kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Protestan#designwish' tarafından 31.07.2013 23:20:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ocak 2011, 01:27 - İp: 176.***.**0.136
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Konu başlığı gereği, bu da burada bulunsun bari..
Bakarsın birileri adresi yoklar, kolayca bulur, mezarlık olaraktan..Seksenyedi yılında prtstan mzr lığında filmini çekmiş idik,Tâlatlı,Şerif'li Orhan Oğz'lu ile.. ,..

Turkkelli arıyorsan halkalı'dadır yeri yurdu, mim de taa sultanbeylidedir..

 

Tarih: 12 Ocak 2011, 04:29 - İp: 88.***.**1.33
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

designvisp gevur olmuş.

 

Tarih: 12 Ocak 2011, 10:16 - İp: 88.***.**2.63
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

 

Tarih: 12 Ocak 2011, 12:08 - İp: 88.***.**9.213
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Hemen iftira, hemen kaynatma durumu ...

PAZARAMCA,ispatı olmadan müslümana gavur olmuş diyenin dinden çıktığını biliyon demi ?
Allah korusun seni

------------------
KUMKÖYamca, protestan mezarlığı iyi oldu... TURKKEL'i de buraya gömelim

 

Tarih: 12 Ocak 2011, 12:36 - İp: 88.***.**5.163
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

pazaramca herkeşi gevur görmekte bu aralar ..

 

Tarih: 12 Ocak 2011, 12:58 - İp: 88.***.**9.213
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

evet. en son kaya mezarlığındaki vaka mukabili sanırsam

elalemin inancına dinine ne karışıyoz ki. yaşasen desi yakışır vallahi.

bravo hocam

bende vakti zamanında pc almıştım. cd rom bozuldu. aynı renkte vermezseniz (siyah) kabul etiyom dedim. adamlar aynı renkte cdroom bulamayınca dvroom verdilerdi


keza tekinnosadan aldığım modemde değiştirdim, meğer sorun hattaymış

ardından sony kulaklığımı yüksek güç çıkışlı hoparlöre bağlayaraktan patlattım ve ücretsiz değiştirmişliğimde vardır hani


vicdansızlık mukabili

 

Tarih: 12 Ocak 2011, 13:02 - İp: 78.***.**0.208
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bunlar külleyin böyle desigviş. Topunu yakcen. Bilmemekteler işi. Lakin nası oluyosa iş yapmaktalar.
Daha demin birinin evinin önünden geçmekte iken konuşuyordu ganeferci. Bu kazan patlar diyordu. Açık veya kapalı sistem kurmamışsın zira demekte idi. Düşünebiliyormusun .Adam ganafere emniyet sistemi kurmamış.

 

Tarih: 12 Ocak 2011, 13:06 - İp: 88.***.**2.63
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ganneferci madem patlar dedi ise neden önceden emniyet şiyini yapmamışki..

 

Tarih: 12 Ocak 2011, 13:31 - İp: 88.***.**9.213
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Siz, vanilyalı dondurma hikayesini biliyor musunuz ?
Adam, "arabamın vanilyalı dondurmaya alerjisi var" diyerek bir şikayet mektubu yazıyor ve olay başlıyor

İşte size, Satış sonrası hizmet örneği...
TURKKEL olsa, dalga mı geçiyorsunuz siz bizimle der, kaale almazdı eminim.

Hikayemiz Şu : ( Gerçektir )

General Motors şirketinin Pontiac marka otomobil departmanına gelen bir şikayet mektubu şu satırlardan oluşuyordu: ''Her akşam yemekten sonra ailecek dondurma yeme alışkanlığına sahibiz. Fakat bir çok dondurma çeşidi olduğu için her yemekten sonra ne çeşit dondurma yiyeceğimize hep beraber karar veririz. Ben de markete gider alırım. Geçen ay otomobilimi değiştirip yeni bir pontiac aldım ve o günden beri markete gidip gelmek benim için sorun olmaya başladı. Çünkü ne zaman vanilyalı dondurma alsam market çıkışında otomobilimi çalıştıramıyorum. Fakat başka çeşit bir dondurma aldığımda arabam gayet güzel çalışıyor. Bu sorun size çok saçma bile gelse, benim çok ciddi olduğumu bilmenizi isterim. Vanilyalı dondurma aldığımda arabam çalışmazken, neden başka dondurma aldığımda arabam çalışıyor?'' Kolaylıkla buruşturulup atılacak bir şikayet mektubu gibi görünüyor, değil mi? Öyle de olabilirdi. General Motors yetkilileri bu şikayet mektubunu bir kenara atabilirdi, müşterinin sorusuda sonsuza dek yanıtsız kalabilirdi.Ancak General Motors şirketi olayı araştırması için bir mühendisi görevlendirdi. Mühendis, nezih bir muhitte oturan, iyi eğitim almış Pontiac sahibiyle karşılaşınca biraz şaşırmıştı, böyle bir konuda dalga geçecek birine benzemiyordu. Akşam yemekten sonra yapılan dondurma alışverişine birlikte çıktılar. Vanilyalı dondurma alıp geri döndüklerinde, gerçekten de otomobil çalışmıyordu. Ertesi akşam çikolatalı dondurma aldılar ve araba çalıştı. Üçüncü akşam sıra çilekli dondurmadaydı ve araba yine çalışıyordu. Son deneme turunda vanilyalı dondurma alındı ve maalesef araba yine çalışmadı. General Motors yetkilisi şaşkındı. Bir mühendis olarak, arabanın vanilyalı dondurmaya alerjisi olduğunu düşünmek pek akıllıca gelmiyordu.


Bunun üzerine ziyaretlerine bir süre daha devam etti. Olayın günün hangi saatinde olduğunu, hangi tip benzin kullanıldığını, gidip gelme süresini ve daha pek çok ayrıntıyı inceledi. Kısa bir süre içinde de ilk ipucunu elde etti. Vanilyalı dondurma almak diğer çeşitlere oranla çok daha kısa sürüyordu. Çünkü en çok aranılan ürün olan vanilyalı dondurma marketin hemen girişindeki dolapta satılıyordu. Diğer dondurma çeşitleri ise marketin en arka kısmında kurulu bir tezgahtan seçiliyordu.


Herhangi değişik bir çeşidi almak bu yüzden çok daha uzun sürüyordu. Şimdi mühendisin karşı karşıya kaldığı soru şuydu? Otomobil neden daha kısa süre içinde geri dönünce çalışmıyordu? Zaman faktörü işin içine girince mühendis sorunun cevabını bulmakta zorlanmadı. Sorun, motor soğuduğunda devreye giren buhar kilidinden kaynaklanıyordu. Bu kilit, normal şartlarda motor durduktan hemen sonra devreye girip çalışıyordu ve çikolatalı yada çilekli dondurma alana dek geçen süre, motorun tekrar çalışması için yeterli soğumaya imkan tanıyordu. Vanilyalı dondurma gecelerinde ise süre çok kısa olduğu için motor soğuyacak vakit bulamıyor ve buhar kilidi devreye girmiyordu bu yüzden de araba çalışmıyordu

#designwish' tarafından 12.01.2011 17:11:11 tarihinde düzenlendi.

 

Tarih: 12 Ocak 2011, 17:09 - İp: 88.***.**5.163
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

ferrari sahibi olaraktan v.noktalı dondurma alırken dikkatli olmak gerek.

Keza hacı murat sahibi emmiler de peyman çekirdek alsınlar. Yahut ölçümü çay bardağı ile yapılan açık çekirdek alsınlar. Mamafih ist. gibi bağıl nem oranı yüksek illerimizde açık çekirdek almak bir nevi paraya sokağa atmak gibidir emmiler.

 

Tarih: 12 Ocak 2011, 18:06 - İp: 85.***.**9.252