pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Praktika Reklamı

Arkadaşlar praktika reklamını gördünüzmü. Bİr fotoğraf makinası reklamı için biraz garip değilmi. Genede değişik olmuş sanırım.

Tarih: 12 Şubat 2006, 19:41 - İp: yok
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

bendaha izlemedim ama izler izlemez yorum yapıcam atam

Tarih: 12 Şubat 2006, 20:06 - İp: 81.***.**9.152
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

be nizledim bloke oldum olmaz böyle birşey reklmı yapan ajansa tebrikler.

Tarih: 12 Şubat 2006, 20:35 - İp: 85.***.**6.197
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Eastwood muhakkak seyret falsv in dediği gibi harika. Bİr praktika alana yanında bir kutu jilet bedava.

Tarih: 12 Şubat 2006, 23:10 - İp: 85.***.**2.19
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

merhaba. şimdiye kadar herhangibir forumda hiçbir tartışma açmadım (1998den beri internet kullanıcısıyım).ilk defa bu konuda açmaya niyetlenmiştim atik davranmışınız...ürünün kaç reklamı olduğunu bilmiyorum ama müslimlisine denk geldim , ürün hedef kitlesini ithalatçı firma hayalinde nasıl canlandırmış o konuyu çözemedim...mesela çoşkun aral yada erol atar gibi fotografçılık ile ilgisi olmayan insanların bile fotografçı olarak tanıdığı insanlarla mesaj verilebilirdi (ara güleri leica ile özdeşleştiği için katmadım)"işimde ne kullanırsam kullanayım, özel hatıralarım için bunu kullanıyorum " diye cepten makineyi çıkarabilirlerdi mesela; esasında müslimi bulan zihniyet daha nesüprizler bulabilir tartışma konusu....uyumadım yazdım

Tarih: 13 Şubat 2006, 04:23 - İp: 85.***.**9.240
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Reklamı ben seyretmedim.... Ama yaklaşık iki saat önce firma yetkilisi, değerli ağabeyim Hüseyin beyle babam bu konuyu görüşüyordu (yanımıza uğramıştı).. Reklam, çok farklı bir mevzu dur... Bakınız burada konu ederek dahi o markanın reklamını yapmış oluyoruz...

#mete007' tarafyndan 13.02.2006 18:23:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Şubat 2006, 18:21 - İp: 85.***.**7.92
mizakaa
mizakaa (üye)
Bingöl / Amatör

Evet reklamı izledim.Hayret kaldım,özellikle sitemize gönderdiğim fotoğrafları; adres olarak veya diğer bir değim ile referans olarak göstermiş.Özellikle "doğaya renk katacaklar" fotoğrafım ve "yapraktaki izler" adlı iki fotoğrafım reklam olarak kullanılmış.
Praktica hemen bana bir makina göndermeli değil mi arkadaşlar.Öyle bedava reklam yok...
Pazarbey Avukatım,hemen işlemleri başlatın...

Tarih: 13 Şubat 2006, 19:10 - İp: 85.***.**3.10
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

burada konuşulması reklamın hedefine ulaştığını göstermiyor.çünkü burada hedef kitle yok... mesela reklamda olandan çok buradaki insanlar bazı siteleri testleri ve birbirlerinin deneyimlerini takip ediyor..

Tarih: 13 Şubat 2006, 19:21 - İp: 85.***.**9.240
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Mizaka eğer iznin alanmadan reklamda kullanılmışsa sanırım bu firmaya yaklaşık 50.000 ytl gibi bir rakama mal olacak.Ayrıca sana verecekleri tazminat ta var. Klibin birinde bir ressamın duvar resmi için 18.00 ytl tazminat ödenmişti.Sanada en az bir 20.000 ytl çalışır.
BEn %20 ile çalışıyorum. Allah bereket versin.
Eğer makina göndereceklerse 5-10 tanede bana göndersinlerde eşe dosta hediye edeyim.
Ciddiyim ben.

Reklam konusunda ise reklamın iyisi kötüsü olmazmış.Hekikaten Dodi reklamı kadar ilginç ve kötü . Ama herkesin dilinde işte. Reklam hedefine ulaştı.O zaman tam olarak kötü olarak nitelemekte yanlış olabilir. Başarılı demek daha doğru.
Ee praktika bizide görür artık.Hem mizaka ile aralarında arabuluculukta yapabilirim.

Tarih: 13 Şubat 2006, 19:39 - İp: 85.***.**2.19
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

praktika ile başladık nereden nereyeeee

Tarih: 11 Eylül 2007, 16:48 - İp: 81.***.**7.150
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Reklâm nerededir,daha seyredemedim pazarbey..

Pazarbey'e Ramazan Manisi ;

Heey! küpecik, küpecik,
Yağdan, baldan küpecik.
Yağ olmazsa bal olsun,
Ev sahibi sağ olsun.

Ev sahibi, evde misin?
Evde değil dağda mısın?
Dağda yılan kışlasın
Allah çocuğunuzu bağışlasın.

Al yanaklı yenge!
Merdimandan in de gel!
Sarı yirmibeşliği,