak hakkında bişeyler söyleyeyim..

amd işlemciler default ayarlarda yani fabrika çıkışı ayarlarında overclock suz yani işlemci hızının minimum seviyede olduğu ayarlarda geliyor firmalara...ve firmalarda bu konuda hiç birşey yapmıyorlar..

eğer iyi bir bilgisayar kullanıcısı değilsen yani en azından donanımdan iyi anlamıyorsan AMD almanı tavsiye etmem..
overclock işlemin yaptırtır ve işlemcinin hızını da arttırabilirsin ancak bu seferde ısınma problemi ortaya çıkar...ve dizüsüt bilgisayarlarda istenilecek en son problemdir bu..

bende bir amd kullanıcısyım mesela benim bilgisayarın özellilerinde amd athlon 3000+ plus olarak geçer işlmeci..
yalnız default ayarları 2 ghz dir.. ben overlock yaptım aama bilgisyarım masaüstü olduğu için içine ek fan takma insiyatifim var...ama dediğim gibi laptopta böyle bir olay yok...

sadece bir öneri...
amd işlemciler bence halaa üzerinde kara bulut gibi dolaşan ısınma problemini halledemediler...

Tarih: 26 Nisan 2007, 19:40 - İp: 85.***.**6.171
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Nedimy hangi markalar kullandığı parçaların hepsini kendisi üretiyor ?

Tarih: 26 Nisan 2007, 20:03 - İp: 85.***.**2.46
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

hepsini derken muhakkak hepsini üreten yoktur ama en azından çoğunu üreten..

bu konuda MAC ler çok iyidir.. apple firması bu işi başarıyla götürüyor..
SONY vaio larda dediğim tanıma biraz uyarlar...
TTOSHİBA da alınabilir..

ben çoğu markanın laptopunu kullandım.. hatta bilinnenlerin hepsini diyebilirim...birde donanım geçmişimiz olduğundan hemen farkedilebiliyor aralarındaki fark..

ama tabi HP de iyidir kötü bir maka diyemem.. ama yi alınacaksa tabi saydığım firmaların bilgisayarları
HP ninkilerden daha iyidir..

Tarih: 26 Nisan 2007, 20:10 - İp: 85.***.**6.171