rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Para

yaz sıcaklarında canım sıkılınca, muhteviyatı deli saçması olmayan bir konu açasım geldi..

Para, satınalma gücü veya alışverişindeki işlevi dışında ne gibi fonksiyonları vardır diye düşünmeye başladım.
Örneğin, şu aralar evde tasarruf ve birikim konularını tarşıyıyoruz. Bir miktar birikmiş para olması pek çok gereksiz ve kırıcı diyalogu engelleyecekti. Bunun paranın satın alma fonksiyonu ile alakası yok.
Yada dün bir miktar paranın birkaç kişi arasında paylaşılması konusunda tartışma çıktı. ne gariptir. işin aslını düşündüğümde, birşeyi almak için vermeniz haricinde paranın hiç bir anlamı yok, kağıt yada metal parçası

Tarih: 3 Temmuz 2007, 14:42 - İp: 88.***.**1.128
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Bazen tel. nosu falan yazmak gerekebilir veya bir numara plaka ne bileyim işte o tarz bir not almak gerekebilir ve kalem bulduğunuz halde kağıt bulamayabilirsiniz.

Böyle anlarda para çok işe yarar kağıt para olması koşuluyla...

Tarih: 3 Temmuz 2007, 14:51 - İp: 213.***.**2.98
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

valla ben iktisat okuduum hale çözemiorum bence hiç kurcalamayın parayı.zira insanı bozuo

Tarih: 3 Temmuz 2007, 14:55 - İp: 88.***.**9.227
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

kurtlar vadisinde görmüştüm.. adam yüz dolarlık banknot ile uyuşturucu çekiyor burnuna..

cıyıksssayar.. (nası nik bu yav)
olsada bozuyo olmasada bozuyo en iyisi sen yolun başındayken bozulmaya konsantre ol..

Tarih: 3 Temmuz 2007, 15:00 - İp: 88.***.**1.128
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış derler, yormayın beni boşuna..

Tarih: 3 Temmuz 2007, 15:00 - İp: 81.***.**3.185
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

rokomet bugün tersindesn heralde herkese çatıyosun.cıyıksayar deil cyaxar (siyaksar=eski perS KRALI)

#cyaxar' tarafından 03.07.2007 16:46:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Temmuz 2007, 15:08 - İp: 88.***.**9.227
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

soyle oturup rakı içiyim dedigimizde,masanın obur ucuna leblebi kasesiyle kadehın yanına koyulabilir..sarhoş kafa işte gerceklikten uzaklasıyor bi sure sonra

#gaijin' tarafından 03.07.2007 16:48:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Temmuz 2007, 16:47 - İp: 88.***.**4.217
alyen.
alyen. (üye)
İstanbul / Meraklı

metal para yazı tura atmamıza yarar.
canımız sıkıldığında metal paralar elimizde şıkırdatmak suretiyle stres atmamızı sağlar.
birde metal paralar cüzdanımı çok zengin gösteriyordu bu nedenle metal paralar için ayrı bir cüzdan almak zorunda kaldım.
yani metal paraları cüzdanınıza doldurdunuzmu baya bi zengin görüne bilirsiniz.
aslında çok fonksiyonu varda paranın bize hayrı ne?

Tarih: 3 Temmuz 2007, 17:24 - İp: 85.***.**3.46
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

EN ÖNEMLİ ÖZLEİİĞİ ELİNİN KİRİNİ TEMİZLEMESİ HERALDE!!!

Tarih: 3 Temmuz 2007, 17:26 - İp: 88.***.**9.227
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

ufakkene tahtanın üzerine çivi çakıp parmağımızülen vurmak vasutasüylen fitbol oyunu oynaridük.

Topta para oluridü...

düğmede olurdu ama o hafif olurdu uçardı

Tarih: 3 Temmuz 2007, 17:31 - İp: 213.***.**2.98
alyen.
alyen. (üye)
İstanbul / Meraklı

sen paraya peçete muamelesi yaparsan elinin kirinide temizleye bilirsin haliyle cyaxaaar.
ama para elininin kirini temizlemez daha çok kirletir, mikrop kapma olasılığında cabası bilmem anlaya bildinmi?

Tarih: 3 Temmuz 2007, 17:42 - İp: 85.***.**3.46