mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Söz Verdik Ama Yapamayacaz

Emmiler dış politikada tükürdüğümüzü yalama merasi tam gaz devam ederken bununla yetinmemiş olsa gerekki "milli” eğitimimizin gayri "milli” bakanı bir önceki bakanın seçim öncesi vaad etmiş olduğu 55 bin öğretmene atama yapmalarının mümkün olmadığı belirtip atama bekleyen öğretmenlerden özür dileyerek tükürük yalama vakalarına bir yenisi ekledi.

"Milli” eğitimimizin gayri "milli” bakanı bu özürle seçim öncesi verilen vaadlerin kendileri için istismar konusu olmaktan öte bir şey olmadığını itiraf etmiş oldu.

Tarih: 20 Eylül 2011, 12:56 - İp: 178.***.**0.4
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

okyanus dayı. böyün yıldızlarla ilgili begelesle baktım hd mukabili. Valla bunları görüp insan hala Allaha inanmıyorsa aklına şeydeyim ben onun.
İnsan vücudu gibi bir mucizeyi görüpte hala evrim dankalaklığına inananında taa. Neyse efendim insan vücudunda kaç çeşit ayar var biliyonuzmu. tahlil yaptıran varmı. En basitleri bilem onlarca ölçüden bahsetmekte. Daha bunun hormonu var , şusu var busu var. Bunların hepsi ayarlanıyo, algılayıcılar ölçüyo biçiyo, maddesini her ne ise yapıyo vücuda salıyo. Allah Allah. Akıl alacak iş değil. Biz bunları daha 50 yıldır ancak bilebiliyoz ve ölçmek için eşşek kadar makinalar kullanıyoz. Evrimciler tövbe edin gali.

Tarih: 25 Eylül 2011, 00:09 - İp: 78.***.**4.38
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi ben bu senin evrim karşıtlığnı anlamamaktayım.

keza ben evrimci deyilim lakin bu mevzular bilimin kendi iç konuları. bilim ile Kuran'ı Allah'ı karşı karşıya getirmenin manası yok. Bu bana göre Kur'an a uygun bir anlayış değil.

Zira bu husus şöyle bir tehlike içerir. Bir gün evrim, aynen dünyanın yuvarlak olduğunun kanıtlandığı gibi, senin dahi inkar edemeyeceğin bir bilimsel kesinlikle ispat ediliirse, bu mantalite ile o gün senin Allah yoktur demen lazım.

Yani sen Allah'ın varlığı yokluğu meselesi ile bir nevi kumar oynamaktasın.

Binaleyen İslam tarihinde, Darwin'den de önce evrim teorisini ortaya atan ve ciddi manada savunan islam alimleri olmuştur. ( El Cahız, Nazzam vs. hatta Mevlana )

Esasen bu evrim karşıtlığı meselesinde hristiyanlar başı çekmektedir. Zira onların inancına göre tanrı da bir insandır. dolayısı ile insan maymundan geldi ise, tanrı da maymundan gelmiş olacaktır.

Keza bana sorar isen, bir sperm ve yumurtadan, bir embriyodan insanın oluşmasının aşamaları dahi bir evrimdir.

Allah bizi çamurdan yahut balçıktan yarattı ise, biz bugün neden hala bir çamur yahut balçık deyiliz.

Kur'an da ne demekte emmi. " Biz insanı sudan yarattık". Aynı ayette halden hale geçiririz biz onu da demekte. Başka bir ayette ise insanı balçıktan yarattık demekte.

Peki evrimcilere göre hayat nerede ortaya çıkmış idi ?

Tarih: 25 Eylül 2011, 01:34 - İp: 178.***.**2.155
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 25 Eylül 2011, 01:43 - İp: 78.***.**4.38
okyanus.
okyanus. (üye)

niye morardınki emmi

emmi gamalı haçı Türkler icat etmiş idi. Keza hitler bizden çaldı onu. aynı evrimi islamcıların icat edip de darwinin çaldığı gibi. bizdeki gamalı haç yukarıdaki işaret gibi bir anlama gelmekte idi (svastika)

Tarih: 25 Eylül 2011, 01:45 - İp: 178.***.**2.155
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

SEn çok yaşar nuri izlemektesin sanırsam. Sonun onun gibi olmasın bakam. 25 inde sevgili bulmuş kendine.

Tarih: 25 Eylül 2011, 02:47 - İp: 78.***.**4.38
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

Zira bu husus şöyle bir tehlike içerir. Bir gün evrim, aynen dünyanın yuvarlak olduğunun kanıtlandığı gibi, senin dahi inkar edemeyeceğin bir bilimsel kesinlikle ispat ediliirse, bu mantalite ile o gün senin Allah yoktur demen lazım.

okyanusun çıkarımı doğru.
ama realite öyle değil.

karşı örnek vereyim:

20. yy. ilk yarısına kadar.
bilimadamları evreni bizim tabirimizle "ezeli ve ebedi" kabul ediyor.
yüzyılın ortalarına doğru "evrenin sonradan olduğu" görüşüne dayanak yapılan "big bang" ortaya atılınca müthiş bir tepki ve alay konusu oluyor.
bilim piyasasının hakimi bilimadamları görüşü reddediyorlar ve saçmalık olarak niteliyorlar.bunların arasında Einstein da var.bu görüş onun izafiyet teorisine dayandırılmasına rağmen tepki gösteriyor.

burası önemli:

bu bilimadamlarından bazıları, bigbangin kabul edilmesi durumunda "Tanrının varlığını da kabul etmek gerekeceği"ni ileri sürerek; "imkansız, olamaz böyle birşey" demeçleri veriyor.
"eğer" derler, "bigbang olduysa bir kalıntısı olmalıydı, ama yok"; demekki neymiş, "Tanrı yok, evren var"...

20. yy. ikinci yarısında "o kalıntı" bulundu.ama o bilimadamları yine aynı inançta.hiç kimse inandığından, görüşünden vazgeçmez.

lakin okyanusun mantalitesi yine de doğru: büyük laf etmemek lazım. inatlaşıp kumar oynamamak lazım.

nihayetinde ben, vahiylerin bütününden Allah'ın şu mesajı verdiğini çıkardım:

"BEN YARATTIM...SİZ BENİM NASIL YARATTIĞIMI BULUN!"

Yasin suresinde bir ayet ne diyor: "O, hertürlü yaratmayı bilir."
evrim de bir yaratma türüdür.
-----------------------------------------
bu arada;
evrimle ilgili sadece bir görüş öne çıkarıldı.
fixizm de bir evrim görüşü."türler kendi içinde evrim geçirir" der.buna itiraz eden yok.
mesele, bilimadamlarının inatlaşıp kumar oynamasıyla başladı.
sonra herkes inatlaştı.

Tarih: 25 Eylül 2011, 10:42 - İp: 78.***.**9.15
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

okyanus cehaletinden böyle konuşmakta.darvin geri zekalısı eğer dna dan haberdar olsa zaten bu saçma sapan teoriyi ortaya atamazdı. hatta o zaman mikroplar bile bilinmiyordu. minnacık mikropda bile ne acaip tesisat var emmiler. mümkünmü bunun kendi kendine olması.
ayrıca darvinizmi kesinlikle tanrıyı kabul etmez. bizim dangalak bazı hocalar ki biliyoruz bu adamı binbir türlü çaba ile islama uydurma çabası içinde. belki bir iki sapkın alimde demiştir. ee geri kaln onbinlercesini niye dikkate almıyonda 1 tanesini dikkate alıyon. aynı reenkarnosyonda olduğu gibi . neymiş bir tane alim kabul ediyormuş. binlercesi ise reddediyor. ama olabilir diyo. maksat milletin imanı ile oynamak. iyi niyetli değil bu adam kesinlikle.
okyanus sen benim imanımı merak etme. genede düşündüğün için savol.

Tarih: 25 Eylül 2011, 11:09 - İp: 78.***.**4.38
okyanus.
okyanus. (üye)

dna mühimdir emmiler
keza testi bile yapılmakta
lakin cemaatçiler o testi de şifre ile çözmekte

Tarih: 1 Ekim 2011, 19:16 - İp: 85.***.**7.91
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Şifre yaz 3340 a gönder dna şifren cebine gelsin. Yihohohhahah. bugün ispiritüvelliğim üstümde.

Tarih: 1 Ekim 2011, 22:09 - İp: 88.***.**1.28
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Pazarbey, sen film izlemeye gitmemişmiydin? aklın burda...

Tarih: 1 Ekim 2011, 22:45 - İp: 92.***.**1.214