panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Somali.. Açlık.. Lütfen.. Yardım....

LÜTFEN ARKADAŞLARIM..
FORUMDAŞLARIM..
FOTODAŞLARIM.....
LÜTFENNN...
ÇOCUKLAR ÖLÜYOR, ÇOCUKLAR SOLUYOR ORADA..

KIZILAY : 2868'e boş mesaj 5 TL

DİYANET İŞLERİ : 5601'e afrika yaz gönder 5 TL

İHH KAMPANYASI : 3072'ye afrika yaz gönder 5 TL

KİMSE YOK MU DERNEĞİ : aclik yaz 5777'ye GÖNDER

* * *

Bu kurumlarla yardım etmek istemiyorsanız, google'a "somali yardım" yazın ve aratın. Yardım edebileceğiniz başka platformlar da çıkacaktır.

Benim bir kızım var. Bu yaz sıcağında beraber iş koştururken bana defalarca "babacım acıktım" dediğinde, o an 1-2 saat yiyecek bulamadığımda, içimdeki üzüntü ve eziklik bir hiçtir, SOMALİnin acıları yanında.. Hem de sıfır "0" ın altında bir hiçtir.

Oradaki annelerin babaların çocuklarına söyleyecek yalanları ve avuntuları yok..
Çocuğun da zaten ısrar edecek umudu ve gücü yok..
Bu acı tarif edilemez.

LÜTFEN.....

BU MUBAREK AYDA, LÜTFENNN...

SOMALİ'YE YARDIM EDELİM GÜZEL DOSTLARIM... LÜTFEN....

#panctom' tarafından 09.08.2011 00:02:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Ağustos 2011, 00:48 - İp: 94.***.**1.245
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Tarih: 13 Ağustos 2011, 03:11 - İp: 88.***.**3.90
selcuk.t
selcuk.t (üye)
İstanbul / Amatör

yardımlaşma illa devlet eliyle yapılacak diye birşey yok ki. bütün dünyada bu tip kuruluşlar var. tarihimizde de bu tip işler yapan vakıflar vardı.

adamlar ne güzel yaptılar işte. 26 milyon lira toplamışlar. ben de dün internet üzerinden denedim olmadı. bugün yine deneyeyim.

ama ben kimse yok mu derneği üzerinden yardımda bulunmam diyen varsa buyursun kızılay üzerinden yapsın. bu da aynı derecede güzel bir davranış. hatta gitsinler benzer bir kampanyayla kızılaya para toplasınlar. böylece 26 milyon değil 50 milyon göndermiş oluruz.

Tarih: 13 Ağustos 2011, 03:38 - İp: 68.***.**0.25
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Sevgili panctom, duyarlılığın ve paylaşımın için teşekkürler.

Tarih: 13 Ağustos 2011, 10:59 - İp: 94.***.**3.44
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

yav meçul bi kerede siz birşeyler yapında görelim be. yettin artık. işin gücün fitne. be kerede siz çıkın şunu yaptık bunu yaptık deyin. böylesi bir hayır işine bile siyaset sokmaya uanmıyorsun. bıktık sendende sevimsiz partindende başkanında.
sizde yardım toplayın vallahide billahide göndercem sizin kuruluşada para. yeterki yapın. lakin nerde sizde o organizasyon. ha birde nasıl olsa Bunlar Türk değil. hepsi ölsün o zaman.

Tarih: 13 Ağustos 2011, 12:04 - İp: 88.***.**6.172
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

mechul ve mustafa...

siz kendinize bakın.. kendinizin ne yaptığı yada ne yapmadığı ile uğraşın..

elin ne yaptığıyla, ne yapmadığıyla uğraşıp durmayın..

bana kalbinizi kırdırmayın mübarek gün..

mustafa seni severim ama bazan yazdığının nereye gittiğini şaşırıyorsun..
yaptın güzel bi iş.. ama çerçeveyi zorlama..
takdir ve teşekkür edilmek varken antipati toplamaya uğraşma arkadaşım..
bu topiği polemik ve siyasi bi konu haline getirmeyin lütfen

Tarih: 13 Ağustos 2011, 12:36 - İp: 88.***.**9.226
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Roko hiçbirşey yazmayacaktım aslında ama, o zaman da seni kaale almadığım zannına varabilirdin, bunu da istemem çünkü öyle değil..
Neyse detaylı cevap yazmak istemiyorum arkadaşım ama kimseyi kırmak niyetinde değildim. Kırdımsa affola..

Konunun siyasete çekilmemesini de önemle rica ediyorum.

Tarih: 13 Ağustos 2011, 15:09 - İp: 94.***.**5.121
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

evveet önemli olan sonuç. dün kimse yokmu stv de ali ağaoğlu ve hnakan şükürün çalışması neticesi toplmanan tüm yardımların nerede ise 1/3 ü olan 26 milyon lirayı bir gecede toplamış.Helal olsun. Bunu onlar değil işçi partisi yapsa gene helal olsun derdim. yapmazya yapsa mehepe gene aynısını söylerdim.

Tarih: 14 Ağustos 2011, 00:30 - İp: 88.***.**6.172
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Sn. Selçuk.t ben yardımın tek elden toplanması gerektiğinden bahsetmiyorum çeşitli kuruluşlar aracılığıyla düzenlenen organizasyonlarda elde edilen yardımların sağlam bir şekilde amacına ulaştırılması için bir havuzda toplanması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. Yardım için organizasyon düzenleyen kuruluş sayısı 10 olur 20 olur fakat elde edilen yardımların bölgeye sevki sadece 1 kurum aracılığıyla olmalıdır bu kurumda uluslararası yardım taşıma yetkisi olan Türk Kızılaydan başkası olamaz. Bu şekilde yardımların amacına ulaşımı ve denetimi daha sağlıklı olur. Hepinizin malumu bu konuda toplumca sicilimiz hiç temiz değil.

bütün dünyada bu tip kuruluşlar var
Sn selçuk.t bu kuruluşlardan bir kaçının ismini verirseniz bizdeki yardım kuruluşlarıyla aralarındaki farkı dilim döndüğünce anlatmaya çalışırım. Muhabbetle

Tarih: 14 Ağustos 2011, 01:14 - İp: 78.***.**7.194
selcuk.t
selcuk.t (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili meçhul,

siz bir modelden bahsediyorsunuz. öyle bir model uygulanabilir. ama sistem bir tek öyle çalışır, başka modeller başarısız olur gibi birşey söyleyemeyiz. zaten sizin olmaz dediğiniz modelin de çalıştığını hal-i hazırda görüyoruz.

bazı kurumlardaki yolsuzluklar alakasız diğer kurumlara maledilemez. özellikle kimse yok mu derneğinin bir vukuatı olduğunu duymadım hiç. adamlar bildiğim kadarıyla son derece temiz çalışıyorlar. öte yandan siz kızılay baksın bu işlere diyorsunuz ama kızılayda da yolsuzluklar var.

diğer ülkelerdeki yardımlaşma kurumlarına örnek istemişsiniz. aşağıda 100 tanesinin ismi ve linki var mesela:

tık

Tarih: 14 Ağustos 2011, 05:33 - İp: 68.***.**0.25
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Çocuklara kıymayın efendiler

Bknz.

Tarih: 14 Ağustos 2011, 10:56 - İp: 78.***.**7.194