bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

Siyasi Amaçlı Topicler Hk.

ya bu sitenin başına bela gibi böle siyasi ve kişilik haklarına aykırı topiclerin yayınlanması.hep kavga oluo hep tartışma hatta tarışmanın da suyu çıkıo ve insanlar birbirini kırıolar.bunlar hakkında çözüm üretsekmi ne dersiniz?

Tarih: 29 Haziran 2007, 22:38 - İp: 88.***.**6.234
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

seviyeli olsa sorun olmayacak ama işte.. belirli yaştan sonra eğilmiyor ağaç.. kaldıki biz eğemeyiz.. anca alay konusu olur öyle kişi

Tarih: 29 Haziran 2007, 23:02 - İp: 88.***.**8.167
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tartısma kulturumuz olmadıgı için boyle oluyor..
siyaset bu ulkenın futbol yada magazın gıbı bır gercegi..ozaman buradada konusulabılır ama tabıkı adam gıbı..
mesele zaten iki ayrı gorusten ınsanlar dogru durust konusurken araya gırıp sacmalayan kişiler..o ana kadar tamamen medenı gıden tartısmalar o andan sonra bu kişilerin beyanatı uzerıne kuruluyor..
mesela ortada a ve b fikri var..
iki fikirde içinde dogru gozlemler tasıyor..ama salagın bırı cıkıp a fikrini uc noktalara cekıyor,sacmalıyor karsı tarafa hakaret edıyor vs..
oandan sonra b fikrindeki herkes a fikrindekilerin hepsi aynı konusmuscasına saldırıyor,hakaretler baslıyor..
kimse aradakı curuk yumurtaya kardeşim benım tarafımdasın belki ama yınede yanlış dusunuyorsun demıyor..

birkac kişinin anlık sacmalamaları (ki cogu baska bır uyelik alıp anında ıcındeki nerfreti kusuyor) burada kavgaya neden oluyor..ozaman bu kişilere yaptırım uygulamak gerek..belkide turkiyenın en gevsek forumu bızımkı bu konuda..taraf olmamak adına belki ses cıkarılmıyor ancak taraf olmak baska ınsanların kufurleşmesini engellemek baska..

Tarih: 29 Haziran 2007, 23:02 - İp: 88.***.**9.70
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

cyaxar ve gaijin size de katılıyorum. bu gün hep katılıyorum nedense.

Tarih: 29 Haziran 2007, 23:05 - İp: 88.***.**6.181
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

hocha, abi bana katılmıyor musun..

Tarih: 29 Haziran 2007, 23:09 - İp: 88.***.**8.167
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

bana katılanlara saygı!!!!
gaijine +saygı

Tarih: 29 Haziran 2007, 23:15 - İp: 88.***.**6.234
isbucay
isbucay (üye)
Konya / Amatör

Ben hep karşıyım bu tür konulara ama insanız işte hemen patlayıp yazanları kırıyoruz, onlarla alay ediyoruz.Kesinlikle katılıyorum bu tür konuların açılmamasına. Hakaret etme konusunda da sayın gaijin sizinde bazı sözleriniz hakaret noktasına vardığı içindir (ör.salagın bırı cıkıp...) yanlış buluyorum.Kısman size katılmamaktayım.Ha bu sözü üzerime almadım almamda ama düştüğünüz hatayı belirtmek istedim.Umarım yanlış anlaşılmam.

Tarih: 29 Haziran 2007, 23:17 - İp: 88.***.**0.9
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

seyyah sana katılmaz mıyım? katıla katıla gülüyom zaten.

Tarih: 29 Haziran 2007, 23:19 - İp: 88.***.**6.181
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

isbucay katıl yada katılma..butun mesele malesef bu..
mesela en basıtınden ornek verelim:tayyıp erdogan hakkında ıkı taraf konusurken biri cıkıp tayyıp o...c... diyorsa eger o kişi salaktır baska brşey degil..

cunku baska bir fikri yok,başka bir tezi yok,mantıklı bir izahat getiremiyor,ben bu adamı sevmiyorum ozaman bu adam o...cocugudur.butun bildigi,kafasında kurabildigi bu.
fikrini kufretmeden ifade etmeyi beceremeyen kişiye soylenebilecek en hafif lafta budur..ayrıca terbiyesizdir..bu tipler forumda cok var..

iki taraf konusurken ortaya cıkıp,artık zeka yaşına,seviyesine ve sınıfına gore cesitli kufurler ederek fikir beyan edenler cok var..
bunlar hep ikinci uyelikler aracılıgıyla yapılıyor tabiki.aman aylarca ugrasıp didinip herkese mavi boncuk dagıtıp alkıs yapılıp edinilen itibar mahvolmasın,kimse salak oldugumu anlamasın diye..
bakıyorsun o gune kadar oyle biri yok,o gun siteye girmiş, tartısmanın gidişatına gore,"su o... çocugudur" diye entellektuel birikimini ortaya dokuyor..yada tartısmada tezlerinin hepsi çürütülünce sen şöylesin böylesin,zaten surda sukadar fotografın var,sukadar yorumun var,su konuda boyle konusmustun diye yaygara yapıyor..

başka izahat yok,butun bunlar ınsanın salak oldugunu gosterir..hani derler ya "sana hayvan desem hayvana hakaret diye" hesap bu..o yuzden bu gibilere salak demek bu kişilere hakaret degildir..
alınmaya gucenmeye gerek yok..yazdıklarım sertmi? evet sert ama baska izahatı yok..

not:
vizontele:zaten benım tanıdıgım hiçbir öküz lafla rencide olmaz/altan erkekli

konuyla alakası yok kmiklik olsun diye yazdım

#gaijin' tarafından 30.06.2007 02:39:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Haziran 2007, 23:42 - İp: 88.***.**9.70
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

buarada yanlış anlama olmaz isbucay..burada fikirler konusuyor..

Tarih: 30 Haziran 2007, 01:53 - İp: 88.***.**5.43
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

o konuları ısrarla açanları, ısrarla uyarma hakkımı kullanabilirmiyim..

Tarih: 30 Haziran 2007, 11:35 - İp: 85.***.**5.107